aklı cezbeden kinayeci

1. nesil admin (11/02/2013)
dedim dedim inanmadınız bak ne oldu şimdi (132191)
...ki derdim değil ki tatlım; 'beni de beğenin'
mavi kurdelakutup sözlük 2015 yılın en elit yazarı
mavi kurdelakutup sözlük 2015 yılın en iyi profil resmine sahip yazarı
mavi kurdelakutup sözlük 2016 yılın radyocusu
0 son 24 saat
0 son 1 hafta
9 son 1 ay
 1. neredeyse açıldığından beri içinde bulunduğum sözlük.

  yalnız bazen çok yoruyor burası beni...

  şimdi bu sözlüğün ilk dönemi günahıyla sevabıyla yaşandı bitti, aslında ilk dönemin bitmesinin sebebi de hemen hemen 'yazan yok, hep aynı adamlar var, yeni insanlar gelmiyor' tipindeki söylemler ile geçen sancılı büyüyememe durumu idi bana göre.

  kapanıştan sonra yine belli bir yazar kitlesi arkadaşlıklarının vesilesi ile de kopmadan sohbet muhabbetlerine farklı mecralarda devam ettiler, sonra bu kitlenin sözlüğün yeniden açılması hevesi ile tekrardan kadro toplandı falan filan... tabii bu yeni dönem daha farklıydı, farklı bir tasarım daha tecrübe edinmiş bir yönetim falan fıstık. böyle olunca da doğal olarak doğru yönetim ve doğru adımlar ile kimi zaman yavaş yavaş kimi zaman koşar adımlarla büyüme safhasına geçti sözlük beklediğimiz üzere.

  neyse bu bölüm biraz işin tarihçesi gibi idi, şimdi gelelim asıl mevzuya;

  garip bir kemik kitleye sahip sözlüğümüz bunu herhangi yazar arkadaşlarımızı yermek için söylemiyorum, sürekli büyüsün gelişsin isteyen bir kitle ama her büyüme evresinde de istemezük diyen bir kitlemiz var.

  şimdi bu evrelere bir bakalım;

  ilk olarak sözlüğün çift frame'li olduğu dönemde inci'den bir göç yaşandı hatırlayanlar bilir... vay efendim inci'ci piçler sözlüğü bitirdi, yok efendim gitsin falan filan... neyse, 100 yazar geldi ise içerisinden kutup'a uyum sağlayan 10 kişi kaldı.

  ikinci olarak toplu akım ulu'dan yaşandı son dönemlerde, yine aynı tavır vardı istemezük gitsinler... tabii bu tavrı gösterenler arasında bir önceki göç döneminde gelen ve aynı tavrı görmüş olan yazarlarda vardı.

  son olarak ise şu 1 haftadır yaşananlar ekşi'den gelen yazarlar, kendileri de aynı tavrı zaman zaman görüyor... bu tavrı gösterenler arasında 1. ve 2. evredeki yazarlarda var.

  işte garip olarak adlandırdığım olay bu...

  sonuç olarak kim nereden gelirse gelsin veya nerede yazarlık yapmış olursa olsun ya da ilk kez yazarlık yapan birileri olsun öyle veya bu sözlüğün yapısına muhakkak ayak uyduracaktır. bu sözlük 3 günlük bir yer değildir, 3 günde kimseden vazgeçecek bir yerde değildir, 3 günde kimseyi kral yapacak bir yerde...

  bu sözlüğün güzelliği kendi temelinden ne olursa olsun ödün vermeden yazarlara göre şekillenen bir yer olmasıdır. muhakkak ki sözlüğün içeriği de yazarların verdiği yön ile belirlenecektir lakin tabii ki kurallar dahilinde.

  neyse efendim, unutmayın ki hepimiz bir zamanlar yeni gelen yazardık ve sahiplenilip desteklenmemiş olsak hiçbirimiz yeni yazarlara tatava yapıyor olamazdık. herkesin gördüğü üslubu gelenlere göstermesi dileği ile...

  not: beyler uzun girdi okumak adetim değil, yazıda hata yaptığımız yerler var ise haber edersiniz ben bi daha okumam sanırım bu yazdığımı.*
 2. görsel
takipçi
51
başlık
3390
karlı oy
20946
favori
8549
bsg*
889
aktivite
çevrimdışı
girdi
10855
ateşli oy
488
ılık oy
522
sbg*
0