az uykuya alışmak için yapılması gerekenler

 1. 1
  teorik olarak, vücudun biyolojik ritmine uygun saatlerde uyunması halinde mümkün olabilen hadise. bu ritme göre; 21.00 'de melatonin salgılanmaya başlıyor ve en derin gece uykusu saat 02.00'de gerçekleşiyor. bu süre zarfından faydalanma ölçütünde kısa süreli dahi olsa uyuduğunuz uykudan fayda sağlayabiliyorsunuz.

  pratik olaraksa mümkün olabildiğine inanmadığım hadise. uyku ve düzen kelimeleri birbirlerine fazlasıyla yabancı bence.
 2. 2
  Askere gelin birebir çözüm.
 3. 3
  Şunu yaparsak alışırız diye bir çözüm yolu yok bence. Uyku bünye meselesi kimi az uyur kimi çok uyur. Ben alışamam asla. Uykudan feragat etmemek için final sınavına girmeyen bir insanım nasıl alışayım az uyumaya?
 4. 4
  Sürekli az uyumak.

  -Rica ederim.
 5. 5
  Daha fazla kaygı strese maruz kalmak.

  (bkz: Gelecek kaygısı)
 6. 6
  sürekli belirlenen saatlerde uyumakla mümkün olan durum. vücut bir süre sonra kendini hazırlıyor o duruma. tabi günde 6-8 saatten az uyumak zarar verici olabilir. lise son sınıfın tamamında uyku sürem 4-5 saat civarıydı. nedeni ise tavana yansıyan ışıkların oluşturduğu geometrik şekillerini inceleyerek hayatı sorgulamak...
 7. 7
  Her hangi bir mühendislik fakültesinde eğitim görmeniz yeterli olacaktır.
 8. 8
  (bkz: sevgili)

  Başlardaki o cicim aylarında telefonda konuşma işi abartıldığı için sabahlara kadar konuşuyorsunuz. Sonra bir bakıyorsunuz ki günde 3-4 saat uyku ile idare edebiliyorsunuz. Ayrıca o anki mutlulukla beyin "uykusuzsun eve gidince uyu" yerine "yeaa şapşik, eve gidince uyumak yerine telefonla konuşsan daha güzel olmaz mı? Kalp kalp" diyor.

 9. 9
  Henüz çözümünü bulamadığımdır. 6:30 - 00:30 şeklinde alıştırmaya çalışıyorum kendimi ama olmuyor, olamıyor...
 10. 10
  Yoğun tempoda bir hayatınızın olması yeterlidir. Sonrasında uyumaya vakit kalmıyor sike sike alışıyorsunuz.
 11. 11
  zamanın yetersiz gelmesi.
  yapmak istediklerinizi çok uyurken yapamıyorsanız mecburen az uykuya alışıyorsunuz ama yine de hafta bir gün hayvanlar gibi uyumak istiyor bünye. o da insan sonuçta.
 12. 12
  birkaç gün üst üste uyumak yerine eğlenceli şeyler yapın uyku aklınıza bile gelmesin. sonra iki üç günde vücut alışıyor. zaten uykunun büyük kısmında boş yapıyoruz nrem'in derin uyku dahil oraya kadar olan kısmı alıp kaçabilsek güzel olur baya.