Climax

 1. 1
  kanada'nın 13 eyaletinden biri olan saskatchewan'in yerleşim birimi.
 2. 2
  gaspar noe'nin son filmi. izlediğim en rahatsız edici filmdi.

  biraz önce eve geldim sinemadan. spoiler vermeden deneyimlerimi anlatmak istiyorum sizlere. gaspar noe'yi bilenler bilir, irreversible gibi oldukça rahatsız edici, love gibi pornodan daha açık ancak ultra estetik, enter the void gibi beyin yakan ve düşünsel temeli olan filmlerin sahibi kendisi. sözün kısası, her filmi ayrı bir deneyim. durum böyle olunca son çıkan filmini sinemada izlememek aptallık olurdu benim için. şimdiden uyarayım, çoğu yerde yok, izmir'de konak pier'de var o da art house diye bir oluşum bünyesinde gösterime girmiş sanırım. salon küçük ama fiyat uygun *.

  filmden çıktım, yüzümde eblek bir gülümseme. midemde ağrı/bulantı karışık. beynim bomboş. öyle bölye değil boşluk. hiçbir şey düşünemiyorum. salak salak bakıyorum etrafa. arkadaşımla filmin birkaç yerini yorumlamaya çalışıyorum ama boşluk geçmiyor. hani madde ilaç falan almam gerekiyordu sanırım bu kafaya ulaşmam için. zamanla boşluk azalmaya, film artmaya başladı zihnimde. anladım çok başarılı filmmiş. öyle iyi vermiş ki havayı ve hisleri şerefsiz. dedim ki noe, ya çok zeki ve yeteneklisin, ya da normal zekan ve yeteneğin olmasına rağmen böyle ortamlarda öyle çok bulundun ki çok iyi anlatabiliyorsun. ama filmlerindeki farklı içerikleri hesaba katarsak ilki daha olası.

  saygılar gaspar noe. harika (bolca kendini sıkmalı, bakmak istemeyip göz ucuyla bakmalı, sıkılmalı bunalmalı ağrılı bulantılıdönmeliutanmalıdüşünmeligeçmeyenzamanlı) bir film için.
 3. 3
  orgazm manasIna gelir ve hikayecilikte de aksiyonun, gerilimin en yuksek oldugu bolum manasIna geliyormus.
 4. 4
  İzmir’de Karaca sinemasında uzun bir süre kalmıştır. Çünkü İzmir’de avm sinemaları dışında da sinemalar vardır.

  Filmi az önce ne izlesem eşiğinden sonra izledim. Yorum yapamayacağım. Çok karanlıktı neydi ne oldu anlamadım. Verilmek istenen bir mesaj var mıydı onu da anlamadım. Filmin ilk sahne dansları çok güzeldi. Kafalar çok güzeldi sonra olaylar olaylar.
tümünü gör
dizi izle