kayıt

hayatın anlamını sorgulamak

 1. 1
  pek hoş bir şey olmasa gerek. işler yolunda gitmediğinde başvurulur. kişinin hayatında ne kadar az sorun varsa kafasında bir o kadar az soru vardır. boşa yaşıyorum dersin ve en boş soruyla aklını meşgul edersin.

  bak mesela kediye, o hiç soruyor mu kendine hayatın anlamı ne diye. doğuştan getirdiği bir yetisi var. onunla yaşıyor işte. insanın doğuştan getirdiği bir şeyi yok fakat sonradan kazanması mümkün. ya ailenden miras olacak ya da kendi çabanla kendine mirasa denk bir yetenek kazandıracaksın. böylelikle bir kedi kadar olmasa da hayata pek çok açıdan çok daha kolay bir şekilde tutunacaksın.

  zor iş. kedi olmak vardı.
 2. 2
  kendi anlamını sorgulamaktır.
  varoluş özden önce gelir der satır... yanisi, insanın önceden belirlenmiş bir anlamı, amacı yoktur, kendisi inşa eder onu. dolayısıyla sorgulamak güzeldir, lakin bulmak namümkün. çünkü anlam bulunacak değil, inşa edilecek bir şeydir, der..
 3. 3
  fortuna'ya kısmen katılmıyorum. evet işler genelde yolunda gitmez hayatımda ben de çokça sorgularım. hatta çoğu da panik ataklarla son bulur yine de sorgulamaya devam ederim. katılmadığım kısım ise bu soruların boş olduğunu düşünmüyorum. her şey sorgulanmalı aksi takdirde nasıl doğruyu bulacaksın
 4. 4
  yapacak hiç bir şey olmadığında ve kişinin oldukça huzursuz , mutsuz bir anında gerçekleştirebileceği eylem.