soru cevap aparatı

 1. kitap okuyamamak
  uzun süredir kitap okumaktan dolayı gözlerimde ağrılar oluşuyordu. bir müddet ara vermiştim ama şimdi de başlamakta güçlük çekiyorum. önereceğiniz kitap var mıdır, kolayca adapte olabileyim yeniden. teşekkürler.
 2.  
  görsel
  lokum burhan
  15/07/2019 00:41
  • Yeraltından notlar.

   Jaimelannister
  • ne tarz seviyorsunuz bilmiyorum ama edebi dili oldukça basit olan, sürükleyici bir kitapla -mümkünse roman- başlarsanız problemi çözersiniz sanırım.^^

   zülfü livaneli - serenad (olay örgüsünün gittikçe heyecanlanması üzerine bir-iki günde muhtemelen bitirirsiniz diye düşünüyorum.)
   hakan günday - az (olay örgüsü yine heyecanını kaybetmeyen türden, lakin içerisinde müstechen sahneler oldukça fazla, rahatsız olabilirsiniz.)
   john steinbeck - fareler ve insanlar (ince bir kitap olduğundan okuyabileceğinizi düşündüm.)

   aklıma ilk başta gelen kitaplar bunlar, ilginizi çekmediyse ya da daha önce okuduysanız daha fazla yardımcı olmak isterim. ^^

   minimalist kedi
  • göktürkler 1-2-3 - prof. dr. ahmet taşağıl

   urungu
  • Yeraltından notlar?ı sanırım 8-9 kez okudum, artık okumak istemiyorum ama Önerin için teşekkürler @jaimelannister :)

   lokum burhan
  • @minimalist kedi hepsini okudum. Aklına başka gelen varsa eğer bana belirtirsen sevinirim. Çok teşekkürler :)

   lokum burhan
  • stefan zweig kitapları olabilir o zaman. -bilinmeyen bir kadının mektubu, satranç, bir kadının yaşamından yirmi dört saat.. bunları sevmiştim^^-

   birkaç sene önce "kardeşim kurt - michelle paver" okumuştum bir tavsiye üzerine. bilemiyorum sever misin ama, kitap akıyor. arada anlatıcı kurt oluyor, olayları onun gözünden görüyoruz, onun hissettiklerini, düşüncelerini okumak çok hoşuma gitmişti. kitap seri halinde ama ikinci kitabını daha okuyamadım, ikinci kitabı hakkında bir şey diyemem ama ilkini çok sevmiştim.

   tarih sümerde başlar - samuel noah kramer
   tarih kitabı olmasına rağmen hiç sıkmadan en eski uygarlık olan sümerliler hakkında eğitim, tarım, felsefe/etik, adalet gibi bir çok şey öğrenebileceğiniz favori kitabım.^^

   bunu önermek konusunda emin değilim, okumaya adepte olmanızı belki sağlamayabilir ama en azından bonus olsun, okumadıysanız daha sonra okursunuz.
   gerçekten bilmeniz gereken 50 temel felsefe fikri - ben dupre

   ^^

   minimalist kedi
  • ben de epey ara verip ben nojoud 10 yasindayim ve dulum'la okumaya tekrar adapte olmusudum. belki size de gecerli olur.

   sasakiakane
  • efendim ersan üldes'i bir deneyiniz, pişman olacağınızı zannetmiyorum.

   alper canıgüz de iyidir. tekin budakoğlu'nun ölümsüz hüzünler kitabı da beğeneceğinizi düşündüklerim arasında eğer postmodernist bir kurguda sıkılmazsanız.

   medulla oblongata