makyaj

 1. 1
  yeni model şarkısıdır.
  www.youtube.com/...
 2. 2
  (bkz: yapsan olmuyor yapmasan olmaz)
 3. 3
  bunu üsturuplu yapıp kendine yakıştıran kadından korkulur.
  eğer ki bir kadın yüzündeki kusuru sana farkettirmeden kapatabiliyorsa yalan söylediğinde de açık vermez.

  makyaj yapmayı bilen kadın=karamelek
 4. 4
  eski zamanlarda canlılık katmak için koyu kıvamda yapılan, herkesin yapmadığı, zamane çocuklarının tabiriyle sadece "büyüklerimizin" yaptığı süslemeydi. o da sadece düğünlerde yapılır geri zamanda yapana kötü gözle bakılırdı. günümüz gençliği ve genç hissedenlerinin artık koyu kıvam yerine ten renginde yapıp adeta "bakın ben makyaj yapıyorum, dikkati üzerime çekmek istiyorum ama hafif yaparak da masum görünüyorum" düşüncesiyle pazara sunulan!* süsleme.
 5. 5
  Çok uğraştım inan unutmak için seni,
  O gün sarıldığımızda söz verdiğim gibi.
  Son bir öpücüğü çok görmüştün bana,
  "Biliyorum," demiştin "ben gideceği yeri."

  Bu sabah çok erken kalktım,
  Sevdiğin tatlıdan yaptım.
  Yerken onu tek başıma,
  Sessiz sedasız ağladım.

  Kalktım bir çay demledim,
  Açtım bir film izledim.
  Zaman bir türlü geçmedi,

  Bütün evi temizledim.

  Sıkıldım kendimden.
  Aptal mıyım neyim ben?
  Neyim var böyle,
  Neden kurtulamıyorum senden?

  Geçmiyor günler burada senden uzakta,
  Yığıldı şişeler her gün mutfakta.
  Tiksindim makyajdan, aynalarımı çöpe attım!
  Durmadan yedim, e biraz kilo aldım!

  Affet beni sevgilim,
  Unutamadım seni.
  Hiç halim yok uyanmaya,
  Sevemem sensiz günleri.

  sözlerine sahip model şarkısı.
 6. 6
  kadının boyasıdır.
 7. 7
  İngilizcesi make up dır. Kusurları örtmek anlamına gelir ki kim ne derse desin asıl amaç da aynen budur. Yine de bir sanattır efenim. Sanılanın aksine her kadın makyaj yapmayı beceremez çünkü. Ten rengine uymayan fondöten kullanmak, eyelineri düzgün çekememek, allığı basmak gibi türleriyle kadın kendini maymuna da çevirebilir pekala. Ve kesinlikle bir tarz meselesidir. Günlükte rimel+kırmızı ruj (ruh halime göre bordo ruj) kombinasyonunu tercih ettiğim şeydir.
  Bayan yazarlarımıza not: Tonla makyaj malzemesi edincem hırsına saçma sapan markalar almayın. Sonra ayy yüzüm kızarıyo, ay suratımı sivilce bastı, ay gözüm iltihap kaptı diye dolanıyosunuz ortalıkta.
  (bkz: sayın her şeyi çok bilen)
 8. 8
  adamı* madama çeviren ana madde.

  aynı zamanda çirkini güzel yapan bişeydir. kişinin gönlü çirkin olduktan sonra yüzüne bin ton makyaj çeksen ne yazar? tamamen sahtecilik.
 9. 9
  kozmetik dünyasının tüm imkanlarından yararlanarak , var olan fiziki görüntüyü daha çekici ve cazip hale getirmek veya bazı kusurları kapatmak ya da sahne sanatları gibi alanlarda abartılı bir görüntüye bürünmek amacı ile yapılan bir kozmetik işlemdir.

 10. 10
  (bkz: sahte mutluluk)
 11. 11
  özellikle kadınların yapmasından keyif aldığım durumdur. ne kadar güzel olunursa olunsun makyajın ayrı bir havası vardır ve mutlaka her kadın kullanmalıdır.
 12. 12
  sabah saatlerinde yapılanı insanı uyandırandır.


  yoksa o eyeliner nasıl düzgün çekilsin?
 13. 13
  Sanattır. Makyajı yapanda sanatçıdır. Makyaj sanatçısı olmak için konservatuvar sahne sanatları bölümüne gidin veya Yunus Eğitim Kurumunun düzenlediği kurslara katılın yunusegitim.com/... canlar. Burada dünyaca ünlü Kryolan Makyaj firmasının Artistleri ders veriyor. Bahsettiğim makyaj düğün makyajı değil sahne makyajı filmlerdeki canavarların cadıların canlıların makyajı.
 14. 14
  kimisinin eğitimli sat komandosu gibi kamuflaj amacıyla yapıp doğallıktan tamamen uzaklaşmasına neden olan şey
 15. 15
  mucizeler yaratabilen bir işlemdir. sadece gölgeleme ile yüz tipinizi, kaşlarınız inikliği kalkıklığına kadar değiştirebilirsiniz. bu yaşıma geldim daha yeni yeni merak salmaya başladım. ama palyaço gibi dışarı çıkmıyorum henüz. allah göstermesin. :d
 16. 16
  enfes bir model şarkısı...

  www.youtube.com/...
 17. 17
  kadını özünden çıkaran şeydir. makyajsız görmek lazım bir de hatunu.

  www.maraton.com.tr/...
  pbs.twimg.com/...

  bu ikisi aynı kişi enteresan.
 18. 18
  ben işim dolayısıyla sürekli makyaj yapmaya vakit bulamıyorum; o yüzden kalıcı makyaj konusunu araştırmaya başladım; bazı merkezlerle görüştüm fakat bana güven vermediler; Royal Eğitim ve Güzellik benim gibi zorlu birini ikna etmeyi başardı; size de kesinlikle tavsiye ederim; estetisyenlikkursum.com... 'da detayları inceleyebilirsiniz.
 19. 19
  dean nickli bir arkadaşın yaptığını iddia ettiği şey. o da onun seçimi tabii ne diyelim. xd
 20. 20
  herkesin gideri vardır cümlesindeki gizli nesne.

  pbs.twimg.com/...
 21. 21
  müthiş bir sanat. gölgelendirme aydınlatma gibi oyunlarla yüzünüzü bambaşka hallere çevirebiliyorsunuz. hani estetik ameliyatın operasyonsuz hali.
 22. 22
  bana yakışmıyor. kime sorsam makyajsız daha güzelsin diyor. zaten ben de porselen makyaj yaparken sakallarımın sıkıntı yaratmasından dolayı bıkmıştım artık hiç yapmıyorum.
 23. 23
  İnsanı vezir edebileceği gibi rezil de edebilecek güzellik şeysi.

  Doğru ellerde kullanıldığında sizi estetik gibi değiştirebilir.
  Makyaj hakkında çok fikri olmayanların ose abartmadan, açık renklerden başlaması daha mantıklıdır.
 24. 24
  düzgün yapıldığında estetik katabilir, göz kalemi filan çok severim şahsen de.

  "makyajın gücü" filan diye saçma sapan resimler paylaşılıyor, öncesi-sonrası tarzında. öncesinde aslında güzel ama sağlıksız, yorgun, uykusuz kadınlar sonrasında palyaçoya dönüşmüş ya da yüz hatlarını kaybetmiş bembeyaz dabbe gibi bir şeye dönüşmüş filan. güzellik algısı çok garip yerlere gidiyor tutamıyorum ben ucundan.

  mesela bak şimdi:

  s-media-cache-ak0.pinimg.com/...

  güzel, normal bir hatun. ikinciyi korku filmine koysan "acaba başından nasıl doğa üstü bir olay geçmiş?" diye sorgulatır, sırıtmaz.
 25. 25
  insanı yanıltır. eskiler niye yeni gelini hamama götürürmüş? kafasını suya daldırıp makyajı akıtmak için. siz de öyle yapın, hatunu bi suya sokup çıkartın orjinalinde çizik var mı yok mu.