sözlüğü günlük olarak kullanmak

 1. 1
  Günlük olarak sözlüğe girip çıkarak yapılır. Ben mesela günlük olarak kullanıyorum, takip ediyorum. Varsa bir iki girdi attırıyorum falan. Bununla beraber Haftalık veya aylık olarak da kullanan vardır mutlaka.
 2. görsel
  forlatt
  #221840 | 12/08/2014 19:29
 3. 2
  (bkz: sevgili kutup günlük)
 4. 3
  Günlük tutamayacak kadar üşengeç olan insanların yaptığı.

  *
 5. görsel
  OLDU O ZAMAN
  #222481 | 13/08/2014 09:08
 6. 4
  Sözlüklerin itiraf başlıklarını güzin abla köşesi sananların yaptığıdır.
 7. görsel
  Pervasız
  #222490 | 13/08/2014 09:51
 8. 5
  Pek yakında yapacağım. Evet yapacağım ben bunu. Ben, benn yaşar usta.

  İlk girdimin bu başlığa olmasının ne kadar tuhaf kaçtığının farkındayım. Sık sık yazacağım bu başlığa
  Neden yazmayayım ki len? aha da yazdım valla..

  ""Sevgili günlük, saat 1:30 ve an itibariyle üst komşularımız hayvani bir şekilde ses çıkarmakta. Üstelik yaşlı başlı, ssk sırasında görsen "selamun aleyküm teyze, amcam nörüyon? Yattı mı prim borcun?" Diyebileceğin türden, ahı gitmiş, geri kalana vah demek için bin şahit tutamayacağın türden yaşını başını almış insanlar.lan insan düşünüyor; ne gibi bir fantezi dünyası yaşıyorlar, ne gibi bir enerji patlaması yaşıyor bu insanlar? Geçen de ruhi amcayı muslukçu kıyafeti ile gördüm anasını satayım. İçeri giriyordu elinde tesisatçı çantasıyla.

  Şu enerji birikimi, benim naçiz, kırılgan bünyemde yok maalesef günlükçüm. Aynı enerji bende olsa, dünyanın... Anladın sen onu.

  Bir de geçen gün bisiklet turu atarken, yanlışlıkla bileğimi burktum, karşımda güzel kızlar vardı. O yüzden "aaaaahhh! Getti aney sol bilek ahhh!" Diye kıvranamadım. Dış sesimi dinleyip erkeklik gururumdan taviz vermemek uğraşı ile fantastik bir şekilde ciddi durdum. O kadar ciddi ve karizmatik baktım ki, kızlar bir an dönüp baktı.

  "Ohaa kızığaam! Baksanaa.. çocuğun bileği döndü gördün mü?!??"

  Dedi biri öbürüne. Aşil tendonum iskender'in Gordion düğümü oldu lan bildiğin. Sen hiç bacağını burktuğunda göt kaslarının ağrıdığını, o acıyı hissettin mi günlük??

  Eh be günlük hep ben anlatıyorum biraz da sen anlat diyeceğim ama bir şey demeyeceksin farkındayım. En fazla "sen ne diyon amk kepcuk ağızlısı.. günlük konuşur mu hiç.." dersin. Dersen de haklısın. Kafama tibet öküzü, mısır tanrısı, eski dilde su düşsün ki haklısın..
 9. görsel
  Kamyoncu250
  #1497531 | 20/08/2018 01:36
 10. 6
  Sevgili günlük. Şu sıralar ara ara önemli günlerin ve haftaların, dahası resmi tatillerin ne zaman olduğunu unuttuğumu farkettim. Elinde rambo bıçağı ile ineğin arkasından koşturan atletli bir dayıyı görene kadar kurban bayramında olduğumuzu idrak edemedim.

  Önde inek koşturuyor. İneğin üstünde, ineğin başına bağlı halatı asılan ve ineğin koşturması neticesinde yerlerde sürüklenen sıska bir adam ve o sıska adamın ve de çılgına dönen ineğin arkasından koşturan atletli bir dayı var. Rönesans tablosu gibi anasını satayım. Bellini yaşasaydı bu kadarını ben bile çizemezdim derdi.

  Bir de bu hummalı kovalamacayı izleyen, rastgele oradan geçmekte olan, nispeten ergen diyebileceğimiz bir grup genç vardı. İçlerinden biri, kendince "adam koşturuyor beyler dağılın, ağbi bu ne cringe bi'şey yaa" gibi internet ağzı espriler yapıyor, yanındaki kızlı erkekli gruba entel görünmeye çalışıyordu. Orada ekibin alfa erkeği denilebilecek tipteki ergen irisi, kızları koruyuculuk vazifesi edinmişti. En azından vücut hareketleri ve sağa sola attığı şüpheci, otoriter bakışları bunu gösteriyordu. Kızlardan birisi sevgilisiydi. Hafifçe tombul olan kız, alfa elemanın kız arkadaşının kankasıydı. İnstagram'daki komikli postların altına "aynı biz kanka :d" yazıyormuş gibi bir hali vardı. Aslında neşeli, cana yakın, dışarı çok açık, rahat bir kızdı. Fakat kankası onun bu aşırı rahat tavırlarını sevmiyor, zoraki tebessüm ediyormuş gibi görünüyordu. Sanıyorum erkek arkadaşını o kızdan uzak tutmak için kendi kendine geliştirdiği, istemsizce, farkında olmadan yaptığı bir otokontrol mekanizmasıydı bu. Dişilik savaşıydı... Ekipte telefonuyla takılan fakat ekipten kopuk takılan bir kız daha vardı. muhtemelen ilk bahsettiğim, internet ağzı ile konuşan laçka tipin, ya da aşırı rahat kızın "kanka sen de gelsene ya takılırız falan" dediği kankası olabilirdi. Telefondan bir kez olsun başını kaldırmadı. Ekiple takılmaktan rahatsız olduğu, sıkıldığı her halinden belliydi. Laçka tipin saçma sapan esprilerine yarım gülüş yapıyordu. Laçka tip doğası gereği ekipteki iki single kıza da yavşıyordu ama ikisinden de yüz bulmuş gibi değildi. Aslına bakarsanız aşırı rahat kız belki yüz vermiştir, bilemiyorum çünkü kız aşırı rahat tavırlı ve sürekli kıkır kıkır gülüyor. Böyle insanların herhangi bir duruma nasıl tepki verdiğini, nasıl elektrik aldığını kestiremiyorsunuz.

  Durakta beş dakika kadar boş boş gözlemledim bu gençleri. Genç dediysem benden bir iki yaş küçüktür, belki de aynı yaştayızdır bilemiyorum.

  Neyse akşam oldu günlük. Babam eve çağırdı kurban kestik, daha doğrusu Kurban mı kestik yoksa kendimizi mi kestik anlamadım günlük. Acemi kasap olmak zor...
 11. görsel
  Kamyoncu250
  #1499778 | 22/08/2018 02:19
 12. 7
  (bkz: Sözlüğü beyinle kullanmamak)*
 13. görsel
  Ebedi Gökbörü
  #1499795 | 22/08/2018 08:53
  • Beyim yok o yüzden diyorsun haha...

   Umarım zeka seviyesini düşürme suçundan sözlükten yasak yemem.

  • Yoğ, var da pek zekice şeyler yazmaya gerek var mı? :9

tümünü gör