kayıt

göz

 1. 42
  aşırı etkileyici stephe king kitabı doğuştan telekinezi yeteneğine sahip olan baskı içinde büyüyen bir kızın hikayesi annesi aşırı dindar bir hristiyan ve baskıyla carrie yi büyütüyor zaten berbat olan hayatı okul banyosunda yaşadığı olayla rezalet bir hayat halini alıyor


  -- spoiler için tıkla --


  carrie sonunda dayanamaz ve cinnet geçirir.


  -- spoiler --

 2. 41
  şakasını yapamayacağım ciddili konulardan bir organ.daha önce çok empati fırsatım olduğu için şükredip noktalıyorum.
 3. 40
  benim için artık işlevini yitirmeye başlamış organ.
 4. 39
  İçeriyi değil dışarıyı gören sıkıntılı organ.
  • İçeriyi görüp ne yapacaksınız? Damar yolu mu izleyeceksiniz.
 5. 38
  Aslında Çevreyi tam ters algılayan organ. Yani alt-üst ve sağ- sol terstir. Ama bu terslik beyin tarafından düzeltilir ve biz etrafımızı normal bir şekilde görürüz.
 6. 37
  ben hala görmediğimizi savunanlardanım. yıllar geçsede göz görmez uydurur diyenlerdenim.

  gözden kastım akıldır. akıl ne hissederse o derim.

  isterseniz uykuda olun isterseniz ayık fakat akıl neyi nasıl görmek istiyorsa gözünüz neye şahit olursa olsun odur diyorum. göz hislerin karışımıdır en nihayetinde .
  • dün akşam haddimden fazla sarhoştum. bu cümleleri nasıl kurdum hayretler içerisindeyim şu an.
 7. 36
  Mavisi iyi diyorlar.
 8. 35
  mükemmel olduğu söylentileri baş ağrıtır, tanrı için koz olarak da kullanılır, üzerine edebiyat yapılır, görmeseydik ne yapardık saçmalıkları falan, hayatımda tek bir an hatırlamıyorum ki gördüğüm için sevinç duymuş olayım, şükretmiş olayım, yok, hiçbir şeye de hayranlıkla bakmadım, metrelerce öteyi kusursuz biçimde gören insanlara imrenmedim, bulanıklığı sevdim hep, henüz adımlarımı görebiliyorum ama bunun da olmamasını istiyorum, netliğe katlanamıyorum, her şey iç içe, her şey, tüm renkler karışmış haldeler, böyle iyi, henüz siyah yok ama yakında, görmek istemememin çeşitli nedenleri olabilir, belki bilmediğim nedenler, umursamıyorum, bunun için neden de aramıyorum, yaşamın kendisi gibi bir zorunluluk işte, sıradan zorbalık, görüyordum ve ben de sesimi çıkarmadım, artık yeter, görmek yorucu bir eylem olmaya başladı, görmek birçok zorunluluk demek, sorumluluk demek, oysa ben tembelim, ve pornolar olmasaydı gözlerimi aldırırdım.
 9. 34
  (bkz: Ayn)
 10. 33
  Odağını bozmaktan keyif aldığım organ.
 11. 32
  İçinde bulunan ışıltıları çok sevdiğim organ.

  (bkz: gülünce ışık saçan o gözler yaşla doldu)
 12. 31
  Garip bir organ... Böyle bakınca yansıyor falan, odayı görüyorsun. Ama bozulmasa daha iyi... Uzağı göremiyorum ulan. :(
 13. 30
  En iyi mercek.
 14. 29
  Bir İnsanın Göz Kalitesinde Fotoğraf Çekilse O Fotoğrafın Boyutu 1.3 Gb Olurdu. 7/24 kayıt yaparken ki harcadığımız hafızayı Siz düşünün
 15. 28
  sanırım sözlükte çoğu arkadaşta bulunmuyor xd
 16. 27
  görünce meraka düşülendir.
 17. 26
  bir dudak kadar olmasa da benim için önemli bir kriterdir.
 18. 25
  gözleri lekeleyen göz kalemleri kullanmayın insan allahın verdiği gözü bu kadar sokakta bulmadı temiz gözle yaşayın akıllı olun.
 19. 24
  rahmetli nejat uygur sağ olsun şarkılarda geçen göz kelimelerini göz diye okuyamıyorum. misalen; "pencerenin perdesini aç bana göster götünü." gibi.
 20. 23
  görme bezi .
 21. 22
  beni birazdan yazacağım ata sözüne inandırmış, bana göre hayati bir organ. (bkz: sakınan göze çöp batar)

  olum lens kullanmama rağmen, gözümü temiz tutmama rağmen: gözüm iltihaplandı, gözümde kist çıktı, alerji oldu, miyop var, astigmat var, göz kapağı iltihabı ayrıca olmuştu -ki bu geçen yıl lys'yi kaçırmama sebep oldu-, küçükken ufak bi operasyon da geçirmişim şaşılık için... uzun sözün kısası harbiden göze karşı hassas olunca sorunlar çıkıyor böyle.

  en iyisi koy götüne rahvan gitsin şeklinde davranmak.
 22. 21
  doğduktan itibaren hiç büyümeyen tek organ.
 23. 20
  Vücudun kamerası. Buğulanınca yedek servise gidip (bkz: doktor) bi mercek koyduruyosun önüne, düzeliyo.
 24. 19
  "insan gözü her defasında yalnızca görüş alanınızdaki küçük bir alanı görebilir, bunları tek bir resim haline getirebilmek için saniyede 2-3 seğirme gerçekleştirir.

  İnsan gözü dijital bir kamera olsaydı, 576 megapiksel olurdu. Piyasada bulabileceğiniz en gelişmiş 80 megapiksel DSLR'nin fiyatı 34.000 dolardır. Ayrıca uzmanlar insan gözünün 10 milyon farklı rengi ayırt edebildiğini tahmin etmektedir.

  Havanın açık olduğu bir gece gökyüzüne bakarsanız, Andromeda galaksisini görebilirsiniz, bu gözlerinizin küçücük bir ışık huzmesini yakalayabilecek kadar hassas ve güçlü olduğu anlamına gelir. zira bu komşu galaksi 2,5 milyon ışık yılı uzaklıktadır."
 25. 18
  uykusuz iken kapanmak durumuyla karşı karşıya olan organ.

  gözler:yeter abi kapatcaz tükkanı valla hadi gidin ya..