tv

red vanilla

6. nesil yazar (03/01/2018)
barbara heralde barbara manken olan (13530)
14 son 24 saat
74 son 1 hafta
393 son 1 ay
 1. cumhuriyetçilik, halkçılık, devletçilik, inkılapçılık, laiklik ve milliyetçilik; atatürk ilkeleri. türkiye cumhuriyeti bu altı ilke üzerine kuruldu. herhangi birine önem verilmemesi, göz ardı edilmesi gibi bir şeyin söz konusu olması, devletin yıkılmasına göz yummaktır.

  türkiye cumhuriyeti, türk milletinin en büyük başarısıdır ve tüm dünya'nın kabul ettiği bir türk devrimi'dir. 

  “türkiye cumhuriyeti sınırları dahilinde yaşayan, türk dili ile konuşan türk kültürü ile yetişen, türk ülküsünü benimseyen her vatandaş, hangi din ve mezhepten olursa olsun türk’tür, türk milliyetçisidir”

  türkiye içersinde çok çeşitli milletleri taşıyan bir devlet. böyle bir konumda olan bir devlet içinde en önemli şey milliyetçiliktir.

  anaokulu müfredatından itibaren andımız'ın okunması, atatürk ve kurtuluş savaşı'nın anlatılması, cuma günleri bayrak töreni yapılması, 23 nisan, 19 mayıs, 29 ekim, 30 ağustos gibi milli önem taşıyan tarihlere gerekli önemin verilmesi. okullarda eğitimin yalnızca türkçe verilmesi. okullara, caddelere, köprülere verilen isimlerin türk tarihinde önemli şahsiyetler olması. bunların hepsi bir devletin ayakta olması için yapılması ve savunulması, korunması gereken zorunluluklardır.

  bir kürt, bir rum, bir ermeni, bir çerkes eğer kendi kültürünü çocuğuna adam gibi öğretemiyorsa. hatta kendisi de ne tarihini, ne dilini, ne kültürünü düzgün bilmiyorsa. ama sonra da gelip türkiye cumhuriyeti'ndeki milliyetçi tutumu görüp ağlıyorsa yapabilecek bir şey yok. 

  türkiye'deki milliyetçi tutum sizlere ırkçılık gibi geliyorsa da azıcık dünya'dan haberiniz olsun. abd'de her sene çocuklara ülkelerinin çıkarlarına koruyacaklarına dair zorunlu yemin ettiriliyor. yemin etmezler öğrencilere dava açılıyor. fransa ve avrupa'nın geri kalanındaki aşırı milliyetçilik zaten malum. 
 2. görsel
  red vanilla
  #1332259 | 26/01/2018 15:49
takipçi
13
başlık
154
karlı oy
2043
favori
1194
bsg*
277
aktivite
çevrimdışı
girdi
1367
ateşli oy
566
ılık oy
953
sbg*
262