soru cevap aparatı

 1. Büyük yıkım sizce ne zaman?
  Biliyorsunuz, beklenen büyük bir deprem var İstanbul'da. Ben bu depremden sonra bağımsızlığımızı kaybedeceğimizi ve işgale uğrayacağımızı düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
 2.  
  anonim
  18/04/2018 12:43
  • Ağzı hayra açmak bizi kurtaracak mı? Ekonominin yüzde 40'ı İstanbul'da. En iyi deprem senaryosunda bile 150-200 bin arası insan ölecek. İstanbul koca enkaz yığını, hatta koca bir mezarlığa dönüşecek. Biz de her an yaşayacağımız bu dramatik sonu , sanki hiç olmayacak sanıyoruz.

   anonim
  • 99'daki depremde bile 50 binden fazla kişi hayatını kaybetti. 150-200 bin çok iyimser tahmin olmuş. depremle mepremle bağımsızlığımızı kaybedecek kadar aciz duruma düşmüşsek, muz cumhuriyeti olmuşsak zaten kaybedelim bi zahmet. veya teşebbüs etsinler ak göt kara göt çıksın. silkelenip kendimize geliriz, en kötü ölürüz.

   felaketler her zaman yıkım anlamına gelmez. ardındaki uyanışı da simgeler. bizim yıkımımız, tembelliğe alışıp üretimden uzaklaşmak, tüketime, satınalmaya yönelmemizle oldu zaten.

   kutup
  • hayatında kaç defa deprem olduktan sonra metropole işgal olduğunu gördün de bu kanıya vardın merak ettim.dünya ekonomisi her zaman tepe şehirleri bir tutmak ister -1929 buna örnek-böyle bir şey olursa tahmin ettiğinden fazla birlik olur ve yardım gelir.

   iglosuzeskimo
  • yalnız burada toprak bağımsızlığını değil ekonomik bağımsızlık kastediliyor iglosuzeskimo

   yoksa sikerler kim kimi işgal ediyor aq şsdkfşsdf

   hac