kayıt

okul tuvaletinde sigara içmek

 1. 1
  ergenlik döneminin en büyük adrenalin salgılama nedenlerinin başındadır... okul içinde sigarası gelen ergenin tüm riskleri alarak okula soktuğu paketi ve çakmağı yanına alıp tenefüste tuvalete girmesiyle gerçekleşir... yalnız değildir eşlik edenler vardır ve sürünün bir de gözetmeni olur yoksa da bir çömezi kapı dikiz görevine getirirler...
 2. 2
  okul tuvaleti sigarasının külü asla düşmez özgürlük heykeli düşer o düşmez.
  tanım:külü düşmeyen adrenalini içinde sevimli eylem.
 3. 3
  bu eylemi gerçekleştirirken asıl amaç asla sigara içmek değildir. sadece bak ben yapabiliyorum bak ben içebiliyorum, yakalanmasak bari hamuğğaaa koyim tarzında adrenalin içeren eylemdir.
 4. 4
  kabinlerin üzerinden dumanı, klozetlerden külü, koridordan kokuyu eksik etmeyen eylemdir.
 5. 5
  (bkz: okul tuvaletinde skype'la konuşmak)
 6. 6
  genel olarak tek dal sigara birkaç kişi tarafından döndürüldüğü için bu gibi platformlarda açılışı delikanlılığına bok sürdürmeyen okulun reisi -bir şekilde- yapar. sigara tekrar kendisine ulaşana kadar sivilcesinin son durumunu çatlak aynadan kontrol ederek oyalanır ve tabii ki gül yüzlü'sünden sabırsızca mesaj gelmesini bekler..*

  bu konuyla ilgili aytuğ akdoğan'ın yazdığı tebessüm ettiren satırları sizlerle döndürmek* isterim.

  --! alıntı !--

  sigara içmek için aptal bir heyecanla koordine olmaya çalışan biz erkeklerin tuvaletteki o halleri sigaranın kendisinden daha hoşuma giderdi. dayanışma vardı aramızda, sadece lise ortamında sahiplenebileceğimiz bir birlik duygusu hâkimdi. kapıya genelde alt sınıflardan ve birkaç sene sonra aynı bizim gibi olmak isteyen tipleri koyardık. bazen de hava nasıl olursa olsun dışarı çıkar, beden öğretmenlerinin bölümlerinde oturduğu yerin arkasındaki (sonraları ''kör nokta'' ve ''mekan'' gibi adlar koyduğumuz) duvarın dibine dizilir, gene tatlı bir telaş ve yasak olan bir şeyi yapmanın mutluluğuyla sigaralarımızı yakar, (ne zaman insanlardan gizli bir iş yapsam hemen kakam gelir) bittiğinde de kedinin bokunu gömmesi gibi elimizdeki sigaraları katlayıp atar, sonra nedense koşarak uzaklaşırdık oradan.

  --! alıntı !--
 7. 7
  görünüşte efendiyseniz sıkıntı çıkmayacaktır. kabine girilir ve sigaramız bir güzel yakılır. körükle lan çabuk hadi. sonra izmariti tuvalete at. yavaştan pantolonunu çekerek kabinden çık. hoca tuvalete girdi çünkü koku gitmiş. yavaşça çık. hoca sorar sigara mı içmişler burada. ''bilmiyorum ben yeni geldim vardı koku.'' de sakince ama çabuk bir şekilde kaç, naneli şekerini de ye. işte ben oldun dostum tebrikler.
 8. 8
  lise yıllarında yaşanan bambaşka bir heyecandır kuşkusuz. nefesler ardı ardına çekilir, dumanlar yarı ağızdan, yarı burundan verilir. aslında içilen sigaradan doğru dürüst zevk alınmaz o an. daha çok, bünyede sigara içme ve o heyecanı yaşama isteği için yapılır bu eylem. eğer yetiştirilememişse de sigara asla ziyan edilmez. duvara sürttürmek suretiyle söndürülür, bir sonraki tenefüs içilmek üzere ceketin dış cebine koyulur.

  tuvalette olabildiği gibi, kalorifer dairesinde de olabilir bu eylem. ama lezzetli olmaz tabi ki...
 9. 9
  mahmut hocaya yakalanmamayı gerektiren hababam sınıfı geleneği.
 10. 10
  görevimiz tehlike çekiyorduk sanki.

  --! alıntı !--

  as usual, should you or any member of your i.m. force be captured or killed, the secretary will disavow any knowledge of your existence. this tape will self-destruct in five seconds. good luck, jim.

  --! alıntı !--
 11. 11
  tuvaletin yanındaki sınıfı pasif içici yapan eylemdir.
 12. 12
  içmediğiniz halde yanınızdaki tuvalette içenlerin hocaların sizi kontrol ederken uygunsuz yakalanma riskinizin çok yüksek olduğu durum.
 13. 13
  bazen çok yanlış anlaşılmalara sebebiyet verilebilen hadise.

  6 kişi aynı tuvalete girdik. sigara içiyoruz. zar zor tıkışmışız içeri. bir amca tuvalete girdi. sesimizi duydu. tıklattı kapıyı. biz hepimiz aynı anda "doluu." diye bağırınca adam şaşırdı. "nabıyonuz lan orda keratalar." dedi. ama sigara içtiğimizi fark etmemişti. açtı kapıyı. "çıkın dışarı geyler." dedi. biz de çıktık. sigaranın kokusunu almaması biraz garibime gitti ama yırttık sonuçta.
 14. 14
  okullarda sigara içilmesi serbest olduğu zaman popülaritesini yitirecek eylemdir.
 15. 15
  hoca tarafından kabinde 4-5 kişi basıldığında ya ibneyiz ya da sigara içiyoruz deme seçeneklerinden sigaraya sevk eden eylem. yapacak bi şey yok.
 16. 16
  lise atraksiyonudur. amk gereksiz yere diğer öğrencilere eziyet.
 17. 17
  Sınıf başkanı olmam sebebi ile bana sonsuz güven duyan öğretmenlerim sayesinde dört sene boyunca kafede icermiş gibi keyifle içtiğim için heyecanını yaşayamadığım eylem.
 18. 18
  Lise döneminde, o 10 dakikalık kısa tenefüslerde topluca tuvalette içilen sigaranın keyfi bir başkaydı, o telaş, herhangi bir öğretmene yakalanmama çabası güzel bir challenge idi. 3 kişiyle paylaşılan ve aceleyle körüklenen sigaranın külü upuzun olurdu. Dönemin piç öğrencilerinden biri olduğumdan dolayıdır ki işin bokunu çıkartıp koridor küba purosu içmişliğim de oldu. 45 dakikalık öğle arasında ek binada olan yemekhaneye topluca giderseniz, ve koridora nöbetçi öğretmen bırakmazsanız puromu yakarım, buram buram kokuturum koridorları.
 19. 19
  sigaraya lise mezuniyetinden beş yıl sonra başlayan biri olarak yaşamadığım şeydir. hoca bazen sigara isterdi ders arasında.*
 20. 20
  Son seçimlerde müşahit arkadaşlarla gerçekleştirdiğimiz eylem.
  Bir kabinde üç kişi içtik. Evet yaptık bunu.
 21. 21
  (bkz: aman kel mahmut görmesin)
 22. 22
  Zamanında yapmadığım hareket. Ama bu demek değil ki içene destek vermedik? Verdik elbette.
 23. 23
  o sigara kokusu karIsImI b*k kokusundan nasIl zevk alIndIgIna hayret etmektir..
 24. 24
  okul tuvaletine hacet gidermek için giren insan olurmuş. okul tuvaleti dediğin sigara içenlerin uğrak noktasıdır.

  t: adrenalinin doruk yaptığı, sigaranın baş döndürdüğü bir atraksiyondur
 25. 25
  (bkz: 2009)

  okul tuvaletinde en çok sigara kesin 2009 yılında içilmiştir. kesin.