anoktainoktagnokta

 1. 26
  eski olsun yeni olsun haberlere başlık açan ve bizi haberdar eden yazar. teşekkürler

  veriyorum şukusunu veriyorum şukusunu.
 2. 27
  nick altı yazmayı nasıl unuttuğumu düşündüren başlık.

  sözlüğe ilk geldiğimde direk dikkatimi çeken yazar.sözlüğün amacı farklı görüşlerin rahatça kim olduğuna bakılmaksızın dile getirilmesi ise bu adam kesinlikle gereğini yapıyor.

  bu adam yazsın diye fikirlerim öyle olmasa da anti-tez yazmaya çalıştığım oldu , başaramadım.her neyse...

  teşekkür edilesi über yazar.hax'e de beni bu bulaştırdı.:D
 3. 28
  ilk zamanlarda çok karışık bulduğum için nickini okumaya üşendiğim, sonra işsiz bir günümde a.i.g. olduğunu anladığım değişik bir nicke sahip yazar.
 4. 29
  Birkaç başlıkta şahit oldum ki, sabır taşı bir yazar, laf filan anlatmaya çalışıyor insanlara resmen. Başta imrenir gibi oldum; ama sonra tabii ki ne gerek var abilere bağlayıp konuyu kendi içimde kapattım.
  Bu da böyle bir iç hesaplaşmamdır.
 5. 30
  nickini dikkatli okuduktan sonra heeee* dediğim yazardır.
 6. 31
  Sözlükte gördüğüm 3-5 saygılı insandan biri. Saygıyı görgü anlamında kullanmıyorum burada, anlam ayrımı var.
 7. 32
  kendine söz ettirmeyen kaslı ve karizmatik yazarımızdır.
  olsa da bi dal alsak..
  ateizm'in önde gelen savunucularından ve duygusal kişiliğiyle tanıdığım en sevdiğim yazarlardan birisidir.
  bu bir veda konuşması aig özleyeceğim seni yazar dostum.
 8. 33
  Profil fotoğrafını çok sevdiğim yazar.
  Kedileri pek sevmezdim ama , bu kedi çok tatlı. Baktıkça bakası geliyor. Bir de acayip tiripli. : )
 9. 34
  makale gibi roman gibi entryler girmeyi başaran ve bunu yaparken de konudan uzaklaşmayan yazardır.

  helal olsun sana helal olsun.
 10. 35


  güzel bir insan, anladım ben.
 11. 36
  uzun girdilerin yegane sahibi olan yazar. klavyedeki performansının aksine konuştuğu nadiren görülmüştür. :D
 12. 37
  sözlüğün tartışmayı sever birkaç yazarından tekidir.

  düşüncelerini asla kişileştirerek aktarmaz. genel tavırlarına rağmen yorumlarını kişisel olarak görenler çıkabiliyor, ona göre yorumlarda bulunuyorlar. hata yapıyorlar. biraz daha özverili ve dikkatli okumaları gerekiyor, zira bu adam klavyesini gerçekten çok hırpalıyor derdini anlatabilmek adına.
 13. 38
  sözlükte birkaç defa tartışma fırsatı bulduğum özel şahsiyet. böyleleri ile tartıştıkça tartışası geliyor insanın. böyle devam etsin, biz okuyoruz.
 14. 39
  bazen okumaya kıyamadığım yazardır. hani uykusuz alırsınız da bi başlarsınız anında biter ya, işte bu adamın yazdıkları da çabuk bitiyor. hiç bitmesin isteriz tabii ki.

  pardon adam demişim de kadın aslında, hem de çok zarif.
 15. 40
  son dönemde üslubunu biraz bozmuş yazar.

  açıkçası tartışma yürütmeye çok zamanım ve kafam kalmadı. bazen yazılan cevapları okuyamıyorum bile. bazen de çok gelişigüzel ve tartışma üslubuna yakışmayan cevaplar verebiliyorum. mazur görülsün artık ne diyelim.

  ha bir de beğenmediğim insanların nikaltına girmeyi severim ki yazarın yazıları hakkında bir damgam bulunsun. "bu yazar neyin nesi" diyene bir kaynak olabilelim. yoksa hır çıkarmak, cevap yetiştirmek filan gibi bir amacım yoktur.
 16. 41
  kendisini tanımam etmem. yazdıklarını okumaya çalışıyorum, amacının hır çıkarmak olmadığını da biliyorum, oldukça eminim hem de. sosyal mevzular üzerine yazıyor bu yazar. benim gibi yazmıyor. ben sosyal meselelerin formel bilimler gibi diyelim ki şöyle olsun, öyleyse şundan dolayı şöyledir ve şöyle olmalıdır şeklinde tartışılabileceğine inanmıyorum. o yüzden birçoğunuza garip gelecek bir tempoda olaydan olaya atlıyorum. çünkü sosyal olayların zihinde değil gerçek hayatta olup bittiklerine inanıyorum ve gerçek hayat da ortada, yaşıyoruz.

  şimdi kendisine soruyorum: benim, senin yaşadığın şeyler gerçek olduğuna göre, birçoğunda da ortasında bulunduğumuza göre, nasıl olabiliyor da senin olaydan münezzeh kabataslak önermelerin benim bizzat tecrübe ettiğim şeylerin üzerine çıkabiliyor ? yani tabii çıkmıyor da, ne sebeple üzerine basa basa, altını üstünü çize çize işaret ettiğim şeylere "bu adamın gerçekliği bir hiç, kulak asmanız beyhude" demeye çalışıyorsun ? böyle olursa karşındaki seni okumak için niçin bir çabaya girsin ? askeri okul televizyonu gibi kapalı devre çalış öyleyse, ama lütfen bu yaptığın şeye tartışma deme. 17. 42
  bazen bazı şeyleri hatalı anlatabilen yazar.

  şimdi demeye çalıştığım şey aslında bu adamın yazdıkları kesin değersiz, bunu boşverin değil. üslup ve tartışma yöntemini sağlıksız bulduğum için ciddiye alınmaman gerektiğini düşünüp bunu belirttim. bu benim şahsi görüşümdür ve yanlış da olabilir. fakat ben şahsen bu derece alaycı üsluba sahip birini ciddiye alamam, çünkü bu karşılıklı bir iş, karşımdaki ciddiye alacak konuştuğu konuyu ki, ben de onun o konudan yaptığı çıkarımları ciddiye alayım.

  öyle kırgınlık düşmanlık falan da yoktur bende. bazen ağır şeyler yazabiliyorum boşluğuma geliyor. böyle atışmaları da sevmem hele tartışmaların bireysele indirgenmesini hiç sevmem. bir de ne bileyim mesela tiger von kreuzberg ile ne biçim tartışmıştık, ama adam gerçekten ciddiye alarak ve öyle güzel tartıştı ki bence sonuna kadar haksız da olsa her yazdığını zevkle okur cevap veririm -gerçi en son cevapsız bırakmıştım ama onun nedeni başka-.

  kısaca yanlış düşünüyor yanlış yazıyor olabilirim ama bu üslubu hiç doğru bulmuyorum.
 18. 43
  Gece gece zorla yazdıran yazar.
  Teşvik ediyor efendim, durduramıyoruz.
  *
 19. 44
  #303701 numerolu entirisinin sonuna "seni şukulayan da insan değil, nickini belli etsin kendi fikrini yazıp da ona göre not alayım" yazan fikir müceddidi. asdlkaşsdkasşlkdgslgfasdjfasdjaksdlfj memleket her gün yeni bir rezaleti yeniden ürete ürete matruşkaya dönmüşken hazretin derdi beni kimin şukuladığı ya bu inanılmaz asldasldşkasşldkafdsklgjsdlkjsdf..............

  abi artık itiraf et, senin tartışma gibi bir derdin yok, hiç de olmadı. fikir istibdatını halk avcılığıyla kombolamayı seviyorsan git konuş bence......................
 20. 45
  iki sene önce lubyanka vardı. onun gibi. sallıyorsun oltayı, hoop geliyor. :) çok severim kendisini. selam selam.
 21. 46
  (bkz: gitti dememiş miydiniz lan)*
 22. 47
  bu gece tato bar'da canlı performansını izlediğim yazardır. klavyesi gibi sesi de iyiymiş.

  highway to hell'deki performansı ile de cidden göz doldurdu. frame'de durduğu gibi durmuyor sahnede. imkanı olana gidin izleyin, dinleyin derim.
 23. 48
  tato bardaki performansı cidden izlenesi yazardır efendim. tarzı hoş, sahnede duruşu çok cooldu. yani kızların ağzı sulanmıştı izlerken öyle diyeyim.
 24. 49
  kendisini dinlemeye gelen yazarlara teşekkür etmektedir.

  o değil kim eksilemiş lan yazılanları çok merak ettim :D bugün biraz kötüydü kafam bozuktu, seyirci azdı, falan filan. daha eğlenceli bir gecede yine bekleriz.
 25. 50
  (bkz: candır)
tümünü gör
dizi izle