ayrılık

 1. 1
  yamandır.
  üzendir, hem de çok üzen...
 2. 2
  içinizin sıkışması ama böyle patlayacak gibi, yemek yiyememe, halsizleşme giderek, kilo kaybı, nefes alamama hissi, ağlamalar bir anda hıçkıra hıçkıra ya da herhangi bir yakınınızın gözünüzün içine bakması anında, uyuyamamak, uyanamamak gibi hallerin sebebidir.
 3. 3
  ılk zamanlar pek uzulmemıstım ama onu baskasıyla mutlu gormek benı uzdu aklımdan atmam lazım
 4. 4
  haluk levent'in 1998 yılında çıkardığı altıncı albümü yine ayrılık'ta yer alan parça.
 5. 5
  genelde sebep saçma sapandır.

  oksijenden ayrılmış lan arkadaşım. dün geldi böyle morali bozuk, noldu amk yarrak gibisin dedim. ayrıldık dedi.

  neden diye sordum. oksijenden dedi.

  ulan dertleşmek isteyen çocuğun suratına kahkaha attım ayıp oldu ama oksijenden ne ibne ya.

  sonuç: öylesine saçma bi sebeptenmiş.
 6. 6
  "esas soru ayrıldık mı değil, esas soru tekrar bir araya gelebilecek miyiz?"

  bir diziden.
 7. 7
  ilginçli bir olaylar zinciridir.

  asla kısa bir zaman dilimi içinde gerçekleşmez. uzun süreler boyunca biriken sinyaller bir an ortaya çıkar ve durumlar şekillenir. eğer ki zamanında bu sinyalleri yakalayıp, normale döndermeye çalıştıysanız ne güzel. yoksa ay şimdi niye oldu bu yha :(;( diyerekten başınızı taşlara, aşlara falan vurursunuz.

  ayrıca terketme işlemi tek kişilik değildir. terkeden, kendini yalnız ve bir başına bırakılmış hisseder ve gider.

  yani, hep kalanlar hüzünlü değildir. hüznünü yaşayan taraf cesaret edip gitmiştir.
 8. 8
  reşid behbudov'dan dinlenmesi gereken şarkı.
  www.youtube.com/...
 9. 9
  zordur vesselam. sigaranızı bitirir, üzer, kahreder, şair yapar...

  ama unutmayalım ki sevdaya dahildir.
  çünkü ayrılanlar hala sevgilidir...

  ah ulen!
 10. 10
  yanlış ve yanılmış insan beraberliklerinin kronikleşen yetmezlikler sonucunda ''buraya kadarmış'' diyerek birbirinden uzaklaşması durumudur.
 11. 11
  AYRILIK YAŞADIĞI ANI UNUTMAK , YASAMADIGINI KABULLENMEKTİR. ASLA YAŞATTIKLARINI DEĞİL AMA ...
 12. 12
  pbs.twimg.com/...
 13. 13
  formatın bir parçası.
 14. 14
  ilişkinin bitmesi durumudur. bu kadar basit özetlenemez tabi. tam olarak ne olduğunu anlamak için ilişkiden bahsetmek gerekir. kenan yarar'ın bir karikatüründe gördüğüm şekilde örnekleyim.

  bir kedi düşünün. bu kedi aynı anda 2 farklı kişinin yanında olabiliyor. Ayrıca kediye bu kişilerden biri zarar verirse diğer taraf da bunu fark ediyor. bu kediyi besleyip büyütmek ya da kediye zarar vermek için iki kişi şart. böyle bir kedi düşünün işte.

  iki kişi bu yavru kediyi alıyorsunuz. bu kediyi farklı şekillerde almış olabilirsiniz. biri seni seviyorum der, biri bir anda öper sevdiği insanı. ben elini tutmuştum bir anda. neyse. artık kediniz olmuştur bir tane. çok masum çok da sevimlidir. siz el ele tutuştukça, sevgi sözcükleri söylediğinizde, birbirinizi merak ettiğinizde ,birbirinizi öpünce büyür o yavaş yavaş.

  hastalanır sonra. ilk kavganızdır bu. kötü bir şey değildir doğal bir süreçtir. kedinin bağışıklık sistemini güçlendirir bu kavgalar. kısa süreli ayrı kalma durumları da öyle(görüşememeyi kastediyorum). büyümeye devam eder kediniz. daha da güçlenir zaman içinde.

  ilk kez yatarsınız sonra. korkunç bir heyecan içinde. ilk seksin asıl güzelliği seks kısmında değildir zaten, sevdiğiniz kişiyle böyle bir deneyim yaşamak, o heyecanı hissetmektir. biraz daha olgunlaşmıştır kediniz. eğer gelecek için karar vermeye başladıysanız kediniz büyümüş demektir. artık göreviniz kedinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır.

  işte ayrılık bu kedinin ölmesi durumudur. iki tarafın da emeklerini sevgilerini hislerini alır götürür kendiyle birlikte. farklı şekillerde ölür bu kediler. kimi can çekişir kimi aniden ölür. benim kedim can çekişti maalesef. birimiz kediye hasar verince diğerimiz yarayı sarmaya çalışmak yerine hasarın kavgasını yaptı. ikimiz de yaptık bunu. kedi ölüyordu orada biz kavga derdindeydik hala. bir yerlere varabilseydik belki, oturur ikimiz de sarardık kediyi ama döngüye girmiş bir kavgadan çıkış olmuyor pek.

  o bana ikimizin kedisi aynı değil dedi zaten. ben de öldürdüm kediyi. daha fazla can çekişmesini izlemek istemedim. kediyi ilerde hatırlarken sağlıklı kısımlarını hatırlamak istedim. o da böyle isterdi diye düşünüyorum.

  bir de kedinin ölümüyle başa çıkma durumu var tabi. bu da herkes için farklı. kimi ölmedi kedi der. ben öldü demeden ölmez. biz bunlara halk arasında belalı diyoruz zaten. kimi üzülür, kaldıramaz kedinin öldüğünü. kimi de kedinin öldüğünü bir an önce kabullenmeye çalışır daha çok üzülmemek için. benim işte bu. kediyi hatırlatacak şeyleri sakladım hep. ilerde bir hatıra görünce derim belki "ne güzel bir kedimiz vardı ama".
 15. 15
  gecenin maviliği yüzündeki solgun renklerle bütünleşmişti. buğulu gözlerinin ardında parlayan yeşil umut ışığının gölgesi, düzensiz nefes alışverişleriyle birlikte türlü düşüncelere sevk ediyordu beni. ruhumun bedenden ayrı bir töz olduğunu düşünmeme sebep olan şey de tam bu noktada nüksetmişti. sebepsiz tartışmaların, zilyon tane farklılığa imza attığı o gece; ruhumun aynası sandığım bedene artık daha da yabancılaştığımı farkettim. sevgi ve aşk kavramları sanırım tek bir kişi ile bütünleşemiyordu hiçbir zaman. aynı zaman diliminde aynı noktada olmak ne kadar zorsa; aynı anda hem sevgiye hem de aşkı bir arada yaşamak da bir o kadar zordu sanırım.

  dokunuşuyla can bulduğumuz, tüylerimizi ürperten bir insanın; ettiği tek bir kelimeyle duvara nasıl toslarız da bu denli yok oluruz bilemiyorum. sanırım mantığımı işin içine karıştırmak yaptığım en büyük hatalardan bir oluyor böyle durumlarda. fakat sorgulamaktan kendimi alamıyorum. neden ben, neden biz? bilemiyorum...

  çoğu ayrılıkta zordur saygıyı yitirmeden elveda demek. hoşçakal demek. iyi dileklerde bulunmak. hatta belki son kez öpmek. son kez kokusunu duymak. o yüzden ayrılık kelimesi başlı başına bir felaketken, yaşaması apayrı bir hüzün. hele ki sonbaharda...
 16. 16
  Ordu ili Gülyalı ilçesine bağlı bir köy.
 17. 17
  her zerresine muhtaç olduğun adamın gitmesidir. yüzünü santim santim ezberlediğin, kokusunda huzur bulduğun, gülüşüne dünyaları feda ettiğin, sigara sarışına hayran oldugun adamın bi anda gitmesidir. aldığın nefesin düğüm olup boğazında kalmasıdır. her gece ağlamaktan uyuyamamak, her sabah onsuzluga söverek uyanmak... ayrılık acıdır. seviyorsanız gitmeyin. acı insanı olgunlaştırır ama fazlası öldürür.
 18. 18
  Dinlemekten bıkmadığımdır...

  m.youtube.com/...
 19. 19
  Bugün defalarca duymak zorunda kaldığım iğrenç kelime.

  Napıyosun Merve! Kendimi mi kesiyim lan!?
 20. 20
  müthiş bir azeri türküsü. saatlerce dinleyebilirim..

  selda bağcan yorumu da insanı okşuyor. tüyler tiken tiken..

  www.youtube.com/...
 21. 21
  www.youtube.com/...

  sanatçı doğan canku'nun sonsuza dek albümünde mükemmel yorumladığı eser.

  Fikrimden geceler yatabilmirem
  Bu fikri başımdan atabilmirem
  Neyleyim ki sene çatabilmirem
  Ayrılık ayrılıK aman ayrılık
  Herbir dertten ala yaman ayrılık

  Uzundur hicrimden kara geceler
  Bilmirem ben geldim hara geceler
  Buruktur hicrimden kara geceler
  Ayrılık ayrılıK aman ayrılık
  Herbir dertten ala yaman ayrılık
 22. 22
  (bkz: ayrılık sevdaya dahil)
 23. 23
  bir adet düş sokağı sakinleri şarkısı, güzelinden.

  www.youtube.com/...
 24. 24
  Rasid berdmudov adlı azeri sanatçıdan dinlemiştim ilk, sonra deniz tekinler modeller söyledi ama hiç biri onun yerini tutmadı
 25. 25
  www.youtube.com/...
tümünü gör
dizi izle