kutup sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

 1. 467
  sözlük, bundan burada bahsetmem ne kadar doğru bilmiyorum ama şu an düşüncelerimi söyleyebileceğim tek sen varsın. çünkü eğer anlatmazsam kendime gelebileceğimi sanmıyorum.
  dedem koah hastası sözlük. yani nefes darlığı çekiyor. gün boyunca fark etmeden aldığımız yüzbinlerce nefesin bir tanesine muhtaç bir biçimde yoğun bakımın 3.basamağında yatıyor. doktorların dediklerine göre şuan nefes dahi çekemiyormuş içine. makineye bağlıymış tamamen.
  şaka gibi sözlük. hala bu olanlara inanamıyorum. etrafımdaki herkes ondan ölmüş gibi bahsediyor. bunu kabul edemiyorum sözlük ben. diyorum ki daha dedemle sille'ye gidicez biz. onlara yaptıracağımız bağ evinde akşam yemeği niyetine biber kızartması yiyip gece yorganlarımıza sarınıp yatıcaz daha. ne bileyim sözlük işte. daha o bizi kızdıracak. bana kız kısmı evden çıkmaz diyecek. ben ona laf atıcam. bak o böyle diyince hep sinirlenirdim ben. şimdi sinirlenemiyorum.
  çaresizim demek istemiyorum sözlük. utanıyorum öyle demeye de. daha ne dertler vardır ölümden öte. ama dua etmekten başka bi çare de gelmiyo aklıma.
  işte bunları düşünüyorum. ya da düşünemiyorum.