kayıt

leyla ile mecnun

 1. 1
  komedi dizilerine farklı bir boyut getiren enfes bir dizi... senaristler on numara beş yıldızlık bir iş çıkartıyor...
 2. 2
  orjinal leyla olduğu zamanları aratan dizi.
 3. 3
  absürdün olayını hala anlayamamış insanların varlığını bana farkettirmiş dizi.
 4. 4
  bir fuzuli eseridir kendisi.

  dizi olan leyla ile mecnun'dan da bir replik:

  --! alıntı !--

  her şeyi salla ama çayı demle be hacı!

  --! alıntı !--

 5. 5
  şu zamanlarda yeni bölümü olan komedi dizisidir.
  güzel gidiyor güzel...
 6. 6
  türk dizilerinin en beğenilerinden replikler süper vallahi...
 7. 7
  gülerken ağlatmayı, ağlarken güldürmeyi çok iyi beceren, temiz duyguların insanlarını konu alan, absürd komedi üslubunda izlenmeye doyulamayası dizi...
 8. 8
  Açık ara Türk tv dizileri tarihinin en iyisi..
 9. 9
  tadından yenmeyen dizi.
 10. 10
  her bölümünün ayrı bir tat bıraktığı dizi.

  ilk sezon yani gerçek leyla olarak gördüğümüz, benimsediğimiz ezgi asaroğlu ile arda karakterini canlandıran ushan çakır arasında yaşanan kötü olaylara kadar harikaydı. bunların ekipten çıkarılması ve senaryonun haliyle değiştirilmesi gerektiğinden bi takım aksamalar yaşandı. burak aksak iyi toparladı diyebiliriz. adam beklemiyordur haliyle böyle bi olayın yaşanacağını. hayır bilse önceden hazırlıklı olur zaten. mecnun'nun yolu...

  2. sezonu yani şirin leyla ve sedef leyla mecburen girilen bi yoldu. bu dönemde zaten mecnun'un arayışı hüküm sürdüğünden diğer karakterlere yönelim fazlaydı. her yer leyla ile dolunca mecnun 'bi annemin adı leyla değil biliyo musun abi' diye isyanlardaydı. şirin leyla, sedef leyla, nurten'in almanya'dan gelen yeğeni leyla (altyazılı), gerçek leyla'nın kankaları vardı ikili takılan değil de şu an işler güçler'de oynayan kız o da leyla idi mesela.

  buraya yazılanları sürekli takip ettiğim için aynı cümleler olmasın diye uğraşıyorum ama malzeme aynı şimdi hafız ne yapayım. karakterler isimleri bu kadar özenle seçilebilirdi. futbolda kullanıyoruz ya hani nokta atışı ile de oyuncu seçimi yapılmış. erdal bakkal şom ağızlı, patavatsızın biri. ağzından çıkanlara bak-ve-kal abi. 'bana böyle bi bilgi gelmedi', 'bana böyle bişey söylenmedi' kendisinden duymaktan bıkmayacağımız cümlelerden. ayrıca uzun zamandır dans etmiyor. bekliyoruz burak aksak, cengiz bozkurt.

  ali atayı bu diziye kadar hep itici bulmuşumdur. mecnun ç. karakterinin etkisi mi yoksa genel olarak dizinin etkisinden midir bilinmez, sorsalar şu an hiç sahip olamadığım ama hep istediğim abi figürüdür kendisi. mecnun ç. gibi konuşma var ya hani hah ben de onlardan biriyim.

  diziye uymayan, oturmayan, sempatik gelmeyen tek isim melis birkan. yapamıyor ya komedi oynayamıyor. mesela 82. bölümün sonunda duygusal bi sahne vardı orada 'tamam' dedim oldu dramada 10 numara ama iş komediye gelince hele ki leyla ile mecnun gibi efsane olmuş bir dizide samimiyetini yakalayamıyorsun. o komiklik yapmaya, komik olmaya çalıştıkça sahne arkadaşının performansını da etkiliyor. bize yansıması zor oluyor yani. ben mecnun'la olan sahnelerine pek gülemiyorum. mecnun ç. toparlamaya çalışıyor hep. hele bi de melis birkan'ın sesi boğazında simit parçası kalmış da bi yandan muhabbetten kopmayayım derdinde olan arkadaş gibi çıkıyor. sevemedim gitti yani. leyla olamadı benim için. benim için derken hani dizinin sıkı takipçisi olarak ben yani. başka yerlere çekilebilir cümleler kuruyorum hep. benjamin ile mecnun'un sahneleri daha fazla olsun bence.

  klişeden ölen var ama şimdi bazıları hep olsun, hiç bitmesin istiyorsun. ismail abi'nin 'erdal abi çay bana'sı, yavuz'un 'ben öyle bi insan mıyım'ı, mecnun'un 'nieymiş, niabdın, niç-in'leri, iskender baba'nın erdal'a bedduları...

  hepsine tek tek teşekkürlerimi sunuyorum buradan. bize böylesine güzel bir diziyi izlememize olanak sağladıkları için, emekleri için...

  o gemi bi gün gelecek be abi...
 11. 11
  olmamış dizi.

  edit: şahsen oturup bi bölümünü izlemedim ama doğaüstü yeteneklerim beni tv yapımları hakkında hiç yanıltmadı. sorry :(
 12. 12
  yere göğe sığdırılamayan, türk absürt komedisi olarak lanse edilen ancak sığ esprilerden başka hiçbir şey olmayan dizi. izlemeyen de sanacak ki turkish himym. zorladım biraz izledim oradan biliyorum. gereksiz sivri tipler ve onları kucaklayan halkımızın mizah konusunda buralara kadar düşmesi gerçekten üzücü. tamam izleyenler olacaktır elbette ama bunun bu yoğunlukta olması üzücü yani.
 13. 13
  şu zamanda yayınlanan komedi dizilerinin en iyisidir kendisi.

  her karakteri ayrı bir güzeldir. imdb'de ilk ondadır ayrıca.

  ayrıca ismail abi gibi bir karakteri var bu dizinin. la ismail abi gibi bir abim olsun daha ne isterim ki lan.
 14. 14
  ilk sezonu güzeldi. bütün espriler harcandı. ekip dağıldı ve dizi bitti. geriye doğaçlama konuşmalar aldı. komik değil. ali atay'ın da sesi güzel değil.
 15. 15
  Bu neyin kafası ismail abii?
 16. 16
  izlediğim tek türk dizisidir. efsaneleşmiştir.
 17. 17
  bugün yeni bölümü olan dizi,bekliyoruz.
 18. 18
  en sevdiğim karakteri tartışmasız az sakallı dedir (bkz: haciiiii)
 19. 19
  leyla'nın bir an evvel bir fraksiyona katılması, mecnun'un da onu tavlamak için devrimci olması gereken dizi. erdal bakkal da ne sağcıyım ne solcu bakkalım ben bakkal ayaklarını bırakmalıdır. bi tane de fenerli karakter gerekiyor acilen.
 20. 20
  11.02.2013 itibariyle yine bi hoş seyirlik olaylar arası geçiş bölümü yayınlanmış dizidir...
  --! spoiler !--

  adamsın erdal bakkal...
  -e.b.: ben anlamam hisseden, senetten bilmem neden...
  ben çaydan anlarım dönerden anlarım.

  --! spoiler !--

  ismail abidende bölümler öncesinden tekrar gelen replik:
  -i.a. : erdal abi hayatta herşeyi salla ama çayı sallama, hep demle :))

  --! spoiler !--
 21. 21
  2 bolumdur yardiran, kahkahalar attiran dizi. cem yilmaz'in sikimsonik gosterisinden daha fazla guldurdu yemin ediyorum.
 22. 22
  espri anlayışımı yeniden gözden geçirmeme neden olan, replikleri aşırı angarya olan, türk insanının espri anlayışının dibe vurduğunu her bölümünde gözümüze sokan dizi.
 23. 23
  Dunyadaki en iyi komedi dizilerindendir.
 24. 24
  19 şubatın neden hala gelmediğini düşündüren ve sabırsızlıkla beklenen dizidir.
 25. 25
  ilk sezonu müthişti, ikinci sezonu idare etti, üçüncü sezonda "eeh yeter amk!" dedirtti. yalnız bu dizi için "dunyadaki en iyi komedi dizilerindendir." demek ilginç bir kafa gerektiriyor. en azından bu kadarından eminim.