kayıt

soru cevap aparatı

 1. samsung galaxy tab 3
  yaklaşık 6-7 senelik bir tablet var, marka model başlıktaki. donanımsal olarak tertemiz ama yazılımsal olarak (aşşşırı takılıyor, hiçbir şey yapılmıyor) şifayı kapmış durumda. şu haliyle atsan atılmaz satsan satılmaz. tekrar kullanmak istiyorum ben bunu yok mudur bir çaresi root moot?
 2.  
  görsel
  urungu
  13/10/2019 01:14
  • lineage os eski adıyla cyanogenmod'a bir bak bence. Galaxy tab 2'ye bile destek veriyorlar.

   wiki.lineageos.org/...

   gökyüzünde süzülen üzgün kaplumbağa
  • yine de çok fazla bir şey bekleme root işlemlerinden sonra. çünkü bu cihazlar çıkalı çok uzun zaman oldu ve geliştiricilerin romları geliştirmesi gereken çok fazla cihaz ve işletim sistemi versiyonunu var.

   gökyüzünde süzülen üzgün kaplumbağa
  • çok teşekkür ederim, bu siteyi pek anlamadım ben ama ne yapmam gerekiyor şu an?

   urungu
  • bir de zaten çok bir şey beklemiyorum tabletten :) aşırı takılması gitsin yeter, sadece film dizi izlemek için kullanacağım.

   urungu
  • linkini verdiğim siteden cihazını bulup uygun installation guide'ı okuyup cihaza nasıl root atılacağını öğrenebilirsin.
   wiki.lineageos.org/... burada Galaxy Tab 3 LTE versiyonu için gerekenleri bulabilirsin. Eğer senin cihazın için uygun lineage os romu yoksa cihazının codename'ini öğren, daha sonra "custom rom for 'codename'" diye google'dan aratıp uygun custom romları bulup yükleyebilirsin.

   forum.xda-developers.com/...
   ayrıca şu linkten de bahsettiğim custom rom olayını araştırabilirsin, burda birçok kaynak bulunuyor. hepsi ingilizce tabii :)

   gökyüzünde süzülen üzgün kaplumbağa
  • biraz zorlanacam galiba ama uğraşalım bakalım :) çok teşekkür ediyorum tekrardan.

   urungu