kayıt

aşı karşıtları

 1. 1
  bir tane aklı başında olanı görmedim. bilimsel tek bir geçerli veri sunduklarını görmedim. onu geçtim "aşı otizme neden oluyor" gibi saçmalıklar da cabası. bir düz dünyacılar bir bunlar. içerik ve yan etki üstünden saçmalıyorlar. hormonlu gıdaları, fast foodları, paketli gıdaları yerken sıkıntı yok bunların vücuda alınması zararsız ama aşı zararlı. ilginç bir kafa yapısı tabi. canan karatay da gebelik şekeri ölçülürken kullanılan şeker bazlı şurubun bebeğe zararlı olduğunu iddia edip yaptırmamaları gerektiğini savunuyordu. gebelik şekeri denen meret hem anne hem bebek için öldürücüdür. bu gebeler şerbet ve kola tüketmiyorlarmış gibi ölümcül bir durumu engellemk için yapılan testin zararlı olduğunu söylemek art niyettir. bu aşı karşıtlarının da aynı şekilde art niyetli olduğuna inanıyorum. çünkü bir insanın bu denli salak olmasını kabul edemiyorum.
 2. 2
  içlerinden biri değilim. bence de malın önde gidenleri. ama bulunan her aşıya da bir avuç tuzla koşmam. hele ki tr serverında yaşıyorsam devletin bana verdiği her şeyde ekstra temkinli olurum. önce kuzey avrupa ülkelerine bakar, onların adımlarına göre hareket etmeyi isterim. bana göre yeterince gözlem yapılamamış aşıyı gönül rahatlığı ile vurduran da gerizekalıdır.

  covid aşısı geldiğinde sağlık çalışanlarının vurdurması zorunlu tutulacak mı bilmeyen beeblebrox söyledi. mümkünse vurdurmak istemiyor.
  • adamsan vurdurursun.
  • devletten önce birkaç kişiye sözüm var. ondan sonra bakarız.
 3. 3
  Dün birine rastlayınca tüm bilimsel verilerimi organize ederek konuşmaya başlayacağım anda sokularak 'ben iğneden korkuyorum' dedi.

  Trajikomik bir andı. Yaygın fake benzetmelerden olan sinek ısırığı örneğini verdim ben de.
 4. 4
  Aşı olanların sonbaharda öleceğine dair ellerinde sayfalarca bilimsel makale bulunan kitledir.
  Paylaşırlarsa yer yerinden oynar diye susuyorlarmış.
 5. 5
  benimdir.
  fazla yaşamak gibi bir gayem yok, ne kadar erken ölürsem o kadar iyidir diyerekten aşı olmayacağım efendim. sıradaki cahil, köylü, ortadoğulu, pesimist arkadaşlarima başarılar diliyorum.
  • bari maske tak
  • takıyorum cnm
 6. 6
  aşı karşıtı değilim, isteyen aşısını olsun bana ne mq. rabbim insanlığı şu eğitimli cahillerin sağduyusuna mahkum etmesin inşallah.

  www.youtube.com/...
 7. 7
  Her şeyi bilen insanlardır. Sürücülere karşı gelirler. Allah varsa gerisi yalandır sikik hayatınızı sikik bir şekilde savunup sikik üç kuruşluk zevklerini için tüm dayatmalara eyvallah çekmektense bu siktiri boktan dünyadan çoo çok göçer giderler.
 8. 8
  covid asisi karsitlarI ve komple her asiya karsi olanlar diye ikiye ayrIlmasI gerek. zira bu aralar covid asisi yaptirmam diyenler hemen asi karsiti olarak yaftalanmakta. bir insan her asiyi olmus olabilir ama covid asisi olmak istemeyebilir. neticede yeni ve aceleye getirilmis bir asi, insanlarIn aklInda supheler olabilir.

  tum asilara karsi olanlar genelde karataycIdIr. yok icinde agIr metaller var da bilmem ne de diye soylenir durur. rastladIgInIz anda kafanIzda kendisini mute'layabilirsiniz.
 9. 9
  mal falan deniyor. enteresan. ancak türkiye'de yaşamayanlar mal diyebilirler aşı karşıtlarına.

  2020 mart ayı başında "tüm dünyada virüs var baaaak bizde yooook ehehehe" deniliyordu. alınan tedbirlerin inanılmaz olduğunu bu yüzden bize virüs mirüs gelmeyeceğini söylüyorlardı. henüz türkiye'de resmi olarak açıklanan vaka yoktu. o günlerde yeni havalimanına gitmiştim. tabloyu gördüm, inanmadım söylediklerine. haklı çıktım.
  ilk günden beri verdikleri hasta/ölüm rakamlarına inanmadım. itiraf etmeye başlamaları -üstü kapalı şekilde- aylar sürdü.
  ptt ile maske dağıtacaklarını söylediler, inanmadım. dağıtamadılar.
  çalışanların, esnafın virüsten kesinlikle etkilenmeyeceğini hatta türkiye'nin bu süreçten güçlenerek çıkacağını hatta ve hatta virüsün bir fırsat olduğunu söylediler. inanmadım. hal ortada.
  aşının en geç kış başlamadan geleceğini söylediler. yıl bitmeden önemli sayıda aşı yapılacağını söylediler. haziran 2021'de ciddi sayıda aşı ancak yapılmaya başlandı. inanmadığımı söylememe gerek var mı?

  aga bu adamlar bir şey söylüyorsa beş kere düşüneceksin. ben inanmıyorum kardeşim. ben bu adamların getirdiği aşıya da inanmıyorum. varsın mal olayım, cahil olayım, yobaz olayım. buyrun olun aşılarınızı.