kayıt

okul tuvaletinde sigara içmek

 1. 6
  genel olarak tek dal sigara birkaç kişi tarafından döndürüldüğü için bu gibi platformlarda açılışı delikanlılığına bok sürdürmeyen okulun reisi -bir şekilde- yapar. sigara tekrar kendisine ulaşana kadar sivilcesinin son durumunu çatlak aynadan kontrol ederek oyalanır ve tabii ki gül yüzlü'sünden sabırsızca mesaj gelmesini bekler..*

  bu konuyla ilgili aytuğ akdoğan'ın yazdığı tebessüm ettiren satırları sizlerle döndürmek* isterim.

  --! alıntı !--

  sigara içmek için aptal bir heyecanla koordine olmaya çalışan biz erkeklerin tuvaletteki o halleri sigaranın kendisinden daha hoşuma giderdi. dayanışma vardı aramızda, sadece lise ortamında sahiplenebileceğimiz bir birlik duygusu hâkimdi. kapıya genelde alt sınıflardan ve birkaç sene sonra aynı bizim gibi olmak isteyen tipleri koyardık. bazen de hava nasıl olursa olsun dışarı çıkar, beden öğretmenlerinin bölümlerinde oturduğu yerin arkasındaki (sonraları ''kör nokta'' ve ''mekan'' gibi adlar koyduğumuz) duvarın dibine dizilir, gene tatlı bir telaş ve yasak olan bir şeyi yapmanın mutluluğuyla sigaralarımızı yakar, (ne zaman insanlardan gizli bir iş yapsam hemen kakam gelir) bittiğinde de kedinin bokunu gömmesi gibi elimizdeki sigaraları katlayıp atar, sonra nedense koşarak uzaklaşırdık oradan.

  --! alıntı !--
 2. 7
  görünüşte efendiyseniz sıkıntı çıkmayacaktır. kabine girilir ve sigaramız bir güzel yakılır. körükle lan çabuk hadi. sonra izmariti tuvalete at. yavaştan pantolonunu çekerek kabinden çık. hoca tuvalete girdi çünkü koku gitmiş. yavaşça çık. hoca sorar sigara mı içmişler burada. ''bilmiyorum ben yeni geldim vardı koku.'' de sakince ama çabuk bir şekilde kaç, naneli şekerini de ye. işte ben oldun dostum tebrikler.
 3. 8
  bazen çok yanlış anlaşılmalara sebebiyet verilebilen hadise.

  6 kişi aynı tuvalete girdik. sigara içiyoruz. zar zor tıkışmışız içeri. bir amca tuvalete girdi. sesimizi duydu. tıklattı kapıyı. biz hepimiz aynı anda "doluu." diye bağırınca adam şaşırdı. "nabıyonuz lan orda keratalar." dedi. ama sigara içtiğimizi fark etmemişti. açtı kapıyı. "çıkın dışarı geyler." dedi. biz de çıktık. sigaranın kokusunu almaması biraz garibime gitti ama yırttık sonuçta.