kayıt

anoktainoktagnokta

 1. 274
  dinleyenlere çok teşekkür eden yazar.

  çok güzeldi lan, program neredeyse canlı gibi ilerliyor sadece sahneye çıkışları ve röportajları filan önceki gün çektiler. acun medya ekibi aşırı kibar ve tatlıydı, yarışmaya gelenlerin de çoğu öyleydi çok keyifli geçti bir hafta. aslında baya iyi program ve çok iyi sesler vardı ama sahneye çıkınca heyecandan dağıldı çoğu maalesef.

  kimi seçeceğim belli olmasa yine athena'yı seçerdim ayrıca, hem şarkıyı iyi biliyorlar ki sonunda en zor yerine kadar beklediler, sahnede göremedim ama tahmin etmiştim orayı beklediklerini televizyonda gökhan'ın filan hareketlerini görünce baya keyif aldım. sonra dio mio deyince zaten aldılar beni.

  sibel can'ın bardağı duruyor hala, sarılasım geldi kadına çok anaçtı ya hu.
 2. 275
  dark dizisinde en sevdiği karakter egon tiedemann'dır.
 3. 276
  Sözlüğün akil ve sanatçı adamı. sözlüğün girişine heykelini diksek her girişte etrafında saygı ritüellerimizi göstersek bile ona olan derin muhabbet ve saygıyı ifa etmiş olamayız. Rabbim entry'lerimin ömründen alıp onun ömrüne eklesin inşallah.
  • Beton yeter mi acaba sacred?
 4. 277
  #698741

  eski yayınlarını özlediğim yazar. iki kişi dinliyorduk genelde. biri ben, diğeri de belki yan sekmede olan aig'di. yılların kendisine kattığı hayat tecrübesiyle şimdi her şey çok daha farklı olacak. aig hax için ne demiştik? "sen eskiye biz deliye" demiştik. ne oldu? sen eskiye döndün, biz de deliye... radyo günleri için neden olmasın ki aig?

  bu sefer şeytanın bacağı kırılacak. o üçüncü dinleyiciyi bulacağız aig. dörtte gözüm yok, ama dinleyici sayısı: 3'ü görmeden yitip gitmeyelim bu siteden aziz dostum.
 5. 278
  Döşe yiğidim. Döşe paragraf paragraf aneliz metinlerini de millet hizaya gelsin.
 6. 279
  250.000. enrty için kendisine bir hediyem olsun.
  www.haberdem.com/...
 7. 280
  #698637

  (bkz: çılgın aig kutup sözlüğü coşturuyor)

  ulan aig gdskajhghşdasdjşhglkasdkljg...
 8. 281
  Az önce gelen bildirimi ile yüzümü gulumseten Sözlüğün çıkardığı tek ünlü.

  Profil fotosu değiştirmek yetmez 5 paragraflik uzun bir yazını görmek hakkımız xd.
 9. 282
  #1796289

  mühendis tayfanın içinde ışıl ışıl parlayan -yemin ederim kellik göndermesi değil- hayran olunası bir sanatçıdır kendisi. vallahi ben aig'in sesini özledim... yok mu soundcloud falan harman kaldık diyorum kendisine.
 10. 283
  ya şu "ramazan'da elinde birasıyla gezen mini şortlu kız" başlığında, bu yapılanı saygısızlık olarak gören biriyle tartışıyordu. hemen çekirdeğimi aldım ve izlemeye koyuldum. büyük bir sabırla mevzuya sakince yaklaşıyor, doğru oyunu oynuyordu. ancak rakibi "örnek buna benziyor, bana karşı olan herkes saygısızdır." cümlesini kurduğunda ben bile pc'yi bi kapattım, cama çıkıp bi nefes aldım. ciddiyim, tartışamanın devamını bile okumadım.

  düşünsenize, paragraflarca "ya burada saygısızlık olarak görülebilecek bir şey yok. aynı gereksiz saygı bekleme arayışı sizin de başınıza gelir" durumunu anlatırken aldığınız cevap "bana karşı olan herkes saygısızdır diye bi şey yooohh" oluyor aslşdja. lan bi saattir ne anlatıyorum amk diye girerdim ben valla. bol noktalı biraderimiz sabırlı bi tipmiş tabi, sakince tartışmaya devam etmiş ama ben okumadım açıkçası. çünkü bu gereksiz bi sabır, kendine bi sabır ispatı artık bu. manası yok.
  • seni tanımıyorum bol noktalı biraderim. o yüzden senin adına konuşurken hayata karşı olan genel gözlemimden ilerleyeceğim ve yanılma potansiyelim çok yüksek. yaşadığın toplumu her an gözlemliyorsun muhtemelen. toplumun genelinde, hiç şaşmaz bir şekilde her zaman inanç ile, saygı ile, doğru ve yanlış ile toplumu kendine göre şekillendirme yatar. bu manasız gerginliğin sebeplerine inip bazı "-izm" ile biten bilimlerden de faydalanarak birtakım sonuçlara da varırız iyi kötü.

   ancak sen, tartışmada karşıdakinin argümanlarından ilerliyorsun. onun argümanını, benzer bir örnekle yıkmaya çalışıyorsun. onu anlamak ya da kendini anlatmak değildi derdin. çünkü içten içe biliyordun ki, karşındakinin yaptığı, kendi gediğini, "bu bir gedik değil, gerçek." diyerek, gerekirse bu uğurda saçmayalarak ama yine de genel kabulleri sıralayarak kapatmaktı. kazanacağını bildiğin bir savaştaydın. savaş kelimesine takılma tabi, elbette bu bir savaş değildi senin için. sadece, gerçekten konunun özü üzerine devam eden bir tartışma değildi. ki entry'de örneğini verdiğim nokta, asla böyle bir tartışmaya inemeyeceğini sana anlatan noktaydı. bu durumda senin sabırla ve asla mevzunun özüne inmeden girdiğin bu tartışmanın bendeki yansıması, senin kendine bir sabır duruşması çekmen oldu.

   sanmıyorum ki kimse, belli inanç kalıpları ile hareket ederken, bu kalıplardan sıyrılma çözümünü, toplumu gözlem altında tutup çıkardığı sonuçlarda bulsun ve kendi inanç kalıplarını yıksın. bunu yapabilmek, yüzeysel örneklerin sığlığında gerçekleşmez. ayağının değmediği yerlerde yüzmeyi öğrenmek lazım sanki. o yüzden karşıyla bi empati girişiminde olmanı da sonuçsuz buluyorum ve sana yönlendirebilirim.

   hepsinin ötesinde dediğim gibi, seni tanımıyorum. benim gözlerim bana pek güven vermezler.
  • iyi ki okumamışsın, senin okumana ve onaylamana çok ihtiyacım vardı. Senin gibi bir tarafından çıkarımlar yapan insanların olduğunu görünce anoktainoktagnokta gibilerine daha da saygı duyuyor insan.
 11. 284
  o malum işi yarın olan yazar, yarın o malum şeyi izleyin.
  • paylaşılamayan aig
  • oo baya makara dönmüş.
  • olm yarın deyince ben de beş ekim'i kast ediyorsun sandım. :d
 12. 285
  az önce kardeşime 'aig çıkınca haber ver' dedim, 'kel olan mı?' dedi... isimden mi anlaşılıyor kel olduğun amk :/

  neyse en sonra geçen sene yine bir dost olan tepki için izlemiştim bu senede sana kısmet oldu lakin nedense hep kel ve göbekliler için televizyon izliyoruz amk :(

  hayırlı olsun bro.*
 13. 286
  spoiler ve ifşa içeren görüntüleri youtube'a düşmüş pek sevgili yazarımız. yolu açık olsun.

  www.youtube.com/...
 14. 287
  Kendisi ile küçük park tarafında göz göze gelip duygulanmış ve dönüp yolumuza devam etmiştik.

  O gün gözyaşlarım sana bir gün tekrar demişti aig, evet.
 15. 288
  kendi başlığına yazmak hoş karşılanmıyor -nedense?- ama şunu belirtmek istiyorum: eski girdilerimle kişilik olarak çok bir alakam yok artık. çoğunu okudum, neredeyse hiçbirine katılmıyorum. ama geldiğim noktaya doğru bir yoldur, ayrıca hepsini silmek çok yorucu ve anlamsız olurdu. sözlüğe katkıdır, dursunlar.

  2020'den itibaren yazdıklarımı farklı bir kişi yazıyormuş gibi okuyabilirsiniz kısaca. normalde beni bir girdiyi kimin yazdığı ilgilendirmiyor, ne yazılıyorsa ona bakıyorum sadece, kişilik diye bir şeyin var olması hoşuma giden bir durum değil ama ön yargı oluşturabiliyor genel olarak insanlarda o yüzden belirtmenin faydalı olabileceğini düşündüm.
  • Aig sen sağ Frame sonrası da farklı şeyler çıkarttın ki raad ol biz her dönemin aigini ayrı ayri değerlendiriyoruz xd
  • Bendeki tek sabit felsefe ve hax tutkun geri kalan her şey değişebilir xd.
 16. 289
  en sevdiği ego olandır.
 17. 290
  Mantık fetişisti yazar. Rasyonel terörist.
  Bu özellikleriyle tam bir başak burcu erkeği kendileri. *
  • Öylesin öylesin
  • Tanıştıracak kadar samimi olduğum biri arkadaşım falan yok ki :(
  • aig ile aynı gün doğumluyum. rasyonel değilim, burçlara inanıyorum. yoksa???
 18. 291
  bu nick ne alaka yav? Sözlük size isim kısaltması alın dememiş ki? Öyle olsa "nick seçin" yerine isim kısaltması girin derdi. Benim gözlemlediğim kadarıyla sözlük bizden nick almamızı istiyor. Hadise de bana katılıyor. Aslında mesele çok basit. Ama işte siz egosu oturmamış, benlik bütünlüğünden eksikler ne bilirsiniz ki yav?

  Unoktaknoktaanokta hesabımdan yollandı.
  • 292
   kezbanlığını özlediğim yazar.

   neyse ki geri gelip bir doz verdi de kendime geldim.*
  • 293
   uzun entrylerini sıkılmadan okuduğum, sıcak bir insan olduğunu düşündüğüm yazar.
  • 294
   uzun zamandır bu herifi takip ederim. pek diyaloğa girmedim. yan yana oturduğumuzda bile doğru düzgün muhabbet etmedik, ortada bir sorun olduğundan değil. kimyamız tutmuyor büyük ihtimalle bu herifle.

   bak arkadaşım, bu herif; bilmediğini öğrenmek ister, çocuk hevesiyle sorar, bildiği üzerinde düşünür, yeni öğrendiğini eskileri ile yorumlamayı becerir, fazlaca da dürüst davranır, şekil, gösteri amacı yoktur, üşenmez yazar, düşünür, yazar, bir sonuca ulaşsa da ulaşmasa da muhakeme yapar bunu yazar, bildiklerini yorumlamadan yazmaz.

   bu sözlükte bir önceki gününe nazaran ileriye giden tanıdığım, bildiğim tek kişidir.


   zaman zaman bilinçli olarak zorlarım, fikirlerine katılsam da katılmıyor gibi yazarım, ama herif çizgisini bozmuyor, kaç sene oldu? en az 2 sene, bozmadı amk.

   değişken bir heykel gibi bu herif. hem bozulmuyor, hem de sürekli kendine detay ekliyor.


   hayırlı işler, bundan çok daha fazla bilen, çok daha net düşünen, çok daha vs vs vs yazar var sözlükte.

   ama yeküne geldiğinizde kendisi kefere dilinde şöyle ifade edilir:

   unique.
  • 295
   sıra arkadaşım olsa kalemini çalardım, yürüyerek karşıdan gelse omuz atardım, bakkal olsa veresiye yazdırıp california'ya taşınırdım, arkadaşım olsa son sigarasını isterdim, hizmetçim olsa yere çekirdek çıtlayıp temizle işin ne derdim, müşteri temsilcisi olsa neden 3g, 3y olsa olmaz mı derdim, külahta dondurma satsa dondurma aldıktan sonra poşet isterdim, polis olsa anarşist olurdum, bizim marketten prezervatif alsa markette "prezervatif alan adama para üstü lazım" diye bağırırdım, bear grylls olsa oruçluyken gözünün önünde böcek yerdim, türbanlı kız olsa boş otobüste yanına otururdum, dişçisi olsam dişlerini fırçala öyle gel diye ezerdim, ruhsar olsa köyümün yağmurlarında yıkardım, teletubbies'de ki laa laa olsa topunu keserdim, tayyip olsa yanında puro içerdim, cenabet olsa teyemmüm bile yapamasın diye uzaya fırlatırdım, adı mert olsa mert götün sert diye dalga geçerdim, ders notu istese parayla satıyorum derdim, sessizce osursa bu osurdu diyip elimle işaret ederdim, kakaolu pudingi çok seven birisi olsa zorla one cup two girl izletirdim, muz olsa ekmeğin arasına koyardım, aşure olsa ekmek banardım, garson olsa bana patronunu çağır pis garson derdim, fakir olsa ayfonuma 1 liraya dokunmasına izin verirdim, bebek olsa yazın arabada unuturdum, zenci olsa yaşasın kkk diye bağırırdım, riki olsa 10 tane dust alırdım, erkeklerden hoşlansa bülent ersoy'u ameliyat sana kaça patladı diye arardım, sucu olsa 1 lira para üstünü versin diye beklerdim, öğrenci olsa ayın dokuzunda bankamatikleri bozardım, çok zengin olsa onu öyle bir soyardım ki paran kadar konuş dyiyince tamam bile diyemezdi, ateist olsa işid'e katılırdım, müslüman olsa cumada ayakkabalarını çorlardım, kuzenim olsa faceten platonik aşkına seni seviyom derdim, saaat kaç dese kaçamaz bağladım diye espiri yapardım.

   esnaf olsa yanına alışveriş merkezi açardım, ürolog olsam sen de varikosel var ameliyat etmem lazım diye kandırıp hadım ederdim, cennetlik olsa cennette darbe yapmaya çalışıp cehenneme postalanırdım, game of thrones fanı olsa game of thrones izlemeyi bırakıp deniz yıldızı'nı izlerdim, borç para istese valla kardeş bende de yok diyip akşamına pavyondan check-in yapardım, vampir olsa güneşi görsün diye travesti olurdum, öğrencim olsa virgülü yanlış yerde kullandı diye 70 puan kırardım, dindar biri olsa evine lisa ann'i gönderirim, bayramda kapıma şeker istemeye gelen çocuk olsa şekeri cüzdanımdan çıkarıp veririm, sahil kasabası sakini olsa dünyanın düzenini sikiyim de tsunami olsun diye durmadan havaya deodarant sıkarım, cafeye gelip bir çay içip kalksa artı 50 lira canlı müzik parası alırım, 9. sınıftaki gözlüklü, diş telli hayri olsa 11. sınıflardaki yakışılı berkejan olurum, güneş olsa bir daha görmeyeyim diye durmadan uçakla seyahat ederim, yan hakem olsa itiraz ederken tükürerek konuşurum, karabüklü olsa zonguldakspor atkısı takarım, kedisever olsa can aksoy fanı olurdum.ismime akrostij yapmak istese mahkeme kararıyla ismimi bangabandhu şeyh muciburrahman bulvarı yapardım, çok azmış olsa aids olsun diye önce gideceği fahişeyle maymunla ilişkiye sokardım, arabam olsa 200le duvara girerdim, televizyona çıksa televizyonumu çöpe atıp kendimi kitaplara verirdim, lance armstrong olsa yarışlarda durdurup bi tur versene biniyim derdim, atatürkçü olsa venizelosçu olurdum.

   simitte ebe olsa bana dokunmasın diye donumu indirirdim, halı sahada son dakikada adama ihtiyaç olsa gelip ben hakem olucam derdim, yiğenim olsa üniversitede sınıfına gidip beslenme çantanı evde unutmuşsun dayın kurban olsun sana derdim, mc donaldsta bütün soslardan istese sadece letçap var derdim onu da parayla satardım, erkek ardaşım olsa dünyanın en yakışıklısı sensin diyip organcı olduğuma dair içine şüphe düşürürdüm, yaşlı olsa gazatelerdeki bulmaca eklerini çalardım, izmarit olsa sigarayı tersten yakardım, ülkücü olsa pekakaya pekeke derdim, melih gökçek olsa çankayayı akp almış diye şaka yapardım, bayan sürücü olsa makas atardım, cankurtaran olsa ne olur ne olmaz diye denizaltıyla yüzerdim. yeni giysiler alsa aynı gün aynılarından alıp hemen gözünün önünde giyerim, taksici olsa iş çıkış saatinde kartaldan bakırköy'e götürtürüm, yeni sakal tıraşı olmuş olsa makas alırım, big mac menü alsa 3 liraya yanına chicken nuggets ister misin diye 3 defa sorarım, zengin olsa köpeğini çalıp yarıştırırım, yeni evlenmiş olsa evlerine yatıya giderim 1 ay gitmem, ingiltereye gitse telefonunu gizlice alıp how can I make a bomb yazarım sonra kaçarım, sevap işlese yeni kitap indirtip o sevabı günah yaparım, falcı olsa içtiğim nescafe bardağımı götürürüm, fakr br müptezel olsa kapişin kalemini ankara metrosunun akköprü durağında sıçması karşılığında veririm, saruman olsa tüy dökücü krem varilinin içine atarım, bana çay demlese karadeniz'e düşman olurum, ev arkadaşım olsa eve kız attığında son ses ilahi açarım.

   bellboy olsa bahşiş vermezdim, kız arkadaşı olsa kızın ağzı koksun diye diş fırçasını hacılardım, araba çarpsa ambulansı arayamasınlar diye gider jammer alır gelirdim, ankara'ya yeni gelmiş olsa çok su içer misin diye sorardım, ayyaş olsa gider başbakan olur akşam 10dan sonra içki sattırmazdım, dedem olsa bayramda ziyaretine gitmezdim, evlenmek istese kadın kılığına girip sonra evlenip gerdek gecesi suprise motherfucker yapardım, protestan olsa evine katolitik soba alırdım, d&r'da tezgahtar olsa mickeyli filmler nerde diye sorardım, başı yere eğik yürüse kız arkadaşıma mı bakıyorsun lan diyip kavga çıkarırdım, sınıfta hırsızlık olsa üstüne suç atardım, derse geç kalan öğrenci olsa kapıyı arkadan kapat derdim, cafede komi olsa 150 tane puding yerdim.

   en iyi dersi coğrafya olsa dünyayı yok ederdim, toplum içinde olsa dişinde maydonoz kalmış derdim, din hocası olsa sınavında hangi kelime-i şehadet derdim, kamu spotu olsa müptezel olurdum, herifin birinden dayak yese hollandaya gider o herifle evlenirdim, kara murat olsa arkadan hayır kara murat benim diye atılmazdım, arkadaş ortamında olsa aig sen bi kalksana özel bir şey konuşcaz derdim, astımı olsa evinin önünden ilaçlama mikanasıyla geçerdim, pinokyo olsa büyüteç camından yaptığım gözlükleri doğum gününde hediye derdim, kel olsa keline öpücük kondurup darbuka solo atardım, japon olsa üstüne tüy dökücü krem atardım, babası yeni flüt alsa o flütü mideme değdirip geri verirdim, komik video olsa gülerdim ama sonra eksilerdim, hırsız olsa ülkeye şeriatı getirirdim. Evladım olsa ileride küpeyi yanlış kulağına taksın diye sağı sol solu sağ diye ögretirdim.
  • 296
   #638748

   kezbanı adminde yapsan kezban yine kezbandır sözünü kanıtlamış. kafanda saç kalmadı hala kezbanlık be aig'im...

  • 297
   yine aşırı soft ve ılık giriler bırakıyor sözlüğümüze.. ya bu gece seni sözlükte yazmaktan men ediyorum....
  • 298
   #662486 entrysini okurken tornado of souls dinliyor olmamla bana acı gerçekleri göstermiş olan yazar. ağlattın be adam.