kayıt

facebook

 1. 56
  yıllar evvelinde çat pat kullandığım, zamanın mallıklarını da nadir de olsa yaptığım, artık orası yüzünden iğrenmediğim insan kalmadı... gibi bir duruma gelince zaten de meraklısı olmadığımdan bıraktığım gözetleme kulesi.

  mesele o ufak tefek ay gösteriş vs değil lan, bildiğin senin telefon numaranı vs bilmeyen birisi sana zart diye mesaj atabiliyor. ilk açıldığında istediğin listende olan, insanları beni görmesin mesaj atmasın falan diyerek ayarlayabiliyordun, sonradan sadece dışarıya kapalı oldu.

  peki ya bildiğin, başkası adına seni gözleyen ergen ergen zıbıdık bilmemneyle arkadaşmış, onun attığı şarkıyı aslında sana attırmış vs böyle bir mallığa beyinsizliğe başka nerede şahit olursunuz?
  sana ulaşması başka türlü asla mümkün olmayan birinci dereceli akraba abuk subuk mesaj atar özelden, benim gibi biri zaten cevap vermez ama hayal kırıklığı düpedüz. birden ar damarı çatlayanlarla doldu ortalık. şimdi senin çevren saçmaymış kardeş diyebilirsiniz, yahut fazla hassassın ama o site en eziğine bile gereksiz güven vermiyor mu? sırf bana hava atmak için memleketin bir ucunda yaptığı pikniği gösteren de değil, hayır o da salak ayrı da, ne bileyim işte b..ok gibi insan huylarını gelişmemişliğini tetikliyor, yılların sosyoloğu olman gerekmez, şimdi niye bu kadar takıyorsun dersen kısa yazamıyorum ben ondan.

  eklemek isterim ki sözlük hayatımda en çok eksilendiğim yazı facebook ile alakalıdır. oysa gerçekten güzel kullanan insanlar hedefim değildir, arkadaşımın nişanlandığını da gördün sevindim. asıl mesele abazanlıkla arkadaşlığa göbekten kazık sokan tavırlar, yoksa eğlenin bana ne görmem etmem.

  arkadaşımla tanıştığını bilmediğim biri de, o fotoğrafı beğendi diye birine aşık olmuş sayılmalar vs vardır akıl alır şey değil. tamam benim çevre kötüymüş tümünü hayattan s..tt.. ettim zaten. kimsenin işine karışmam lakin facebook için yaşamayın derim. iyi niyetli insan olarak, aslında çok savunanlara küfür etmek istiyorum ama iyi biri gibi görünmek istiyorum. hani bazıları da çok mutlu, çok zengin falan fotoğraflarla belgeli, önce yaşamak, sonrası!

  beğenmiyorsan kapat git, aklıma gelince yaptım. bu beni entel yavşak yapmadı, kapat gibisinden zorlama yok.