kutup sözlük

 1. 2882
  Hayatımda yazarlık yaptığım ikinci sözlük. Birincisi meta sözlüktü, küçük ve fevkalade kaliteli bir ortamı vardı. Kutup sözlüğün tatlış insanları yoktu orada belki ama entelektüel anlamda tatmin edici bir sol framee sahipti. Ben de oraya uyum sağlamaya ve bu bağlamda düzgün ve emek harcanmış girdiler girmeye çalışıyordum.

  Bir gün sabah uyandığımda, meta sözlük sitesini açtım ve sözlüğün kapatıldığını gördüm. Sözlük yönetimi, "hedeflerimize ulaşamadığımız için kapattık. Sözlükçülük bitti yeaa" minvalinde bir açıklama yapmıştı. Girdilerimi indirmiştim fakat gelgelelim o günlerde onları aktaracak bir sözlük bulamadım ve o belgeyi kaybettikten sonra onca emek çöp oldu.

  Bugün kutup sözlük, daha fenasını yapmaya çalışıyor. Girdilerimi bana teslim etmeyi geçtim, eğer onlar için emek harcamazsam tamamına el koymakla beni tehdit ediyorlar. Fakat bahane aynı: "sözlükçülük bitti yeaaa"

  Ayıp yahu ayıp, hay sözlükçülük kadar kafanıza taş düşsün, tek olanından.
  • Hocam meta sözlük'ün devamı var haberin olsun. Kulzos yaz çıkar. Ortam da gayet sakin ve entelektüel.
  • evet, bu girdinin ardından haberdar edildim ve üye oldum ancak şu sıralar sözlükçülüğe vakit ayıramıyorum ne yazık ki. teşekkür ederim.
  • Rica ederim.
  tümünü gör
dizi izle