ev hanımı

 1. 1
  türkiye'de işsiz, çalışmayan genelde evli çocuklu kadına verilen sıfattır. ha gerçi evde olup evde ufak tefek iş yapan da vardır. ama hiçbir surette para kazanmayan kısımdır sözü edilen. yoksa ben de evdeyim, home office çalışıyorum diyecek kadınlar bu argümanla ayarımsı triplere girmesinler. ayrıca genelde ne iş yapıyorsunuz sorusuna, ev hanımıyım diye cevap verirler.
 2. 2
  Yeri geldiğin öğretmen, doktor, temizlikçi, aşçı olup yaptığı hizmetler karşısında hiç bir ücret beklemeyen, buna karşılık 7/24 bıkmadan usanmadan çalışanlardır.

 3. 3
  hanım olmanın bilincine daha iyi varabilecek kişidir.
 4. 4
  pbs.twimg.com/...
 5. 5
  ispanyolcası daha şekil olan kelime öbeğidir. çoğu annenin de default mesleği. (bkz: ama de casa)
 6. 6
  Gerçekten bana çok uyan bir meslek sabahtan akşama kadar tüm ev işlerini yapıyorken müge anlı'daki tüm aileleri tanıyorum, tüm evlilik programlarını ve yarışmacılarının biliyorum, tüm moda programlarını da izliyorum. Bence muazzam bir yetenek.
 7. 7
  evlilik programları daha önce yasaklansa %65 oranında evet vermeyecek güruh.

  pbs.twimg.com/...
 8. 8
  (bkz: dünyanın en zor mesleği)
 9. 9
  Masterchef Türkiye eda'nın mesleği. Daha da fazlası olmaz zaten kendisinden.
 10. 10
  küçümsenmemesi gereken olay.

  ev hanımı olmakta meziyet. her çalışmayan kadın ev hanımı olarak değerlendirilmemeli. yemeği, temizliği, ütüsü, bulaşığı, çocuğu, alışverişi. bunları bir arada yürütmek ve zaman bulmak gerçekten zor. annem evde olmadığı sıralar işler bana kaldığında hep bir koşuşturmacaydı. günü planlayarak geçirmen gerekiyor bir şeyleri yetiştirmek için.
 11. 11
  eve çıktığımdan beri büyük saygı duyduğum insanlar. bir kere yemek yaptım mı kesinlikle 3 gün falan giden bir yemek olsun istiyorum. her gün yapmak çok vakit alıyor ki yemek yapmayı çok seviyorum. az bulaşık çıksın diye kırk takla atıyorum. masa örtüsünü hr gün silkelemek gerek yoksa böcüşler geliyor. tezgahın önünde yerdeki sünger çok kir tutuyor. devam edemeyeceğim ulan çok korkunç be.
 12. 12
  qral meslek. bütün gün evde oturacaksın, keyfine estiğinde yemek yapacaksın, soran olursa da senin için saçımı süpürke ettim. he yavrum he.