kayıt

düdüklü tencere

 1. 1
  elde yıkaması zor olan mutfak eşyalarından. makineye koysan bi dolu yer kaplıyor. kullanımı kolaylık sağlamıyor olsa, vallahi at çöpe.
 2. 2
  patlama riski olan tencere çeşidi.
 3. 3
  nedense çok uyuz olduğum tencere tipi. nohut pişer içerisinde. en azından bizde öyle. et de mi pişiyordu lan bir ara? bilmiyorum. nadiren çıkar ortaya. benim de mutfağa giresim gelmez o dönemlerde.
 4. 4
  artan basınçla kaynama noktasını yükselterek pişme süresini minimuma indirme prensibine dayanır.

  tanım:mutfak eşyası
 5. 5
  büyük ve hızlı işlerde büyük ve güçlü modeline ihtiyaç duyulan tencere . bazen erkek cinsellik organı gibidir terimler boyut değişince isim değişir kimine göre tencere olan kimisine kazan olur ama işlem aynıdır kullanmak önemlidir.

  imgim.com/...
 6. 6
  mutfak kazaları yüzünden biraz tırsılan alet.
 7. 7
  aslında çok yararlıdır, hem keseye hem bedene. fitamini öldürmez bu icat ve yiyecekleri çabuk pişirerek yakıttan tasarruf sağlar, 100 km'ye 10 saniy.. höömm şey iyidir yani ama ilk alımda baya bir pahalıdır iyi bir düdüklü dencere.
 8. 8
  kaynama noktasına eriştiği zaman haber vermesi sebebiyle düdüklü tencere adını almıştır. artık full otomatikleri çıkmıştır tek tuşla hayat kurtarıyorsunuz yani. lastiği ayrı kapağı ayrı mekanizması ayrı tenceresi ayrı yıkanır. bulaşık makinesinde tam olarak temizlenmez.

  ancak çok romantik ilişkileri başlatabilir. kadınların bu aletin kapağını açmaya gücü yetmeyebiliyor hemen partnerini çağırıyor ve yardım istiyor.

  er kişide hatunun arkasına geçiyor kollarını belinden tencereye doğru uzatıyor, tencerenin kapağını açmak için baskı uygularken kadınla bir bütün oluyorlar. çok romantik yahu.
 9. 9
  oldum olası korkulu rüyadır.

  basınçı ile patlayanına şahit olmuş birisi olarak cidden ürküyor insan.
 10. 10
  Bazı yemeklerin tadını bozuyor...

  Deneyen oldu mu bilmiyorum ama taze fasulye, taze fasulye olmaktan çıkıyor düdüklüde pişince...
 11. 11
  taze fasülyenin muhtaç olduğu tenceredir.

  başka tencerede yapılamaz, pişmez bir kere.
 12. 12
  mucidi toptur.

  bu konuda söylemek istediklerim bunlar.
 13. 13
  Adı gibi kendisi de öter.
 14. 14
  Dikkatli kullanılmaması durumunda faciaya yol açabilmektedir.
 15. 15
  Uzun uzadıya pişmesini beklediğiniz yiyecekleri daha kısa sürede pişirme teknolojisine sahip tencere. sesi mi çok çıkıyor aman katlanın bir zahmet.
 16. 16
  nedense bazılarında (misal ben) zamanında açamazsanız patlayacakmış gibi bir hissiyat yaratan tenceredir.
 17. 17
  hatalı kullanımında çok büyük zararlara yol açabilecek tencere.

  ateş ve basınç birlikteliği çok hoş sonuçlar doğurmuyor çoğu zaman.
 18. 18
  en büyük iki fobim. biri örümcek diğeri bu meret. o tısss diye sesi duyduğum an saklanacak yer arıyorum.
 19. 19
  Acayip fobim vardı buna. Bir keresinde ev arkadaşımla kalırken düdüklü kapağını ters kapatmış ve paaat diye bir sesle ateşler yükseldi. Ben kaçarak antrede başım ellerimin arasında Sincanlı oturuşu yapıyorum, arkadaşım tencereyi tutmuş sağa sola gidiyor. Çok ilginç bir manzaraydı, düşman başına
 20. 20
  mutfakta en çok koktuğum şey sanırım. kullanmam demiyorum ama kolay kolay kullanmam çünkü kesin bir şeyi eksik yaparım eksik yapmasam bile yemek pişene kadar bunu düşünüp kafayı yerim. normal yemek yaparken bile başından ayrılamayan manyağım ben :( ayrıca düdüklü tencere kapağını açarken bile korkuyorum