bakara suresi 285

 1. 1
  *

  Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü’minler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.
 2. görsel
  Bordo rujlu kadın
  #1427474 | 21/05/2018 03:47
  • Peygamberler arasında ayrım yok mu? Tasavvufta bu vardı sanırım.

  • Orada "peygamber olmaları" kastediliyor. Yani hepsi Allah'ın elçisidir. Yoksa ulu'l azm peygamberler var...

  • İşte resuller! Biz onların bazısını bazısına üstün kılmışızdır. Allah, onlardan bazısıyla konuşmuştur. Bazılarını da derecelerle yüceltmiştir. Meryem oğlu İsa'ya açık ayetler verdik ve onu Ruhulkudüs'le güçlendirdik. Allah dileseydi, onların ardından gelenler, açık-seçik mesajlar kendilerine ulaştıktan sonra birbirlerini öldürmezlerdi. Ancak tartışmaya girdiler de içlerinden bazısı iman etti, bazısı küfre saptı. Allah dileseydi birbirlerini öldürmezlerdi. Ne var ki, Allah dilediğini yapıyor.

   Bakara suresi, 253. Ayet.

  • Yaradan'ın kendi nezdinde derecelendirmesi var ama aciz insanların böyle bir lüksü yok. Kendini müslüman zanneden müşrikler yapar mesela bunu aynı isa peygamberi yücelten hristiyan cenahın müşrikleri gibi. #1180832

  tümünü gör