arakan katliamı

 1. 2
  Kim ne derse desin ben bu olayda müslümanları haksız buluyorum. Dünyanın en sakin, en kendi halinde insanları olan budistleri bile çileden çıkarabilmişlerse helal olsun diyorum.

  Edit: eksi veren elleriniz dert görmesin. Yine zıt düşüncelere tahammül edemedik desenize^^
 2. görsel
  Nusantara
  #1408529 | 22/04/2018 01:53 
  • Sistematik katliam iddialari var. Ki burma devlet baskanina baya tepkiler vardi. Verilen bi odulu geri aldilar falan... simdiii olen oldurulenden daha suclu oluyorsa, bunu farkli olaylara da yoralim derim... yani her sakin gorunen bir katliam yaptiginda, "kim ne derse desin kuzu gibi adami delirttiler" mi diyelim?

  • Teşbihte hata olmaz. Bu yorumun cok farkli yerlere de cekilebilir. Budistlerin cok dingin oldugunu ilk defa duydum. Katlettikleri nusluman sayisi ne kadar olursa suclu olacaklar? Onemli olan sistematiklik degil mi?

  • yorumumun çok farklı yerlere çekileceği konusunda haklısınız. ben katliamı desteklediğimi dile getirmedim. katledilen kişi sayısına göre masum veya suçlu kararı vermedim. bu olay biraz yavuz hırsız ev sahibini bastırır olayına döndü. düşüncelerim kişilerin hoşuna gitmeyebilir bu doğaldır kimse aynı düşüncede olamak zorunda değil çünkü. bu yüzden hoşuna gitmeyenler yukarıda görüldüğü üzere eksi butonuna bastı geçti.

  • Ben de zaten "katliami destekliyorsunuz" demedim. Lakin girinif, daha once de belirttigim gibi her yere cekilebilir. Hosuna gitme-gitmeme olayina girmiyorum bile. Bunu ifade etmeye gerek bile yok bence. Ama bu katliam iddialarina karsi da boyle bir giri yazilinca tepkiler de kacinilmaz olur.

  • Tepki alacağız diye düşüncelerimizi saklayacaksak vay halimize.. Tepki almak güzel aslında okunduğunu kaile alındığını gösterir ne mutlu^^

  • Ben onu demedim ki.. edit'te "zit dusuncelere tahammul edememisiz" demissiniz... bunu belirtmeniz, tepkiyi beklemediginiz gosterir...ve sonrasinda sitemvari cumlelerinize binaen dedim ben de bunu...

  • Bilmem öyle düşünerek yazmamıştım aslında :)

  tümünü gör