soru cevap aparatı

 1. 30 yaşından sonra piyano çalmayı öğrenebilir miyim
  daha ne diyim işte?
 2.  
  anonim
  23/11/2017 16:38
  • istedikten sonra olur. fazıl say gibi dünya çapında olmasa bile kendi çapında yakın çevrene konser verecek düzeye rahatlıkla ulaşırsın. piyano çalma hevesinin geçici olma ihtimaline karşılık başlangıç olarak piyanoya yakın klavyesi olan ucuz yollu org edinmen daha mantıklı görülüyor. sıkılırsan müziğe hevesli bir gariban çocuğuna hediye eder geçersin. başarılar dilerim.

   tetsujin
  • 30 yaşından önce öğrenemediysen zor gibi :D mesela ben samanyolunu çalabiliyordum yaş 4-5 falandı. sonra orgu kaldırdım koydum kenara. ama yine de ölüm marşını çalarım şimdi ^^

   şaka bi yana, belli yaşlardan sonra çok şeyler yapabilen insanlar var. en basiti arapça, osmanlıca okuma öğrenmek. enstrüman niye olmasın ki.

   kutup
  • öğrenirsin. müzik aletleri kendini adama ister biraz o kadar, yetenek falan şart değil, onlarsız da oluyor. müzik kulağım yok dersen, o sonradan gelişebilen bir şey notaları tanıdıkça ne doğru ne yanlış anlıyorsun.

   hitlerin top sakali
  • hitlerin top sakali evet ama donanım da gerek. mesel parmakları kısa biri gitar çalamaz sanki. ama piyano için geçerli değil sanırım bu durum.

   kuzgun
  • öğrenirsin diyip sana ümit verenlere bakma onların alayı dürzü. öğrenemezsin.

   ezikmisinayol