radyo dinlemek

 1. 1
  ne dinleyeceğine karar veremeyen kişinin tutunduğu daldır. ekseriyetle pişmanlık yaratır. ancak exa radyo diye bir şey var ki 'iyi ki var'.
 2. 2
  şarkı aralarında "bilmem ne fm, bilmem ne fm" anonsunu duymadan edemediğim mevzudur efenim kendileri. ben o saçma sapan anonsları duyacağım. şans eseri beğendiğim şarkı çıkacak, mutluluktan içimi çıldıracağım ya da sevmediğim şarkı çıktığında saniyeleri sayacağım...

  hiç tanımadığım ve asla da tanımayacağım insanlarla aynı anda, benzer duyguları hissedebildiğim enfes bir platform. mesela şu an joy turk çalıyor sözlük, kıraç - endamın yeter çıktı. bak şimdi ben bu şarkıyı ilk duyduğum yıllara gittim. ha kıraç'a çok bayıldığımdan mı? değil! sadece beni durduk yere eskiye götürdü. ben bu tadı seviyorum işte...
 3. 3
  Mükemmel bir şey yahu. Normalde telefonumda olan, asla açıp dinlemediğim şarkıları bile dinletiyor.
 4. 4
  arabada en sevdiğimdir. sürpriz olduğundan seviyorum ama geçen kanalları dolaşırken şöyle oldu;

  +...yine aylardan kasım sanki sende kaldı bir yarım...
  -hassiktir lan ordan!

  arada da daraltıyor.
 5. 5
  giderek kaybolmaya başlayan bir eğlence durumudur. (bkz: mp3 player)
 6. 6
  ya şimdi şarkı çalıyorsunuz ama o şarkının mesela bir anısı oluyor ve insan üzülüyor. ben sevmiyorum yani. kendi isteğimle istediğim şarkıyı dinlemek istiyorum. o yüzden radyo dinlemem. sadece buradaki yayınları dinliyorum. henüz öyle anısı olan şarkıya denk gelmedim çok şükür :d
 7. 7
  sevdiğiniz şarkıları bulma umuduyla yapılan eylemdir.

  ancak ne yazık ki arabesk(arabeks de olabilir , kaç yaşıma geldim hala öğrenmedim doğrusunu) ya da pavyonvari zımbırtılarla karşılaşarak hayal kırıklığı ile sonuçlanan eylemdir.

  (bkz: sad but true)
 8. 8
  Unutulan eylemdir.
 9. 9
  Ailemin bana kazandırdığı en güzel alışkanlıklardandır.
  Dedemden anneme ondan da bize yadigâr bu durum. Ayrı bir havası, tadı, güzelliği ve bilinmezliği var benim için.
  Çocukken o kadar da ilgimi çekmeyen o ses, büyüdükçe benim için çok farklı şeyler ifade etmeye başladı. Çevremdeki çoğu kişi için gereksiz ve sıkıcıydı hala açıp frekans bulmaya çalışmak Sonuçta bu çağda hala bu şekilde dinliyor olmak birçok insana garip geliyor. Her şey bir tık uzağındayken insanın tuhaf karşılanması normal sanırım.
  Bu onların fikriydi ben hep dinlemeye devam ettim.
 10. 10
  Şarkı listemden verim alamadığım için ve rastgele ve ansızın şarkılar karşıma çıktığından dolayı oldukça hoşuma giden hatta bazen tapınasımın bile geldiği olay.
  Özellikle son zamanlarda bir program dikkatimi çekiyor o da geceden sabaha yanlış hatırlamıyor isem. Normalde şarkı listemde olan şarkılar çalıyor bazen onları dinlemekten midem bulanırken radyoda çalınca hoşuma gidiyor. En sevdiğim yanı da zaten tekrara düşmemesi. Velhasılı gayet hoş ve kafa toparlatıcı bir akticite benim için. Sana bayılıyorum radyo.
  • Trt fm Olan değil mi? Geceden sabaha.
  • Evet o. Hemde İzmir radyoları tarafından hazırlanmış olan. :)
 11. 11
  Telefonda chadio, bilgisayarda radiogarden üzerinden yaptığım ve zamanının daha geçmediğini düşündüğüm eylem.

  Daha çok tartışma programları dinlemeyi severim; genellikle yabancı dil, nadiren de türkçe.

  Chadio'da oyun müzikleri yayınlayan kanallara da ara sıra bakarım. spor için iyi olabiliyor.
 12. 12
  şarkı olarak değil de bazı tok sesli abilerin bazı mükemmel muhabbetleri oluyor radyoda. geceleri iyi gider