Raven

3. nesil çok fena yasaklı (19/12/2015)
böyle ağlamış gibi yap ühü ühü (61994)

mavi kurdelakutup sözlük 2016 yılın girdisi - #899873
0 son 24 saat
0 son 1 hafta
0 son 1 ay
  1. günler fazlasıyla karanlık sözlük. sabaha karşı dört sularında acı acı çalan telefonla uyandım, uyku sersemliğimin vermiş olduğu aptallıkla telefonun ucunda haykırmaktan sesi kısılmış arkadaşımı algılayamadım bir süre. o kadar net kurmuştu oysa cümleyi "buğra diyorum, buğra kendini öldürmüş hastanedeyiz gel" bu kadar basit bir cümleyi anlamamakta o kadar ısrar ettim ki kendi ısrarıma yenik düştüm. gecenin karanlığında annemle düştüm yola. hiç ağlamadım bir damla bile düşmedi gözümden. 28 yıllık hayatımın bir fiil 25 yılında olan ilkokul, ortaokul,lise arkadaşım, can yoldaşım arkadaşım dostum kardeşim artık yoktu bana denilene göre.
    beni gören herkesin saçma bir şefkatle boynuma sarıldığı nokta da her şey çok fazla anlamsız gelmeye başladı gözüme. ağlayan bir anne, ağlayan arkadaşlar, ağlayan annem. cehennem muhtemel böyle bir şeydi ve ben ısrarla reddediyordum bu gerçeği. oysa tam karşımda duruyordu yatıyordu bir dolabın içinde. açtılar gösterdiler. bir kez daha net bir biçimde hissettim, gördüm ölümün kesif kokusunu. ağır ve anlamsızdı. ağlamak istiyordum hatta bağırmak ve hatta küfretmek gıkım çıkmadı. soğuk odadan çıktığım da elime bir kağıt tutuşturdu birileri özür diliyordu ve yer tutacağını söylüyordu bana bir de anlamamı istiyordu.anlayış.. ben seni ne zaman anlamadım diye haykırmak geldi içimden yine sustum.birileri sürekli başın sağolsun dedi pek önemsemedim,sonrasında polisler konuştu benimle sorular sordular sadece "öldü" diyebildim. soracakları sorunun bir anlamı yoktu artık. ben soruları cevaplarıyla kaçırmıştım kısa bir süre önce. artık her soru anlamsız her cevap faydasız bir gerçekti gözümde.
    sonrasında gün ağardı, güneş doğdu. kalktım işe geldim sözlük. ve evet bu gün orada olmayacağım bir kere olsun bu gerçekten kaçabildiğim kadar uzağa kaçacağım, hayatıma sanki bu hiç olmamış gibi devam edeceğim, paket paket sigara içip normal davranacağım. bir kez olsun o lanet duaları okumayacağım, bu sefer bu vedayı gerçekleştirmeyeceğim, güleceğim, yazacağım ama asla vedalaşmayacağım o yüzden şimdilik yeniden günaydın sözlük.
  2. görsel
    Raven
    #588399 | 30/12/2015 10:28
takipçi
63
başlık
200
karlı oy
8360
favori
6940
bsg*
1602
aktivite
çevrimdışı
girdi
3243
ateşli oy
930
ılık oy
386
sbg*
0