kayıt

spotify

 1. 1
  türkiye'de yayında olmayan bir müzik dinleme programıdır. legaldir. çeşitli vpn servisleriyle çalışır duruma getirilebilmektedir. aradığınız neredeyse herşey cover gruplarıyla ve albüm artlarıyla orada çıkar.
 2. 2
  en bilinmeyen, en indie grupları bile bulup listeye ekleyebildiğiniz şükela müzik programı. bu yönden youtube kullanmak istemeyen ancak dinledigi genre'dan ötürü youtube'a bağımlı kalanlara iyi bir alternatif. ben ocak'tan beri kullanıyorum bu programı amma velakin türkçe pek parça yok.
 3. 3
  iphone uygulamasını sıklıkla kullandığım güzide program. alternatif ve indie rock gruplarını keşfetmek için bire birdir.
 4. 4
  kendisi bir internet sitesi olup online müzik dinleme ve liste yapma imkanı sunuyor.. ve yaptığınız listeye sanırım android telefonlarınıza indirdiğiniz uygulaması ile de ulaşabiliyorsunuz..

  sevdim ben.
 5. 5
  durex reklamlarıyla kendinden soğutan kaliteli bir müzik dinleme servisi.
  (bkz: durex gerçek dokunuş)
 6. 6
  radyodan beğendiğiniz parçalara göre listesini geliştirir, aradığınız bütün yabancı şarkıları bulabilirsiniz hatta youtubedan bulamayıp da buradan dinlediğim parçalar vardır. *
  ayrıca lazify uygulaması ile seçtiğiniz bir parça veya gruba göre beğeninize uygun playlist hazırlar.
 7. 7
  her üç şarkıda bir çıkan reklamları da olmasa tadından yenmeyecek uygulama. arka arkaya duygusal şarkıları dinleyip moda girmişim, dokunsan ağlayacağım, adamın biri başlıyor "spotify'da reklamsız müzik dinlemek ister misin? yükseltmek için dokun."
 8. 8
  (bkz: soundrop)
  (bkz: pandora)
  (bkz: Songza)
  (bkz: Soundwave)
  (bkz: Shazam)
  (bkz: SoundHound)
  (bkz: Deezer)
 9. 9
  youtube'a nazaran ses kalitesi çok daha iyi bir müzik platformu.
 10. 10
  firefox+adblock plus ikilisiyle web playerını reklamsız kullanabileceğiniz müzik uygulaması.
 11. 11
  Öncelikle sanatçılara telif ücretlerini ödemesiyle beni tavlayan sistem. * * Free kullanımda reklamlar sayesinde telif ücretine katkıda bulunuyorsunuz, premium hesaplar da aylık ödedikleri ücretle. * Kısaca iki yöntem de gayet makul.

  önemli not: bu telif işi önemli hacı, adamların mesleği, ekmek kapısı yaptıkları müzik. ben o kadar albüm alamıyorum, dinlediğim her şarkı için bu kadar para verirsem * diyenler var. e doğru bi yerde. * ama dinlediğim sanatçıya da karşılığını vermek isterim diyorsanız mükemmel bir sistem. aylık bir albüm fiyatına * dinlediğin bütün sanatçılar ve farklı albümlerdeki bütün parçalar için telif ücreti sorumluluğunu üzerinden atıyorsun. * *

  internet kullanımı, kayıt alanı gibi sorunlara müzik kalitesi çözümü sunuyor. İndirirken veya sadece internet üzerinden dinlerken ayrı ayrı seçenekler kullanabiliyorsunuz. genel olarak müzik kalitesi nasıl diye merak ederseniz açın bi' şarkı, spotify cevap versin.

  wi-fi erişiminiz varsa her türlü güzel bir uygulama. ama telefonda kullanım için free heaplarda şöyle bir sıkıntı olabilir: Free hesapla telefona indirme yapamıyorsunuz. Bu da demek oluyor ki kotama kıymayacaksam ortalıkta dolanırken ancak öyle dinlerim şarkımı. dediğim gibi ama wi-fi varsa hayat çok güzel. Premium hesapla wi-fi'dan indirip istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.

  Kötü yönlerine geliyorum şimdi de. Türkiye'ye girişi yeni olduğu için türkçe müzik arşivi zayıf. öyle bok gibi değil yanlış anlamayın, kesin bulurum dediğiniz bazı şarkılar yok. imkanı yok bulamam dedikleriniz orada. ülkemiz sanatçılarının uyanmasıyla bu durumun aşılacağı kanısındayım. Yabancı müziklerde * böyle bir durum yok diyebiliriz.

  Merak edilen ve yardımcı olabileceğim konularda elimden geleni yaparım efendim, saygılar. * *

  Önemli not: musixmatch ile muhteşem uyum sağlamaktadır. Her türlü popüler platformda çalışıyorlar beraberce.
 12. 12
  bilimum müziği ücretsiz dinleyebileceğiniz bir stream uygulaması. fakat şimdilerde cep telefonlarında istediğiniz müziği seçip dinleyemiyorsunuz, artık sadece karışık çal butonu çalışıyor. istediğimiz parçayı bize dinletmek için premium üyelik istiyor, pandora's box'a dönmüş yani. premium üye olmak isteriz sptotify'cığım biliyoruz ama, bizi de anla öğrenciyiz paramız yok. kalbimizi kırmış stream müzik çalardır.

  edit: bilgisayarda hala istediğiniz gibi volta atabileceğiniz uygulamaladır.
 13. 13
  caz radyosu gayet güzel fakat oldukça dar olan program.

  daha caz radyosundan başka bir şeyini kurcalamadım. heavy metal filan açınca direkt zaten bilmediğim bir şey denk gelmiyor. rock açınca alakasız şeyler çalıyor, ne rock? sanki belli bir rock varmış gibi. classic rock, progressive bilmem ne tür koyar insan. 70's diye kanal var. ben şimdi 2010's diye kanal açıp van dayrekşınla slash'i yan yana çalsam nasıl olur?

  şaka maka güzel caz radyosu program da fena değil ama biraz genişletmeleri lazım. iki gün dinledim ve duyabileceğim her parçayı duydum. iki günde bitti yani. benim bilgisayarda daha fazla caz parça var ki az vardır.
 14. 14
  android uygulamasında istediğiniz şarkıyı kafanıza göre açmanıza izin vermeyen sinir program.
  illa da para diye tutturmakta.
 15. 15
  verdiğiniz paraya değecek mobil ve pc platformalarında hizmet veren, kullanıcılarının ve kendilerinin oluşturduğu binlerce çalma listesi sayesinde geniş bir müzik belleği sunan programdır.
 16. 16
  soundcloud'u bir meret zannederken daha geniş bir müzik ağıyla karşıma çıkmış platform. bağımsız müzik cenneti. bağımlısı yapar.
 17. 17
  ücretsiz android versiyonu "lan fakir ne işkence çekiyon. Al lisansı kurtul" dercesine yapılmış bir uygulamadır.

  Ayrıca türkçe müzik konusunda fizy'nin gerisindedir. Ama kalite olarak daha ileridedir.
 18. 18
  2013'te net 93 milyon avro zarar eden 496 çalışanlı şirket. yani yakında batacak asdaşdladşalasldsdlas...
 19. 19
  İndie severler için bir nimet.
  (bkz: allah)
  (bkz: ekmek)
  (bkz: spotify)
 20. 20
  dizimag'den sonra insan hayatına katkısı olan en güzel şey. böyle üyelerin playlistlerinde ki şarkılar resmen yokmuş gibi. nereden nasıl bulmuşlar böyle güzel şarkıları arada şaşırıyorum.
 21. 21
  hemen şu an üyelik almanız gereken müzik sitesi.
  parça listelerinizi oluşturun ve dinleyelim.
 22. 22
  son araştırmalara göre norveç'te illegal müzik dinlemeyi ciddi şekilde düşüren etmenlerin başında gelen müzik servisi sağlayıcısı. hatta o kadar ki 2009 yılında halkın %80'i illegal müzik indiriyorum derken bu oran 2014'te % 4'e düşmüştür.

  kaynak: www.musicbusinessworldwide.com/...
 23. 23
  Müzik dinlemeyi sevenler için bulunmaz nimet. Yalnız günlük 10 liraya sigara alıp, aylık 10 lirayı buna vermeyi kerizlik olarak nitelendiren bir kafa var ki sormayın gitsin.

  Dip: sigara içiyorum.
 24. 24
  Sözde şarkıların daha yüksek çözünürlükte dinlenilebildiğini iddaa eden ve paralı olan program. Not: Elinizdeki logitech sikimsonik hoparlörle yüksek çözünürlüklü ve düşük çözünürlüklü müzik arasındaki farkı anlayamazsınız.
 25. 25
  çok cuzi bir miktara premium hesap alarak istediğiniz şarkıları indirme imkanı da sunan bir sistem. spotify kulandığımdan beri youtube pek girmiyorum bile. tavsiye edilir.