radyo

soru cevap aparatı

 • toplam 939 soru ve 4670 cevap var.
  1. her sene yapılmıyor sanırım. 5 sene önce mail atmıştım bu konuyla ilgili (ki o zaman sınav kasımda mıydı, yoksa bir önceki sene mi kasımdaydı öyle bir şeydi) değerleme uzmanlığıyla ilgili, dönüş bile yapmamışlardı.
   kutup | 1 ay önce
  2. Senede iki kez oluyor diye biliyorum.
  3. evet öyleymiş, ben niye o zamanlar bulamamışsam bilgi :D
   kutup | 1 ay önce
  4. :D çok da isteyerek bakmamışsan demek :D
  5. istemiştim aslında iyi olurdu :D gerçi vaktinde mezun olamayacaktım ve sınava girebilir miyim bu şekilde. çünkü şubatta mezun oluyorum falan diye sorumuştum. cevap vermemişlerdi :D
   kutup | 1 ay önce
  6. :D sanırım ben şu an daha çok şey biliyorum :(
   :D
  7. bir de gayrimenkul ve konut değerleme için çalışmış olma şartı gibi bir şey vardı ama bu çalışma sınavı kazandıktan sonra mı önce mi olacağı konusunda bilgi yoktu. bir nevi staj gibi bir şey. gayrimenkul 1 ve konut 2 sene olmak üzere. sertifikasız çalışmak bir nevi saçma, ama sertifika aldıktan sonra da geçerlilik süresi gibi bir şeyler hatırlıyorum. çok açık değildi o kısım.

   neyse işte üstünden çok geçti çorba bile olmuş olabilir bende ^^ senin yolun açık olsun :D belki ilerleyen dönemlerde ben de denerim tekrar.
   kutup | 1 ay önce
  8. spk1 spk2 spk3 şeklinde 3 düzeyi var;
   ilkinde biraz basit faiz, yatırı fon vs konularında yetkinlik almış oluyorsun, temel düzey. senede 2 kez yapılıyor sınavı.
   maviekran | 1 ay önce
  9. Teşekkür ederim kutup
   Düzey 3 çok zor oluyor mu peki? Sınavı geçince direkt belgeyi almaya hak kazanabiliyoruz muyuz maviekran