kayıt

pankek

 1. 8
  Fikrim her zaman kekin daha iyi ve doyurucu olduğu yönündedir fakat evde kek yapacak malzeme yoksa pankeke başvurulabilir ve pratiktir. İçine nutella sürüp üstüne muz koyup afiyetle tüketilir.
  • aynı yau kekle malzemeleri.* kek israf oluyor pankek israf olmuyor.d az porsiyonlu kek gibi benim gözümde.
  • Aşkm benim midem geniş doymuyorum anlasana jdjdhsjs. Şimdi kek var kek var. Temelde kullanılan malzemeler aynı ama ben çikolatalı fındiklı fıstiklı kek yaptiğım için ve üstüne de çikolata sosu,krem santi ve fındik koyduğum için benim kekim aşırı doyurucu ve bol malzeme gerektiriyor. Keki 4 dilim yiyip doyarken. 4 pankek ile doyamıyorum haha
 2. 7
  fikrimi değiştirip kek yapmaktansa pankek yapmanın daha iyi olduğunu söylemem lazım. bir kere çok basit iki bızt bızt iç harcı oldu bile ve kendine yetebilecek kadar karışım hazırlayıp 5 dk da pişirebiliyorsun. bi muhallebi yapıp hemen yiyebiliyorsun ya da üzerine çikolata koyuyorsun hemen eriyor zaten sıcağıyla o şekilde de tüketebiliyorsun.
  yumurta kokmaması lazım ama o zaman insanın midesi bulanıyor.. o zman napıyoruz 1 paket şekerli vanilini boca ediyoruz harcımıza.
 3. 6
  Amerika'da akçaağaç şurubu ile, Almanya'da ise daha çok vanilya sosu ya da pudra şekeri ve meyve ile servis edilir.
 4. 5
  bunun yerine kek yap ye daha iyi. tek tek pişirmesi uğraştırıcı.
 5. 4
  türkiye'de kreple çok karıştırılan üründür daha kalın olması gerekmekte ve fakat ülkemizde çok da bilinmez genelde akçaağaç şurubu ile servis edilir.
 6. 3
  amerikan mucizesinin ta kendisidir.
 7. 2
  (bkz: pancake)
 8. 1
  eskiden yapımı oldukça zor olan ama şimdi marketlerde hazır tozu bulunan günün her saatinde yenilebilecek yiyecek.