kayıt

teoman

 1. 1
  müziği bırakmış rockçı. geçtiğimiz haftalarda yeniden müziğe dönme kararı almıştır.
 2. 2
  "benim olayım bu adamım, ben müziğe değil müzik bana muhtaç" dediği zaman müziği bıraktığını açıklayan, parası bittikten sonra geri dönen eleman.

  son albümünde tanju okan ve dario moreno'yu karıştırıp esinlenerek yatığı bir şarkı vardır ki, çok güzeldir. adını hatırlamıyorum ama koy koy deyip duruyordu.
 3. 3
  mete han'ın babası.
 4. 4
  müziği bırakan kişi.
 5. 5
  çoğu şarkısı şiirlerden vslerden yardım alarak yazsada saygı duyduğum bir müzik adamı
 6. 6
  müziği bıraktıktan sonra tekrar başlayıp gündeme oturmayı başarmış müzisyen. (bkz: mission completed)
 7. 7
  ergenlerin deli gibi sevdiği şarkıları ağzında geveleyerek söyleyen alkolik sanatçı.
 8. 8
  sadece ergenlerin değil her yaştan insanın sevdiği sanatçı.

  bana küçüklüğümü hatırlatıyor. bazı şeyleri yeni yeni kavradığım zamanlar. belki ilk aşk, belki ilk ihanet. yalnızlığını sevdim belki. gizemli, nefret dolu, güvensiz hayatını...

  sonra şarkılarıyla büyüdüm. onlarla avundum, onlarla hatırladım her şeyi. zaman ne kadar hızlı geçerse geçsin bana hissettiğim yalnızlık duygusunu sadece onun müziği hissettirebilir. belki çocuklarım olduğunda ya da yaşlılığımda. kim bilebilir ki?

  www.youtube.com/...
 9. 9
  tam bir cooldur. iyi giyiniyor. siklemez bir tavrı var. gizemli takılıyor. vermeyecek kız tanımıyorum ama fazla sorunlu bir oğlan bence ya da sorunluymuş gibi davranıyor.
 10. 10
  albümleri;

  1996: Teoman
  1998: O
  2000: On yedi
  2001: Gönülçelen
  2003: Teoman
  2004: En Güzel Hikayem
  2006: Renkli Rüyalar Oteli
  2009: insanlık Halleri
  2011: Aşk ve Gurur
 11. 11
  teoman'ın 1996 yılında çıkardığı ilk albümü;

  1. Ne Ekmek Ne De Su
  2. Papatya
  3. Sessiz Eller
  4. Vur Sen Beni
  5. Hepsi Bir ya Sonunda
  6. Sen Benim Olmasan da
  7. Mutlu Son
  8. Yollar
  9. Her Gün Aradıysam
  10. Yarın Olmaz
  11. Yazgı
  12. Hiç Kimse Bilmez
 12. 12
  teoman'ın 2003 yılında çıkardığı beşinci albümü;

  1.Motosikletli Kız
  2. Senden Önce senden sonra
  3. Kupa Kızı ve Sinek Valesi
  4. Nefes Nefese
  5. Kol Düğmeleri
  6. Saat 3:00
  7. Rapsodi İstanbul
  8. Resimdeki Gözyaşları
  9. Kıskançlık
  10. Mektup
 13. 13
  rock müziğinin içini dışını, orospuluğunu, her şeyini bilen bir adamdır.

  www.youtube.com/...
 14. 14
  türk rock müziğinin duayenlerindendir.

  (bkz: mevsim rüzgarları)
 15. 15
  müziği yalama yapan kişi. bi bırak bi dön bu nedir amk ? yap iki müzik dinleyelim kasma bu kadar.
 16. 16
  kimse sevmesin istiyorum bu adamı, kimse keşfetmesin..şarkılarını bilmesin kimse..arkadaşlarıma motosikletli kızdan bahsedeyim..zamparanın ölümünün ne kadar harika bir şarkı olduğunu...çoban yıldızının aslında bilinse sevileceğinden..götümü yırtmak isterdim 'bakıınn bu adamı benn keşfettim, dinleyin bu adamı' arkadaşlarımın kafasını şişireyim..hatırım için dinlemiş gibi yapsalar, sonra devam etseler serdar ortaç'ı dinlemeye..bana özel kalsın isterdim..hı hı çok bencilim biliyorum..
 17. 17
  Şarkılarıyla his yoğunluğu yaşatan ve zihinlerde yaşlandığı kabullenilemeyen şarkıcı. Baba olmuş, sinan çetinle karşılıllı çay içerken, bankamatikten para çekerken görüntülenince şaşırılmış insan.
 18. 18
  sesindeki o değişik tadın hep cam kırıklarından olduğuna inandığım şarkıcı.
 19. 19
  Sesindeki o değişik tadın hep can kırıklarından olduğuna inandığım şarkıcı.
 20. 20
  çok şanslı bir adamdır. sesinde çok acayip bir etkileyicilik, naiflik, adını koyamayacağım bir şey vardır. doğuştan şanslıdır.
 21. 21
  müziği bırakıp ardından müzikten başka bir şeye kabiliyeti olmadığını fark edip tekrar piyasaya dönen alkolle arası pek iyi olan sanatçı.

  (bkz: bana öyle bakma)
 22. 22
  Asya hun devletinin kurucusu. Kendisi mete han'ın babasıdır, ancak daha sonra mete yerine töreye aykırı olarak Çinli bir kadından olma oğlunu tahta çıkarmaya çalışmış, bu uğurda meteyi yüeçilere rehin vermiştir. Amacı yüeçilere saldırdığında onlarında meteyi öldürmesiydi fakat tuzağı farkeden mete yüeçilerin elinden kaçmayı başardı. Teoman bu olay üzerine mete'nin emrine 10000 asker verdi. Mete askerlerinin kendisine olan itaatlerinden emin olduğunda ıslıklı oku ile teoman'ı vurdu ve ardından 10000 askerin oku teoman'a uçtu.
  Ayrıca tarihte bildiğimiz ilk Türk isimlerindendir, bütün hayatını (ve oğlu metenin hayatını) Çin kaynaklarından bilmekteyiz.
 23. 23
  nasıl rock müziği diğerlerinden ayırıp başka bir yere koyuyorsak bu adamı daha da ayrı bir yere koymalıyız teoman rock'ında müziğinde üstünde bir adamdır en azından türkçede onun gibi şarkı yazabilecek kimse yoktur.
 24. 24
  neler içip bu eserleri yazabildiğini ölesiye merak ettiğim müzisyen. şaka bir yana cover yapmadığına (özellikle gemiler şarkısı coverına gıcık olmaktayım) hakikaten orjinal işler yapabiliyor.
 25. 25
  Karizmatik mi karizmatik müzisyen. Cool davranışlar herkese böyle yakışmaz. Parçalarının hepsi birbirinden özel ve güzel. Böyle anlamlı sözler herkesten çıkmaz kıymetini bilelim.

  Yalnız eşini gördüm de aman tanrım didim...