makarna

 1. 28
  üzerine uzmanlık profluk ne derseniz artık onu iddia edebileceğim karbonhidrat bakımından zengin besin. hatta kendi makarnamı kendim bile yapıyorum artık sonra onu müko tekniklerimle pişirip güzelce yiyorum. sonra aaa sen kilo mu aldın kanka soruları geliyor
 2. 27
  iki yılda fiyatı %50'den fazla arttı. a101'de 95 kuruştu, şimdi 1,65'ten satılıyor. bazı bakkallarda 2, bazısında 2,5 lira. ekonomik kriz en çok makarnacıları vurdu. yolumuzun bundan sonraki kısmına buğday borsasına girip kendi bulgurumu, unumu, makarnamı üreterek devam edeceğim.
 3. 26
  yaşlılar makarna yiyebilir mi sorusunun cevabı yaşlılar çok pilav makarna yerse kasları zarar görüyormuş.
  • Hangi kasları? Biraz daha açar mısın...
 4. 25
  Genelde bu saatlerde makarna yerim
 5. 24
  Ne kadar fukara yemeği olarak görülse de gözümün nurudur. Salçalı tercihim.
  • domatesli yedin mi hiç?
  • Tabii ki... ama salçalı tek yumrukla alır bence sevgili gurmem...
  • ..benim fikrim 45 gündür değişti...domateslinin galip geleceği yönünde. kelebek mağharnaya çok yakışıyor: rendelenmiş domates ve azccıkk salça.
  • Bu konu üzerinde arastirmalarimi sürdürecegim...
 6. 23
  Fiyat performans ürünü olan besleyici gıda
 7. 22
  eğer iki elim kanda değilse her gün yediğim şey çünkü ekmek yerine her yemeğin yanında makarna yiyorum. marie antoinette ne güzel şöylemiş; ''ekmek yoksa pasta yesinler.''
 8. 21
  Bu yemeğe bir üniversite öğrencileri kanar bide seçmenler. Özeldir.
 9. 20
  italyanlar bunu sos yemek için kullanıyorlar.başka numarası yok zannımca.
 10. 19
  ... deyip küçümsenmemesi gerekir. Bunu pişirmesini bilmeyenler var yahu.

  Not: ben değil Bir arkadaşım.
 11. 18
  el yapımı italyan makarnaları yemeyip makarna yedim demeyin yeter artık. yine de elit ruhumun fakir bir zevkidir makarna ya. domates sos,bolonez sos falan. ufak italyan esintisi için domates sosunuza azcık fesleğen ekleyin farkı hissedeceksiniz.
 12. 17
  uyuklarken yemek yeme nesnesi.
 13. 16
  Öğrenci evinin vazgeçilemezi.

  Herhangi bir dolabı açtığınız zaman üzerinize yığılıyor.

  O derece.
 14. 15
  gece gece akardı be. :(

  pbs.twimg.com/...
 15. 14
  (bkz: kutsal besin kaynağı)öğrenciler için tabiehehe
 16. 13
  Benim için özel bir yemek. İsmini duyunca aklıma amcalarımdan biri geliyor. Küçükken ateşli bir hastalık geçirdiği için aklını kaybetti. Küçükken dediğim 1 yaşını bile doldurmadan. Şu an yaşı 40 a yakın. Biraz büyüyünce doktorlar tarafından sigara içmesi konusunda izin çıktı. Dedem 2 paket sigara alır. 1 İ kendine 1 İ amcama. Ama amcam günde en az 2-3 paket sigara içer. 1 paketi kendi sigarasından içer. Diğer paketleri ise etrafta kendisini seven insanlardan alır. Daha doğrusu amcama ikram ederler ve hal hatır sorarlar, muhabbet falan. Neyse sigarayı çok fazla içtiği için neredeyse bütün dişleri kullanılamaz halde. Makarnaya bağlayacak olursak, dişlerini kullanmadan tüketiminin kolay olması, çabuk pişmesi ve doyurucu olması amcam için muhteşem bir şey. Sanırım amcamın 40 yıllık hayatında en Mutlu olduğu anlardan birisidir makarna yemek. Zararsız, saf, hiçbir günahı olmayan Amcamı çok Mutlu ettiği için makarnayı çok seviyorum. Öyle bir şey işte.
 17. 12
  tuz ve süzgeç eksikliği çekerken bile tavuk bulyon kullanarak hem tuzlu bir makarna hemde tavuk suyu çorba yapılabilen efsanevi bir yiyecek.
 18. 11
  öğrencilerin vazgeçilmez yemeği. sarımsaklı yoğurtla veya domates sosuyla harika gider. Makarna için çok farklı sos tarifleri var, bunları denedikçe gerçekten "ne tatlar kaçırmışım arkadaş" diyorum kendi kendime. bazılarına şuradan ulaşabilirsiniz. www.soslumakarnatarifleri.com...
 19. 10
  neredeyse her insanın vazgeçilmez yemeğidir. hastalık haricinde yemeyenin akıl sağlığından şüphe edilir, yemeyen bin pişmandır. makarna dediğin allah' ın yarattığı o güzel nimet yenmez mi be kardeşim? mis gibi mis.
  (bkz: hastasıyız dede)
 20. 9
  pöfül pöfül mekanlara gittiğimde bile yediğim, tatilde yemeden duramayıp aradığım en sevdiğim yemeklerden biri, kime uyar bilmem yahut hangi gelir seviyesine, halka ne için dağıtılır vs. ama bildiğim bununla dalga geçen bir arkadaşım vardı kendisinin ağır sonradan görme olmasını kenara koyup,

  yediğini içtiğini tartışanın, konuşanın düz vidasına yıldız torna vida girsin o ayrı. makarna demiştim konu edilecek şey değil seversin sevmezsin, yiyen fakirse diyelim ki öyle, kültür ve zenginlik et ister karnını ovalayarak anlatma ister, canının istediği olsun yeter. gerisini terazide konuşmak doğru insan algısı yaratır.
  boş işler aslında ne desen. herkesin havası o biçim, ayıp yok böyle olmuyor hiç.
 21. 8
  fakir yemekleri başlıklı sayfaya adını girerseniz eksi oylara hazırlıklı olmanızı gerektiren tüketim ürünü. peşinen uyarayım istedim..
  nasıl bir aşkla bağlıysa artık tüketicisi, paketi 1 liralık ürünü fakir yemekleri listesinde gördükçe afakanlar basmış demek ki..
  tekrar yazıyorum, en pahalısı olsun olsun 2 liradır, yerseniz yersiniz ama fiyatı bu. eksileyin aq şimdi!

  edit: eksiler gelmeye devam ediyor, makarna hala 2 lira! bilesiniz...
 22. 7
  çubuk, fiyonk, burgu, mantı, erişte, yüzük, kuskus gibi çeşitleri olan yiyecek...
 23. 6
  (bkz: makarnadan bıktım anlıyor musun)

  www.youtube.com/... 18.17
 24. 5
  pratik oldugu kadar deli gibi de lezzetli olan yiyecektir. tum hayatimi makarna yiyerek gecirebilirim mesela. ozellikle domatesli falan, lezzetli soslarla birlikte.


  bir de guzel yaparim ki... uf...
 25. 4
  havuz ve denizde kullanılan cisim. Sosis, çubuk diye isimlendirenler de var.
tümünü gör
dizi izle