tv

sarisinzenci

5. nesil yazar (21/04/2017)
şarkı güzel ama ingiliççe (11918)
0 son 24 saat
7 son 1 hafta
106 son 1 ay
 1. ateizmi "üstün zekanın bir ürünü" addeden kişi hastalığıdır bu aynı zamanda. bunların lise çağlarında anne babasından gizli ateist takılan ve sosyal medya hesabındaki adının başına hz. koymazsa ölecek olanlarının da sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. bu tipler sanarlar ki kendileri bütün gerçekleri gördüler ve doğru yolu da, ölünce ne olduğunu da yalnız onlar bilebilirler, bütün metafizik kavramları bir kenara koyup suyu canlandıran şimşeklere inanmakla çok matrak bir iş yaptılar.

  bunların türkiye profilindekiler yalnız islamla kavgalıdır, din algıları da islamdır; bir müslümandan daha çok tek din islammış gibi davranırlar. dünya üzerindeki hiçbir müslüman sabah kahvaltısından sonra şeyh ayağı öpmeden güne başlayamıyor sandıklarını sık sık belli ederler.

  kendileri muhtemelen topluma aykırı işlerin peşinde koşma ve ölümden sonrası hakkında bu kadar cesurca davranabilme halleri sayesinde çevrelerinde uyanacak bir hayranlık hissine talip olduklarından, alınlarına "ben ateistim" dövmesi yaptırmak dışında bunu söylemenin her türlü yoluna başvururlar.

  hala biolarını, paylaşımlarını ve olabildiğince fazla sohbetlerini "ben inanıyorum" sözüyle süsleyerek bunlara yaptıklarının ne saçma bir iş olduğunu göstermeye gayret eden bir inananlar topluluğunun ortaya çıkmamasını üzgünlük ve kırgınlıkla izliyorum.

  inançlarını ya da inanmayınçlarını (*o ne lan) bir övünme gereci olarak kullanmayan ateist okurlarımı tenzih ederim.

  not: bunların içinde kuranı değil okumak, dinlemeye bile tahammülü olmayıp da incil tevrat zebur la birlikte okuduğunu iddia edenler vardır. bunlar o yüzlerce cilt tefsir kitabı boşa yazılmışçasına tek okumada dördünü de anladıklarını iddia ederler aynı zamanda. hasiktiriniz ordan diyorum. geçiniz bunları.
 2. görsel
  sarisinzenci
  #1129945 | 01/05/2017 19:24
takipçi
18
başlık
175
karlı oy
1705
favori
1025
bsg*
147
aktivite
çevrimdışı
girdi
1253
ateşli oy
113
ılık oy
97
sbg*
293