fatih'in şişirilmiş balon bir komutan olması

 1. 1
  zincirin öteki ucunu bile ele geçiremeyip istanbul'u fethe kalkışmasıdır. yahu adamları zaten denizde yenememişsin, gemileri karadan yürütsen ne olur, yürütmesen ne olur?

  venedik'ten gelen gemileri karadeniz'e hisar dikerek durdurmaya çalışmak nasıl bir aklın ürünü lan? kafanız mı güzel, zemzem içip kafa mı buluyorsunuz olm? venedik'tençıkan gemi istanbul'a ulaşmak için karadeniz'i mi turluyor?

  karaya sur dikerek deniz ulaşımını durdurmaya çalışmak başlı başına ayrı bir manyaklık zaten. ağaç yontup donanma yapmaktansa taş yontup duvar yapmak daha kolay gelmiş zaar.

  ulan istanbul dediğin zaten 50 bin nüfuslu bir yer. içerisinde maksimum 6-7 bin tane asker var. 250 bin kişiyle fethe çıkıp 60 gün boyunca kamp yapmak nasıl bir aklın ürünüdür lan?
  o kadar adamı doyurması savaştırmasından daha zordur yemin ederim. bir de utanmadan top falan döktürmüşler. 250 bin tane askere herkes surlara 1 kova toprak dökecek dersen akşamına bütün duvar toprak altında kalır amk. öyle 62 gün boyunca uğraşmaya gerek bile yok.
 2. görsel
  derdini sileyim butonu
  #1539235 | 11/10/2018 13:58 
  tümünü gör