kayıt

yalnız yaşamak

 1. 1
  mecburiyetten ,ihtiyaçtan insanın tek başına yaşaması olayı . hemen hemen bir çok kişinin yaşamak istediği ancak yine bir çok kişinin başaramadığı yaşam seklidir öyle dışarıdan bakıldığı gibi kolay olmayandır cam silmek diye bir olay var bilmek lazım .
 2. 2
  bekar olmaktır.
 3. 3
  Insan karsisinda konusagi birine ihtiyac duyar fakat bu mümkün olmadigindan sadece onun yerine televizyonu acip sanki kendisiyle konusuluyormus gibi zaman gecirir her aksam. Iste yalniz yasamak bu kadar aci, bu kadar caresiz bir durumdur.
 4. 4
  incir reçelini kaşıkla yemektir.
 5. 5
  (bkz: sınırsız tarife)
 6. 6
  seçilmiş bir yalnızlıksa son derece keyif alacağın durumdur.
 7. 7
  zordur efendim, zordur.
  önceleri iyidir tabi, serbest olmak... sonra bağlanmak istersin, hayatını düzene koymak. nereye kadar böyle gidecek, diye sorarsın kendine. yalnız yaşlanıp ölmek istemezsin tabi. korkarsın bundan. sonra ararsın birini, bulduğun zaman düzene girer her şey.
 8. 8
  yakın zamanda yapmayı umduğum yaşam biçimidir.

  şehir dışında üniversite okuyup, döndükten sonra ailenin yanında kalmak işkence ama bazı sebeplerden dolayı mecburduk şimdi bu mecburiyetleride aştığımıza göre bekar evim beni bekler.

  ev hediyelerinizi hazırlayın kızlar. kapım sizlere hep açık hepinizi seviyorum.
 9. 9
  mekansal olarak yalnız yaşamak ile hayatı paylaşacak kimsenin olmayışını ayırmak lazım. kendi evinde yalnız yaşayan ama sevgilisi ailesi arkadaşları olan biri yalnız yaşamıyordur. bir de öldükten sonra komşuların bulduğu insanlar var.

  (bkz: yalnız yiyen yalnız ölür)
 10. 10
  insana dağıtmazsan toplamazsın felsefesini öğreten durumdur.
 11. 11
  insana pek çok açıdan rahatlık, pek çok açıdan zorluk, tek bir açıdan ise yalnızlık sağlayan yaşam biçimi.
 12. 12
  2 senedir yalnız yaşıyorum. Yurtta kaldım olmadı, 2 defa ev arkadaşlarıyla kaldım yapamadım, yalnız yaşamak hem avantajları hem dezavantajları vardır öncelikle rahattır, özgürsündür hemen hemen her konuda... Lakin gece eğer sevgilin falan da yoksa fena acır canın. Hayvan gibi içince bi kahve yapanın olmaz, evde dertleşeceğin biri olmaz..
 13. 13
  istediğiniz zaman, istediğiniz yiyeceği, istediğiniz kadar yemenize olanak sağlar. temizlik konusunda hamarat bir insansanız eğer muhteşem bir hayat sizi bekliyor. yok eğer tembelseniz de sıkıntı olmaz biriktirir sonra yaparsınız. bırak dağınık kalsın mantığı işte. eve geç geldiğiniz zaman hesap soran yok falan. hoş şeyler bunlar.
 14. 14
  her şeyde olduğu gibi iyi ve kötü yanları vardır. aslında insanın hangi ara hangisini görmek istemesine bağlı bir durumdur bu. depresif bir ruh halinde iken fazlasıyla batacak bir şeyken, neşeli olduğunuzda ise çok özgür hissedebilirsiniz.
 15. 15
  ilk başlarda güzel görünse de belli bir yaştan sonra * zor gelen yaşam biçimi.
 16. 16
  yeni temizlediğiniz oturma odasının köşesine ağlarını ören örümcek hasan ile her sabah sohbet edip 1 hafta sonunda elektrikli süpürgeyle elveda demektir. evinizde her şeyin kendi kontrolünüz altında gerçekleşmesinden zevk alıyorsanız tavsiye edebileceğim yaşam şeklidir.
 17. 17
  evde geçirdiğin günler konuşmadığın için sesin açılamaması durumu,yemeği tek başına yeme zorundalığı,hastayken bir tas çorba yapanının olmaması durumu, v.b. bunlar kısmi dejavantajları. yaşam tarzını kendine göre düzenleme,kafanı rahat rahat dinleyebilme özgürlüğü,ev içerisinde her yerin senin yaşam alanın olması da kısmi avantajlarıdır. her iki yön, isteğe göre maddelendirilebilir. bence gereklidir,bir dönem dahi olsa.
 18. 18
  oldukça keyif verici bir hadisedir.
 19. 19
  Kalabalıktan sıkılmış iseniz yapabileceğiniz en güzel şeylerden biridir. Gün içinde okula mı gidiyorsunuz, işe mi ne yapıyorsanız yapın eve geldiğinizde sakin sakin takılırsınız.
 20. 20
  yalnız yaşayamamaktır. ya geyik peşinde koşan kankalar ya da pompa sever hatunlar pek izin vermez...
 21. 21
  3 gün aynı yemeği yemek zorunda kalmaktır.
 22. 22
  zor zor çok zor.

  hele eskişehir'de daha bir zor.

  merkezi bi yerdeseniz hele of of.

  olmayan sabahlar.

  bitmeyen geceler.

  neyse derdimi anlattığımı düşünüyorum.

  iletişim dm.

 23. 23
  en az 2 kişilik kalabalık bir hayata alışmışsan, artık çay demlemeyi eskisi kadar istemeyeceğin, kahveyle geçiştireceğin eylemdir.
 24. 24
  telefonunuzu kaybettiğinizde bulmak için çaldıracak kimseniz bile yoktur. el mahkum iki hattınız, iki telefonunuz olacak.

  benim iki telefonum yoktu ve telefonumu kaybettiğimde, çaldırarak bulmak için yaşlı bir kadın olduğunu düşündüğüm karşı komşumun zilini çaldım. yaşlı değilmiş. 7 yıldır evliyim, 2 çocuğum var 3. yolda. *
 25. 25
  şüphesiz en iyi yanı özgürce yaşamaktır evde bekleyeniniz yok, spontane planlar yapabilirsiniz, bazen bulaşıklar bir kaç gün bekler keyfiniz gelince yıkarsınız. Tek eksi yanı bazen sıkıcıdır.