kadın cinayetleri

 1. 1
  ülkemizin büyük yaralarından bir tanesidir .bir günde 7 kadının öldürüldüğü bir ülkedir memleketimiz.uzmanlar tarafından tartışılan ,kanunlar çıkarılan bu konuda ,iyi yönde hiç bir ilerleme olmaması durumu daha vahim hale getirmektedir. işin özüne bakıldığı zaman basit şekilde hepsinin altında yatan neden kıskançlıktır .
 2. 2
  kadına yönelik şiddetin vardığı son radde. ülkem ve dünyam adına utanç vericidir. devletin vatandaşını koruyamamasıdır, birinci vazifesi bireylerin huzur ve refahını sağlamak olan devlet, bir çok kadının koruma talebini bile kulak arkası etmektedir. o halde devlet neden var ulan sorusunu akla getirendir. bu konuda sabaha kadar yazabilirim ama susuyorum.
  ha bu arada ;
  Türkiye'de 2011'de erkekler 160 kadını öldürdü. 610 kadını taciz etti, 179 kadın ve 40 çocuğa tecavüz etti. biliyor muydunuz? tabi bu yalnızca kayda geçebilenler.
 3. 3
  cinayeti işleyen kadar, işleyene ceza vermeyen devletin de, işleyene değil, cinayete kurban gidene kötü gözle bakan toplumun da faili olduğu cinayetlerdir. ataerkil sistemin gündelik ekmeği kadın eti, gündelik şarabı da kadın kanıdır.
 4. 4
  www.kadincinayetlerinidurduracagiz.net/...
 5. 5
  sık sık duyduğumuz artık önemsemediğimizdir.

  pbs.twimg.com/...
 6. 6
  (bkz: erkek cinayetleri)
 7. 7
  Hemen hemen hergün duymaya alışık olduğumuz cinayetlerdir. Yıllardır önlenmesi gerektiği düşünülür ancak bu düşünceye yönelik bir adım atılmaz.

 8. 8
  kanun koyucuların çözmeyi hiç düşünmediği problemdir.

  çıkartıp masaya vursalar kanunları deseler ki kadın cinayetleri demek müebbet hapis cezası ile başlar ve hiçbir davranış ve gerekçe bu cezalarda indirim yaratmaz, o zaman bizim eli silahlı erillerimiz counter'daki gibi rahatça adam öldüremeyeceklerini fark ederler.

  yetmiyor kadın cinayetleri yanlıştır, bu durdurulmalıdır diyen bir hükümet vekili, bakanı bile yok. bu parti içerisindeki kadınların bile ilgisini çekmiyor gibi.

  tabiki buradaki müebbet hapis cezası söylemi, tecavüzcüler için de geçerlidir.
 9. 9
  Dünyanın her yerinde gün geçtikçe sayısı artan cinayetlerin alt başlığıdır.

  Gerek yayın araçları gerek ise sosyal medyada cinayetlerin normalleştirilmesi ve algısal olarak karizmatik gösterilmesi gibi bir dünya zırvanın sonucudur.

  Her geçen gün artacak, her geçen gün daha da normal görülmeye başlanacaktır.

  Zehri vücuda aldıktan sonra bağışıklık kazanıp üstüne söylenmenin pek bir yararı yok gibi.


 10. 10
  Artık katlanamadığımdır.

  Her akşam ana haberde eski eşi, boşanmak istediği eşi, eski sevgilisi , sevgilisi tarafından öldürülen kadınların hikayelerinden ve bunun normalleşmesinden canım yanıyor artık.
 11. 11
  gayet mantıklı. ne hale geldiğimizin resmidir.
  www.karikaturu.com/...
 12. 12
  Esenyurt Belediyesi'nde cinayet ve intihar!
  Yine bir kadın cinayeti ile karşı karşıyayız!
  Silah bulundurma bu kadar kolay olmamalı !
  Bireysel silahlanma kontrol altına alınmalı!
 13. 13
  kadın cinayetleri politiktir cümlesi kesinlikle içi boş bir slogan değildir. devlet aygıtı herkesin malumu üzree erkek bir örgütlenmenin adıdır. son on altı yılda bu aygıtın erki, cumhuriyet tarihi boyunca hiç görülmemiş bir güç ve eril bir dil içindedir. bu tepeden çok fazla pompalanan testesteron dalgasının, sokaktaki sıradan erkeğe sirayet etmemesi düşünülemez. bu da son yıllarda kadınlara daha önce hiç görülmediği ölçüde yoğun bir saldırganlık olarak tezahür etmiştir.
 14. 14
  İlgili haber

  şu haberi izlediğimden beri o kadar ama o kadar üzgünüm ki üzerine bir şey söylemek dahi gelmiyor içimden. Bunu yapan insan dünyadan merhameti törpüleyenlerden sadece birisi.. Umarım O kadının, her şeyden önce bir annenin, ölmek istemiyorum, diye çocuğunun gözü önünde attığı çığlıklar silinmez hiçbir zaman aklından. O çocuğun annesi ellerinden kayıp giderken çaresizlik içinde " anne gitme " diye çırpınışı gitmez gözünün önünden ve vicdanın yakanı bırakmaz.
 15. 15
  Ardı arkası kesilmeyen, kesilecegine de inancım kalmayan cinayetlerdir.
  Her gün bir kadın cinayeti haberi duyuyoruz neredeyse, insanlar artık birbirini öldürme konusunda çok acımasız. Çok vicdansız. Neden toplum bu hâlde bilmiyorum, toplum olarak inanılmaz derecede ilerlemiş bir kansere yakalanmış gibiyiz.
  Yazık, çok yazık.
 16. 16
  karşı çıkılmasını gereksiz bulduğum cinayetlerdir. şimdi bu erkekleri bu kadınlar buluyor ve onlara cinayet işletebilecek kadar yaklaşıyor, hatta çocuk bile yapıyorlar. bir elmanın iki yarısı diyebiliriz. bu kadınlar ve adamlar aramızda özgürce dolaştıkça çocukları da olacak ve muhtemelen kendileri gibi yetiştirecekler. oysa bir adam bir kadını öldürdüğünde kendisi hapse gidiyor, çocukları yetimhaneye düşüyor, kadını da gömüyorlar. böyle böyle hepsinin sonu gelecek yani. onun için bizim kılımızı kıpırdatmamızı gerektiren bir durum yok.
tümünü gör
dizi izle