kayıt

Kutup sözlük karantinaya karşı spor dayanışması

 1. 18
  Öyle tutarlı programlarım yok ama son 1 aydır yediklerime dikkat ederek ve hafif bazlı spor yaparak 125 kilodan 116ya düştüm. Hedefim eylüle kadar 98 kilo olabilmek.

  Sert kurallarım yok. Evde ne pişiyorsa onu yiyorum. Evdekiler de sağ olsunlar destekliyorlar. Arada kızartma çıkıyor, ondan uzak duruyorum, pirinç pilavı olunca az yiyorum, ekmeği bıraktım sayılır falan öyle takılıyorum kafama göre. Canım dondurma çekerse yiyorum ama.

  Spor olarak da boş zamanları değerlendiyorum. Genelde kahvaltı ve akşam yemeğinden sonra 45 dakika - 1 saat civarı yürüyüş yapıyorum. Hava güzel olursa kalabalıktan uzak bir yer bulup yüzmeye gidiyorum. Bir de geceleri yatmadan önce plank, şınav, mekik, ip atlama, bisiklet gibi bazı egzersizler yapıyorum.

  Kendimi pek zorlamıyorum, hayattan bıkmadan sağlıklı bir hale gelmeye çalışıyorum. Bunu yaparken dediğim gibi canımın çektiği yiyeceklerden de uzak durmuyorum.

  Size de tavsiyem bu yönde. Aman şu diyetmiş, aman bunu yemeyeyim, aman şunu içmeyeyim demeyin bence. Canın çekiyorsa ye kardeşim ne olacak mahrum bırakma kendini. Ayarını kaçırmadıktan sonra her şey tadında güzel.

  Hedefime ulaşabilirsem tekrar yazacağım bu başlığa.