megaira

1. nesil yazar (20/12/2012)
yalçın ne maç oluyor be (2880)
0 son 24 saat
0 son 1 hafta
0 son 1 ay
 1. yaz aylarının herkes gelmesini ister. "havalar sıcak olsun, taze meyve-sebzeler olsun, tek kıyafet giyip çıkalım" diye kim düşünmez ki? fakat yazın kötü bir de getirisi vardır. böcekler... özellikle mutfakta yiyeceklerimize musallat olanlar ve dışarı çıktığımızda saldırıya hazır olanlar... bu yazımda mutfakta bir böcek gördüğünüzde, özellikle ters dönmüş çaresiz bir böcek gördüğünüzde yapılacakları anlatacağım.
  ilk olarak kendinizi sakinleştirmelisiniz. "o böcek nasıl ters döndü? siz o halde görene kadar nereleri gezdi? daha başka böcekler var mı?" sorularına bir dur demelisiniz. sonra bir kaç derin nefes almalı, varsa kese kağıdına nefes alıp vermelisiniz. sakinleştikten sonra diğer basamaklara geçmelisiniz.
  ikinci adımda ise ilk önce böceğin çevresini bulaşık deterjanıyla sınır çizmektir. sınırı çizdikten sonra yapılacak olan şey ise üzerine bolca çamaşır suyu boca etmelisiniz ki mikroplarından arınsın. çamaşır suyu döktükten sonra böceğin renginde açılma gözlemleyebilirsiniz bu sizi rahatsız ederse limonlu ya da portakallı bulaşık deterjanı döküp renk verebilirsiniz.
  üçüncü adım ise tuzu boca edip kokmasını önlemek yerini sabitleştirmek. yalnız aşırıya kaçıp tuz müsrifliği yapmamalısınız. her şey ayarında güzeldir.
  sonuç olarak bütün bunları yaptığınızda böcek temiz, hareketsiz ve zararsız olacaktır. yalnız böceğinizi bulunduğu yerden ellemeyin ki yurt görevlileri temizlikçiler geldiğinde görsünler ve artık ilaçlasınlar. mutfak tezgahında ters dönmüş böceğinizin keyfini çıkarın ;)
  imgim.com/...
  imgim.com/...
 2. görsel
  megaira
  #59618 | 12/05/2013 20:53
takipçi
1
başlık
457
karlı oy
549
favori
17
bsg*
11
aktivite
çevrimdışı
girdi
722
ateşli oy
22
ılık oy
15
sbg*
0