kayıt

Gece oturup gündüz uyumak

 1. 1
  Gece vardiyası olan bir iş bulmayı umduğum, beğendim bir yaşayış. Gündüzden, değişen ışık ve hava durumundan ve fazlaca olan insanlardan sıkkınım. Ama çarşıdaki hesap pazara uymaz ve işin aslı hiç öyle olmaz tabi ki.
  Geceleri sıkılıyorum ama uyumak hiç içimden gelmiyor. Kendimi de sıkıcı buluyorum galiba. Iyy pis. Asdfghjklşi
  • Dezavantajları yok mu? Dikkat dağınıklığı gibi. @çılgın att
  • Yani bilemiyorum bende durum çok uzun zamandır böyle. Ama son bir kaç aydır düzelir gibi oldu evet dediğin durumu yaşıyor gibiyim fakat bu arada kaldığın zaman oluyor. Yani bir gece uyuyup bir gece uyumazsan vücut şaşırıyor.
  • Beyni de etkiliyormuş, aslında yanlış yapıyoruz ama alışkanlık olarak kaldı bende de. @çılgın att
  • Evet uzun süreli olduğu zaman beyin aktivitelerini de etkiliyor. Kötü bir alışkanlık ama artı olarak kullanmak lazım. En azından gece daha iyi çalışıyor beyin diyorlar. :)
 2. 2
  yapamadIgIm seylerden biri. gun icinde uyumayI sevmiyorum. hem geceler uyumak icin *
 3. 3
  bir gün uykusuz kaldıktan sonra 22.00 - 03.00 uykusu ve intermittent fasting ile beraber düzene sokmuştum daha evvel. şimdileri biraz daha fazla uyuyorum. fakat beslenme ve planlama ile paralel bir durum. çözülemez bir şey değil. zaten genelde tercih oluyor.
 4. 4
  ben genelde gece oturup gündüz de oturmayı tercih ediyorum. hasta olmadığım sürece gündüz iki saatten fazla uyuyamıyorum. gece de pek uyumuyorum öyle ortada otura otura duruyorum yani.
 5. 5
  gece oturuyorum, gündüz de oturuyorum. (bkz: ben bir malım gelin beni alın)
 6. 6
  delinemeyecek bir döngüdür. yapılması gereken tek şey düzenli bir yaşam ritmine kavuşmaktır.