medulla oblongata

 1. 1
  aramıza yeni katılmış 6. nesil yazar. hoş gelmiş.
 2. 2
  hoş gelmiş yeni yazar.

  benim bildiğim medulla oblangata ama?
  • Hoş buldum :) öyle söyleniyor, hatta daha güzel keşke öyle olsaydı ama kaynaklarda bu şekilde.
 3. 3
  6. nesil yepyeni bir yazar. hoş gelmiş.*
 4. 4
  beyni kafa tasından ayırırken kesilen,ponsun altında kalan kısım.
  edit: 12 kafa çiftini kestikten sonra daha kolay olduğu için oblangata yerine pons kesilir
  • sözlüğün hannibal lecteri. tam olarak ne kafasını kesiyorsunuz sormamda mahsur yoksa?
  • türkiye genelinde otopsilerde virchow tekniği uygulandığı için tüm organlar ayrı ayrı çıkarılıp inceleniyor. bende beyin organlarının çıkarılmasından bahsetmek istemiştim aslında
  • bu teknikleri otopsi dışında öğrendiniz diye korktum bi an. saygılar
  • tam hayal ettiğim gibi bir nickaltı. teşekkürler vitemineral.
 5. 5
  Sogan cucugu anlamina gelen Latince turku sozu. Ayni mahlasta bir yazargillerden biri.
 6. 6
  Mutlu seneler diliyorum.
 7. 7
  Doğum günün kutlu olsun. :)
 8. 8
  Nice yıllara.*
 9. 9
  nöroanatomide fazlaca haşır neşir olunan bir beyin sapı bölümü. bulbus. cücük de denebilir ben öyle diyorum.

  ayrıca bildirimde görünce tıp sal beni kardeşim hissiyatına hasıl olmuş nickin sahibi yazar.
 10. 10
  Bu saatlerde yazarak kafasını dağıtmaya çalışanlardan biri. Çok keyifli de yazılar çıkarıyor okumak güzel geliyor tek gözle de olsa. Eline sağlık.
  • Okunduğunu bilmek güzel, teşekkür ediyorum güzel sözler için tatlı gül
 11. 11
  yazdıklarını okumayı seviyorum zira düz bir bakış açısına sahip değil. kafasındakini girdilerine aktarırken belirli bir olgunluğa sahip olduğunu anlıyorsunuz.

  yıl olmuş 2020, sosyal medya bilmem ne yürümüş gitmişken ve sözlükler bilgi kaynağı olmaktan çıkmışken böyle yazarlar görmek güzel.
  • Teşekkür ediyorum, karşılıklı bu düşünceler tatlı gül
 12. 12
  Yazdığı entryleri okuduğumda verdiğim tepki aynen budur
  Edit:kuduurrr ajsjs
 13. 13
  Başlığı altında gereksiz boş yapılan yazar. gerek yok böyle hareketlerle kaliteyi düşürmeye.
  • Yani şurda iki mizah çeviricez şu güzel ortamı bozuyosun ya
 14. 14
  Frame'de 2 yeni entry girildiğini gördüğüm ancak başlığa girince yeni entry göremediğim nick altıdır. Demek ki birileri nick altıma yazacak kadar kudurmuş ahahshshs.

  Sanırım #1758690 girdisi dert oldu. Okumak istemediğimiz kişileri görmezden gelmek ya da engelleme kültürünü edinemedik bi türlü. Kolay değil bu bilinci edinmek. Olum nick altına girmek nedir? Nasıl bir kalitesizlik bu?

  Not: bilmediğiniz kelimelerin anlamını sözlükten bakabilirsiniz.

  Not 2: modlog'a bakınca haykırdım djsbsbdbdhs
 15. 15
  "Görüldü attı" kavramının kendisi tribal zaten. Cevap gelince gelir abi bu kadar basit. Ayrıca samimiyetin o kadar yoksa da kafana takıp tribe gireceğin bir durum yok. Samimiyet gibi konular kendiliğinden yolunu bulur, sorgulamamak lazım. Hayal kırıklığına uğradıysan, o ölçüde hayaline yeni form ver. Ama her türlü muhtemel ilişkinin içini deşersen, olacağı varsa bile olmaz.
 16. 16
  www.youtube.com/...
  *
  beni engellemiş bıçkın delikanlı.

  başlığıma yazdığı girdiye yorum da yapamıyorum, dolayısıyla mesaj da atamıyorum. yani geçen sevgili ayk'ın yaptığı yorumda cevap girdisi ile alakalı hemen her şeyden yoksunum kısaca, buraya yazmak kalıyor.
  *
  ben bu bıçkın delikanlıya fena tilt oldum... birkaç yıldır hiçbir yazara böyle sivrilmemiştim. 6. yılıma gireceğim burada ama en son 4 yıl önce doctor'a böyle sivrilmiştim de o ibnedeki işi uzatmama, kuyruk acısı denen kavramın olmaması işi bir yerde istemesen de tatlıya bağlıyordu. goygoyu bile bir yerde tutuyordu seni. neyse.

  bu bıçkın delikanlı sosyolog mudur psikolog mudur sosyal psikolog mudur, bilir kişi midir uzman mıdır nedir bilmiyorum ama olası hemen her konuda uzmanvari bir üslupla ortalara bir yerlere de ''sanırım'' ekleyerek kime neyi bildigini gösterme çabasındaysa, o çabayı içeriğiyle ve samimiyeti ile beraber çöp gözümde, sökmez.

  çığırtkanlığını yaptığı şeylerle eylemleri(sözlük ortamında girdi oluyor bu) arasında öylesine apaçık bir çelişkiler yumağı var ki, yine çığırtkanlığını yaptığı tartışma kültürü denen zamazingoyu kendi belirlediği sınırlar içinde yapamadığı taktirde o çığırtkanlık yerini kulak tırmalayan bir cızırtıya dönüyor. alışacaksın bıçkın delikanlı. Alışacaksın.
 17. 17
  birini engellediği söylenen yazar. ancak o biri tarafından engellenen yazar aynı zamanda. hayır bir de daha önce bir anda nick altından sallama gibi bir kalitesizlik yapmamış gibi şimdi "tek yolum bu" demiş. neyse sıkıntı değil.

  anlamadığım nokta şu. tamam tartıştık, diyeceklerimizi dedik, birbirimizi engelledik. ya hala niye bu mücadele? noluyor olum testesteronların mı kabardi sakin. tilt olmuşsun, engellemişsin ve bitmiş. sözlükten silmeye mi çalışıyorsun napıyorsun? sana ne yani görmüyorsun zaten yazdıklarımı, sana da sallamıyorum. yazdığım her şeyi üstüne alınırsan böyle sızlanırsın. sanırım #1765107 bu girdiyi üzerine alınıp yazmış. ne alaka yahu? sakin ol.

  gelelim "ukala" yapıştırmasına.

  1-"bildiğini gösterme çabasında" demiş. burası sözlük. bildiğim şeyleri yazdığım için suçlanıyorum. komik, değil mi?
  2- uzmanvari konuşmak ne yahu? biliyorsan yazarsın bilmiyorsan "bilmiyorum ama" der istiyorsan yine yazarsın. girdilerime şöyle bir bakın, hangsinde uzmanvari yazmışım? düzgün cümle kurup bildiklerini aktarınca bölye görülüyorsun sanırım ki artık bilgi girdisi de nadiren giriyorum.
  3- her şeye "sanırım" ekliyormuşum. bununla ilgili 2 durum var:
  --3.a: kesin konuşmayı sevmem. eğer bir şeyden emin değilsem yanlış yönlendirmemek için yanılma payı koyarım. bunu samimiyetsiz olarak algılamak kişiye kalmış. bende böyle. atıp tutmam bir şey hakkında. biliyorsam bildiğimi, bilmiyorsam da akıl yürüttüğümü yazarım. buna kötü gözle bakıp bu kadar tilt olmak kaçıncı seviye alfalık gerektiriyor?
  --3b: uzmanlar muğlak ifadeler kullanmazlar genelde. bildiklerini kesin bir dille böyle bulunmuştur, böyle olduğu görülmektedir, bununla ilgili bilgi bulunmamaktadır, ilişki bulunamamıştır vs tarzında konuşurlar. "sanırım" demezler, işin ruhuna aykırı zaten. o yüzden "sanırım" kelimesini çok kullanan kişiye uzmanvari konuşuyor demek, basit tabirle bir çelişki.

  sonuç olarak isteyen girdilerime şöyle bir göz atsın. kaçında bildiklerimi gösterme çabasındayım? bu arkadaş 3-5 girdime denk gelmiş hep öyleyim zannediyor, engellediğim için de profilimi inceleyememiş olsagerek. bakarsanız gerçeği anlarsınız.

  neyin çığırtkanlığı yapıyorum ve yapmışım anlamadım. tartışma kültürü girdisini kendi üzerine alınmış o yüzden. şimdi böyle buraya argüman belirterek tartışabildiğini göstermeye çalışıyor. keşke önceden, ben sana argüman belirttiğimde "motorun soğusun" demeyip gösterseymişssin tartışmayı bildiğini.

  alışacaksın demişsin. sen de beğenmediğin kişileri görmezden gelmeye ya da engellemeye alışacaksın. hatta beğenmediklerinle aynı ortamda yaşamaya alışacaksın.

  son sözlerim.

  beni arkadaşın gördüğü gibi görenler engellemekte serbest. kimseye kendimi sevdirmeye çalışmadım, çalışmayacağım. yeterince sağlam ve temelli, çelişkisiz eleştirilmiş olsaydı düşünürdüm değiştirmem gereken özelliğim var mı diye. ama arkasında durabileceğim, haklı olduğuma inandığım özelliklerim eleştirilmiş. ki bu özelliğimi de sözlükte her zaman göstermiyorum. yazdığı gibi biri olmadığımı girdilerime bakan görebilir. öyle olsam bile bunda bir yanlışlık görmediğimi belirttim. o yüzden ben devam edeceğim.

  beni sevmeyenler de ya benimle devam etmeye alışsın ya da engellesin.

  tartışmak istemiyorum cidden ya. hiç yoktan neyin tartışması çıkıyor. sadece söylediklerine yanıt verdim, yeni iddia ortaya atmadım. umarım uzamaz, burada biter. iyi gelmiyor böyle bir dönemde sinirlenmek.
 18. 18
  bir ara kendisinin bir konusu için muhabbet ettiğimiz yazar. oldukça nazik ve yardım etmeyi çok seven biri.
 19. 19
  bu mevzunun giriş ve gelişme kısmını nasıl öğrenebilirim? zira bomboş durumdayım, böyle şeylerle hayata tutunmaya çabalıyorum. hayırlı forumlar.

  intel core 2 duo extreme cpu- ati 1950xtx 512 mb vga - 1 tb samsung hdd - 2 gb kingston ram - 19" sony monitor
  • aga traş, ne günlere kaldık mk
 20. 20
  Arkadaşlar bu eleman yeni nesil mi?

  Kardeş erkek değilsen engelle geç işimize bakalım.
  • Erkeğim ama hemen engelliyorum ablacım.
  • Zahmet etme ben engellerim
   Yeni nesilleri yormayalım.
  • Tabii ablacım nasıl dersen.
 21. 21
  ya genç kardeşlerim, bıçkın delikanlılar, ya gündüz vakti haplanıp girmeyin şu sözlüğe, ya da malzemeyi değiştirin.*
  *
  yoruyor...

  bıçkın delikanlı iş bu girdi de hiç onun kibarlığına veya fikrine ihtiyacımın olduğu yönünde bir izlenim, emare vermemiş olmama ve uyarıma da rağmen kendince beni öküz kelimesiyle dürterken ''kalbim çıt göz yaşlarım pıt'' modunda bir çığırtkanlık furyasına soyundu.

  aynı cümlede kibarlıktan dem vururken bana öküz demesi ve ardı sıra bana kibarlık nutku çekmesi bana çelişkili geldi. nereden de o izlenime kapılmışsa, onun kibarlığına ihtiyacımın olduğu fikrini kendince çok benimsemiş olmasının getirdiği, hadsizce bir ön kabulle karışık çocuksuluktan ve bunun yüzüne çarpan tam tersi bir gerçekle uyuşmaması sonucu girdiği hale, çelişkili dedim. öküz deyişini ise kibarlıktan anlamayan insanların varlığını unuttuğu için kibarca yazdığını ifade ediyor bir de paşam.

  tabirim mazur görülsün ama, bonkör bir öz eleştiri göt ister, göt göt: o götün x kişisinde olup olmadığını bir bakışta anlarım ben. hatta benim için nefes alsın yeter.*

  yazılan her şeyi üstüme alınmıyorum, dediğim gibi nefes alsa yeter o insanı tanımam için bur bir mecaz elbette. şimdi buna da über bir anlam yüklenir falan, hiç uğraşamam mk.

  3a 3b sınıfındaki maddelere girmiyorum bile mkasjkd

  sadece benim işaret ettiğim noktayı görmemekteki ısrarı, kaçamağı işaret ettiğim noktanın doğruluğuna dair de haaaarika bir gösterge.

  uzmanvari konuşup hebele hübele sanırım diye gevelemekten bahsetmem çelişkiyi işaret etmek için. bahsedilen, nutku çekilen şeyi o kadar da özünmeyişi belirtmek için. ne ayaksın mk..

  testosteronlarıma gelince...*

  benimki hep kabarık bıçkın delikanlı.
  haftanın 3 günü ringe çıkıyorum, 300 günüm dolacak nofapdeyim, sigara alkol çok ortam olmadıkça kullanmıyorum. senin hülyalarındaki testosteronu ben tükürükle boğarım bıçkın delikanlım.
 22. 22
  Sözlükte fikirlerine ve yazdıklarına fazlasıyla değer verdiğim kaliteli yazar. Meyve veren ağaç taşlanır.
 23. 23
  sıkılmış yazardır. ayrıca girdileri seri eksilenen yazardır ahahshd. buraya kadar düştünüz mü ya.

  daha önce tartıştığı, daha sonra kendisine laf atmadığı ve engelleştiği kişiye kendi içinde kinlenip şöyle böyle biridir diye nick altına girmek nasıl bir davranış aklım almıyor. ancak yine de sadece iddialara kısaca yanıt vereceğim. zira görülüyor ki verdiğim yanıtlar yerini buluyor, karşılık bulunamadığı için gülünerek geçiliyor ya da saçmalanmaya başlıyor.

  #1756115 bu girdiden dem vurulmuş. antidepresanları aşağılayanları aşağılamak için tımarhaneler aşağılanmış. ben de gayet kibar bir dille bunu belirttim yorumda:

  "Tımarhaneyi kötü bir anlamda kullanmakla antidepresan kullananları aşağılama temelde aynı kavrama çıkıyor: damgalama. Söylemek istedim :)"

  bunda herhangi bir şey var mı ya? temel iletişim becerileri olan biri buna nasıl yanıt verir? birkaç alternatif: "teşekkürler. ; katılmıyorum ama teşekkürler ; öyle olduğunu düşünmüyorum. ; bu konuyla ilgilenmiyorum" ya da sadece eksileyip geç. yanıt ne?

  "Bir daha söyleme :)"

  bir emir cümlesi. "bana böyle şeyler yazmanı/zı istemiyorum" da değil. direkt bir daha söylemee.

  ama bunun nedeni üstteki girdiden belli oluyor zaten. adam kibarlığa "ihtiyaç duyulan bir şey" olarak bakıyor. kendisine kibar bir dil kullanıldığında "kibarlığa ihtiyacım yok" yazacak kadar aşmış birisi sdkjsdkj. fazla testosteron'a bağlıyor ve geçiyorum. kibarlığa ihtiyacım yok yazmak nedir ya sdkjsdk aklıma geldikçe gülüyorum. ancak alttaki yorumda direkt olarak öküz demesem de öküz kelimesini kullanmam hataydı. en azından sözlük ortamında hoş değildi. bu konuda kendisinden özür diliyorum.

  ancak orada bir çelişki yok. yorumda da yazdım ama kendisi "ya hadi kardeşim ya hadi, hala çabalıyorsun. motoru boğuyorsun çek ayağını gazdan." dedi. sonra da tartışmayı bildiğini savunuyor ve aynı argümanı gelip burada sunuyor. daha önce cevapladım. ilgilenenler girdideki 5. yoruma bakabilir.

  aklım almıyor bazı şeyleri. ismimle karıştırılan başka biri mi var? ben ne zaman nutuk çekiyorum? ne zaman nerede ukalaca, bilmişçe konuşuyorum? yazıyorum ama yazdıklarım uçuyor, aynı yerlerde dolanıp duruyoruz. söylediklerim anlaşılmıyor sanırsam. ya da haksız çıkmamak için son debelenişler bunlar. tekrar ediyorum tane tane:

  1- ukalaca, bilmişçe, nutuk çeker gibi girdi girmiyorum.
  2- bildiğimi yazıyorum. doğruluğundan şüphem varsa "sanırım" kelimesini kullanıyorum.
  3- testosteron kelimesini güzel anlamda kullanmadım. fazla testosteron zarar. ama gelip fazla testosteronunla övünmek komik. güldüm.

  tartışacak bir şey yok ortada. malum şahıs beni "entel" deyip örnek vermeden, taş atıp kaçan çocuklar gibi taşlamaya çalışıyor. söylediğim şeylere de yanıt vermiyor. boşuna yazıyorum. buradakilere işine geldiğine yanıt verecek, işine gelmediğine vermeyecek. burada sonlanması dileğiyle.
  • 24
   kendisine bakışım ektedir

   konuştukça kendisine olan inancımı azaltıp, kendime olan inancımı arttırdığı için kendisine tekrar geçmiş olsun diyorum. şu an içinde bulunduğu durum zaten çok acı, o yüzden ben daha fazla konuşarak acıyı arttırmak istemiyorum.

   daha ilk andan bildiğim şeyi konuştukça* tasdikledi benim için sağ olsun. sen bir entel maganda bile değilsin bıçkın delikanlı, daha o yolda yürüyorsun. daha maganda olacaksın, sonra entel olacaksın, sonra rütben artarsa artacak. senin henüz daha okuyacağın kitap kadar okumuşluğum, yiyeceğin ayar kadar ayar vermişliğim, yazacağın yazı kadar silmişliğim var. şahsi aydınlanman daha emekleme döneminde.

   son sözlerimi zamanı geldiğinde hak vermesi üzere buraya bırakıyorum, kendisi rakibim bile değil. aynı şeyleri yaşamadık, aynı yoldan yürümedik, aynı yollardan hiç geçmedik. benzer başarılarımız da yok, üstüne üstlük rütbemiz de farklı.
  • 25
   Savları yanıtlanmamış, kendisine yapıştırılmak istenen entel sıfatı doğrulanamamış, kısacası üzerine çamur yapışmamış yazardır.

   Yanıt veremeyince "dengim değil" demek, üstüne bir de hala "entel" damgasını ısrarla yedirmeye çalışmak ne acı... Tekrarlıyorum, yakıştırmaların doğruluğuna bakmak isteyenler girdilerimi inceleyebilir.

   (bkz: Goodbye Liverpool)