neset ertas

2. nesil yazar (27/12/2014)
muhteşem sol ayağımlan yapıştırdım (44304)
ıslah olmadım.
mavi kurdelakutup sözlük 2015 müzik zevki en iyi yazarı
mavi kurdelakutup sözlük 2017 yılın en iyi girdisi - #1185783
0 son 24 saat
0 son 1 hafta
2 son 1 ay
 1. ben şimdi bilmeyenler için nasıl bir katlimadır kısaca özetleyim. dünyanın ne kadar kalleş olabileceğini görün.

  yugoslavya iç savaşı başladığı zaman savaşacak durumda olmayan çoğu kadın ve çocuk srebrenitsa 'ya kaçıyor. 50.000 nüfuslu bir yer o zamanlar burası. daha sonra sırplar buraya saldırmaya başlayınca, nato dur diyor. barışı getireceğiz bekle diyor. aynı zamanda nato "sözde" barışı sağlamak adına da sonradan kenti savunmak için gelen savaşabilecek durumda olan müslümanların silahlarını topluyor. görünürde iki tarafı da kontrol altına alıyor nato. fakat daha sonra kilisenin de baskısıyla krivaya 95 harekatını başlatıyor sırplar. ve olaylar başlıyor...

  - önce nato sahneden çekiliyor.
  - sonra buradan kaçmayı başaran sivil halkı başta hollanda olmak üzere birçok avrupa ülkesi geri sırplara teslim ediyor.
  - cephanesi toplatılmış, lojistik desteği kesilmiş, ablukaya alınmış mutlak çoğunluğu kadın ve çocuk olan müslümanlar sistematik bir şekilde 5 gün boyunca katlediliyor, tecavüze uğruyor, aşağılanıyor...

  bakmayın şimdikilerin bu katliamdan prim yaptıklarına, tüm dünya 5 gün boyunca kadın ve çocukların kafalarının kesilmesini, analarının karnından doğmamış çocukların çıkartılmasını, insanların çukurlarda canlı canlı yakılmalarını izledi. ufak birkaç grup(ülke bile değil) hariç tüm dünya izledi.

  meşhur Çocukları küçük kurşunla öldürürler değil mi anne sözü bu katliamda öldürülen 4 yaşında ki bir çocuğun son sözüdür.

  i.hizliresim.com/...
  i.hizliresim.com/...
  i.hizliresim.com/...
  i.hizliresim.com/...
  i.hizliresim.com/...
  i.hizliresim.com/...
  i.hizliresim.com/...
  i.hizliresim.com/...
  i.hizliresim.com/...
  i.hizliresim.com/...
  i.hizliresim.com/...

  tüm bunlar olurken harekete geçen tek otorite iran idi. iran, srebrenitsa'daki müslümanlara doğrudan silah yardımı yapmış ve yaptığını kabul etmiştir. diğer yandan ingiltere ve israil ise sırplara yardım ettiğini kabul etmiştir.

  bütün bu olaydan çıkarılması gereken bir ders var ise, kendinize yardım edin. kendinize yardım etmeden, kendinizi geliştirmeden srebrenitsa'ları önleyemeyeceğiniz gibi her zaman tehditi altında yaşamak zorunda kalırsınız. tüm dünya birleşmiş milletler barış gücünün "barış" getirmesini beklerken, birleşmiş milletler önce sivil halkın silahlarını toplayıp sonra da ölüme terketmiştir. kendinize yardım edin, hesap sorun.

  (bkz: un)
  (bkz: united nothing)
 2. görsel
  neset ertas
  #1185783 | 11/07/2017 05:01
takipçi
57
başlık
654
karlı oy
6620
favori
3500
bsg*
407
aktivite
çevrimdışı
girdi
5167
ateşli oy
516
ılık oy
286
sbg*
179