efendi beşiktaş

 1. 12
  esra ve ceyda kardeşler'in, beşiktaş'a dair en ufak olumsuz tabloda dillerine pelesenk ettiği kurumsal kimliğimiz bulunmaktadır.

  efendi beşiktaş kavramını, "bir gün iki beşiktaşlı yönetici oturmuş ve karşılıklı karara varıp anlaşmışlar ki, biz bundan sonra net olarak efendi beşiktaş'ız," şeklinde yorumlayıp algılayan gerizekalı kitleler var bu ülkede? ülkedeki holiganizminin tek sloganla ve bir günde bitirilebileceğini zanneden insanlardır bunlar?.. inanılır gibi gerçekten...

  bakınız, kimsenin; "efendilik kavramı yalnızca beşiktaş camiasına özgü bir kavramdır, diğerleri ise ancak ve ancak köpek sürüsü mukabili dalaşmaktan ve dövüşmekten anlamaktadır," gibisinden bir iddiası bulunmamaktadır. efendi beşiktaş, holiganizme dair net bir çözüm arayışıdır. bi'şeylerin ucundan tutmak ve böylesine zor, kimi zaman anlaşılmaz derecede agresif taraftar profilini iyileştirme çabasıdır.

  türk futbol ailesi olarak değerli vaktimizi, elimize geçen her fırsatta efendi beşiktaş'ı yermeye ayırmak yerine, efendi fenerbahçe ve efendi galatasaray kavramlarının yaygınlaşmasına ayırmış olsaydık; bugün çok daha farklı bir futbol kültüründen bahsediyor olacaktık.

  nihayetinde...

  - "kendilerine efendi beşiktaş diyorlar ama ilk canları yanlarında ağlayıp ortalığın amına koyuyorlar!"

  evet!..
  aynen öyle!..

  işte bu bahsedilen yaşanmasın, süreçle birlikte adım adım ortadan kalksın, tribünde yer alan holigan taraftar profili bilinç kazansın diye inatla efendi beşiktaş!

  hayırlısı elbette...
 2. görsel
  Olly
  #1234184 | 26/09/2017 16:52
  tümünü gör