her şeyi bırakıp gitme isteği

 1. 1
  ara ara her insanın aklına gelen düşünce. normlarımızda mı var bilemiyorum ama, hepimiz huzuru başka yerlerde arıyoruz. kimse kendini ait olduğu yerde hissetmiyor. ben dahil.
  iki üç yıldır aklımda olan bir şeydi, her şeyi bırakıp başka diyarlara gitmek. en yakınımdakilere ne zaman bahsetsem, beni tersleyip "olmaz öyle şey." derlerdi.
  yapıcam dedim. yapıcam da. henüz becerebildiğim bir şey yok. planlar ve hayaller var sadece. hani şu herkeste bol bol bulunan hayaller. bende de biraz var lan işte.
  her şeyi bırakıp gidebildim bir süre. türkiye'nin batısını talan ettim. ama hep yalnızdım.

  geçenlerde en yakın arkadaşımla şöyle bir diyalog geçti aramızda, o an anladım böyle yalnız olmadığını.
  + nerdesin?
  - trendeyim, ankara'ya gidiyorum.
  + yine geziyorsun yani. mutlu musun peki?
  - tabii lan.
  + sağ koltuğa bak bakalım kim oturuyor yanında?
  o an ciddi ciddi telefon kulağımdayken döndüm sağıma baktım. yanımda kimsenin olmadığını bile bile.

  - kimse yok.
  + şimdi mutlu musun peki?
  - hasiktir değilim!?
  değildim be. bildiğim şeyi biri yüzüme vurunca hevesim kursağımda kalmış gibi hissettim. o kadar şehir geziyorum, üçer beşer gün kalıp dönüyorum yine ama hep de yalnız gidiyorum, gittiğim yerlerde de hiç arkadaşım olmuyor. benim hayalim bu değildi, ben yurt dışına da çıkmak istiyorum arada bi. para biriktirip biriktirip kaçayım istiyorum bir müddet, başka ülkeye. ama bu sefer yanımda hep biri olsun. iki kişi olalım. hiç bilmediğimiz bi sahil şehrine taşınalım. gürültüsü az, insanı az bir yere. ama elimizde bi meslek olsun, canımız sıkılır da geri dönersek yapacağımız bir icraatimiz olsun diye. iki kişi 1+1 bi ev kiralarız. 600-700 lira maaşı olan küçük, yormayan işlerde çalışırız. paranın sadece bize yetebileceği kadar zengin olalım, fazla paraya ihtiyaç duymadan yaşayalım istiyorum. biraz biraz biriktirir, sıkılınca başka şehre taşınırız. belki bisiklet alınabilir. belki daha çok biriktirir, yurt dışına gideriz. ayda bi rakı balık yaparız, en büyük lüksümüz de bu olsun istiyorum. bulurum heralde benim gibi düşünen birini. bunları da hemen değil, birkaç sene sonra yapmak istiyorum. birkaç yıl içinde illaki çıkar karşıma böyle biri. arada bi aileleri ziyaret etmeye gider iki taraf da. ama geldiğinde yine yalnız gelir eve iki taraf da. arkadaş da olmasın, zaten çoğu arkadaşlıklar sahte değil mi? bence öyle. maddi kaygı yok, fazla paraya ihtiyaç yok, dolayısıyla fazla paramız da yok, tam bir sefa pezevengi olalım????
  kötü bir şey değil ya o deyim. bence güzel.  diyorlar ki, bunları yapabilmen için iki şey lazım, cesaret ve para. nahhh. götümü yiyin siz benim. cesaret olmalı evet ama, bakın anlattığım gibi işte. paraya gerek yok.

  ben böyle anlatınca herkesin aklına christopher mccandless geliyormuş. into the wild filmini öneriyorlardı zırt pırt. açtım izledim, alakası yok benim hayallerimde ama o çocuk gerçekten bir dahi. telefonumun duvar fotoğrafında kendisi var. günde on defa görmek iyi geliyor. keşke ölmeseydi. eğer geri dönebilseydi o çocuk, dünyanın en çok satan gezi kitabını yazardı kesinlikle. kendisini de burdan analım dimi? analım.
 2. 2
  "çarenin olmadığı yerde yol çaredir."

  murathan mungan yolculuk
 3. 3
  Uzun süre hissedip gidemeyince yerinize çakılıp hiç bir yere gitmemek istiyorsunuz.belki sizde farklı olur ne bileyim ben bekleyin görün ya da gidin.
 4. 4
  mobile.twitter.com/...
 5. 5
  Ve bir şeyinin olmadığını fark etmek.
 6. 6
  lh6.googleusercontent.com/...
 7. 7
  (bkz: kardes gideriz sikinti yapma)
 8. 8
  (bkz: kurtulmak kolay mı kendinden)
 9. 9
  bazen bir kutu ilaçtır gidiş bileti.

  bazen dolu bir silah.

  bazen keskin bir jilet.

  bazen bir uçak bileti..

  biletin şekli değişse de, gidilen yere kendimizi de götüreceğimiz için pek ''gitmek'' olmaz o.
 10. 10
  "sevmesem öyle kolay."
 11. 11
  Geçer geçer geçer geçer bunlar da geçer
 12. 12
  Bazen bunu o kadar çok düşünüyorum ki.
  24 yaşındasın, öğretmensin, ailen, arkadaşların ve diğer değişkenlerle güzel bir hayatın var diyorum ama nereye kadar.
  İnanın işi gücü, doğduğun yeri, şehrini, çevreni bırakmak kolay gelir ama annem ve babam aklıma gelince hemen konuyu noktalıyorum kafamda. Onları bırakıp nasıl giderim. Ben giderim belki alışırım ama canım anam ne yapar, dertli babam ne hale gelir bensiZ. işte bunları düşündükçe hiçbir yere gidemezsin diyorum.

  Hoş gideceğimiz de yok zaten maksat iki muhabbet çevirsin nöronlar.
 13. 13
  Yese gideceğim de, yemiyor.
 14. 14
  zayıflık belirtisidir. kimse kusura bakmasın.
 15. 15
  şimdi gelen istektir, sıkıldım.
  • hmm evet laflarına dayanamadım gidiyorum.
  • onaylanmasını bekliyorum talep ettim.
  • evet.
  • geç kaldın talep ettim bile.
  • hayır..
 16. 16
  (bkz: ortalığın anasını sikme isteği)
 17. 17
  her an her dakika aklımdan geçen ama bir türlü cesaret edemediğimdir.
  allah rızası için biri elimden tutup zorla götürse de kurtulsam artık şu içinde bulunduğum saçma sapan hayatımdan.
 18. 18
  Genelde Hiçbir şeyi bırakamayacak olan insana gelen istektir. Bunu o da bilir. Ama yapma düşüncesinin yapmaktan daha cazip geldiğini düşündüğü için hayal aleminde tribinin doruklarını yaşar.
 19. 19
  her gün içimde büyüttüğüm, şimdilerde ağzımdan taşmaya başlamış olan istek. savrulmak istiyorum, yolda ölmek istiyorum.
 20. 20
  aptalca bir istek.

  büyük ihtimal gideceği yeri filan tasarlamıştır kafasında oysa kaçtığı yerde aynı durumdan muzdarip olacağının bilincinde bile değildir. kaçmak en kolay ama en aptalca seçim. telefon gibi düşünün sorun anakartta ama sen bataryayı değişiyorsun. olmaz yani. bu maya tutmaz.
 21. 21
  Hangimize gelmiyor ki? Üzgünüm cidden üzgünüm, uzun zamandır olmadığım kadar belki de daha önce hissetmediğim kadar üzgünüm bi duvara dalıp kalıyorum ve başlıyor yüzüm ıslanmaya. ifadesiz bi şekilde. Hatalarım oldu farkımdayım. Sonra düşündüm ve durdum şu karara vardım; Tamam hatalarımı değiştiremem ama hayatımdaki insanları değiştirebilirim bu yüzden kestim çoğu kişiyle sohbeti. Ne diyorum ben neyse eğer buraya kadar okudıysanız alırım bi eksinizi.
 22. 22
  ergenliğimin en tavan yaptığı, zekamı yeteri kadar kullanmadığımı hissettiğim her anda, sıkıştığımı ve çaresiz kaldığımı düşündüğüm çaresiz anlarımda hep içerime bu istek geliyor. sonra bir an düşünüyorum; gerçekten her şeyi bırakıp kaçtığımda sorunum çözülecek mi diye. o an havada olan mantığım bir anda soluklanıp beynime geri dönüyor ve bunun bir çözüm olmadığına karar veriyorum ve sonrasında sorunuma çözüm arıyorum.
 23. 23
  www.exkutupsozluk.com/...
 24. 24
  aşırı saçma bir olay, kendimden biliyorum. hiçbir şeyi arkanızda bırakmıyorsunuz sizinle birlikte geliyor. bırakıp gittiğiniz için çok zor düzeltme şansınız oluyor. kalın ve savaşın ya da olmayacağını kabullenip başka bir şeye yönelin.
 25. 25
  Bunu düşünerek tecilimi bozdurup askere gidiyorum. Pişman değilim ve inşallah çok zorlanmam da uzman çavuş olarak kalırım. Çünkü ne aileden ne sevgili olaylarından yüzüm güldü. Artık her şeyden kurtulmam gerektiğinin farkındayım yoksa kafaya takmaktan psikolojim bozulacak.
tümünü gör
dizi izle