kayıt

schengen vizesi

 1. 1
  2009 yılından beri ekseriyetle turistik olarak aldığım vize türüdür. Oldukça yüklü evrak listesini sıraya koyduğunuzda, bir işiniz olduğunda ve hesabınızda az da olsa paranız varsa kolaylık ile alabileceğiniz vize.

  En Cimri : Çek Cumhuriyeti gideceğiniz gün kadar veriyor. Ne eksik ne fazla. Ya da bana ve yakın çevreme denk gelen.
  En Cömert : Yunanistan'dan 2 yıldır 1 yıllık çok girişli aldığım için en cömert sınıfına sokmadan edemeyeceğim. Randevusu kolay, ödemesi kolay.
 2. 2
  İtalya'dan interrail için almaya çalıştığım vize. Bunu alırken 2. sınıf insan muamelesi görmek de ayrı bi olay. Hele ki Avrupalının bundan para kazanması apayrı bi' olay, bilahere tartışırız onu.
 3. 3
  allah'ın belasıdır. net.

  iki gündür evrak topluyorum sürekli bir şeyler eksik çıkıyor. daha önce öğreciyken iki kere almıştım o zamanlar kolaydı. şimdi utanmasalar patronumun annesinin kızlık soyadını isteyecekler benden.
 4. 4
  önümüzdeki aylarda batum'a "sadece kimlikle" gideceğim için heyecanlanan beni çıldırtmak üzere olan vize. şehir değiştirir gibi ülke değiştirmek nasıl his acaba, merak ediyorum.

  aachen'da yaşayan bir öğrencinin* alışverişini daha ucuz diye hollanda'dan yapıp müzeleri ziyaret etmek için lüksemburg'a gitmesi değişik olsa gerek.
  • Batum için çok heyecanlanma ya. Hayal kırıklığına uğrayabilirsin.
 5. 5
  dahilinde bir çok avrupa ülkesi barındıran vize türü. ancak vermeniz gereken tonla evrak var tabii. zordur efendim.
 6. 6
  yeşil pasaportum olduğu için sikimde olmayandır.
 7. 7
  Birçok vize için belgeler ve evraklar gerekmektedir. Örneğin bu Polonya vizesi de olsa belirlenmiş olan evraklar teslim edilmelidir. Aksi takdirde yapılmış olan başvurunun kabul edilmesi imkansızdır. Peki Schengen vize başvurusu için gerekli olan evraklar nelerdir ? İstenen birçok belge bulunmaktadır. Ancak sizlere şu şekilde sıralayabiliriz. Fotoğraf, pasaport, otel rezervasyonu, seyahat sigortası, başvuru formu, banka hesap bilgileri. Bu bilgiler karşılandığında başvuru işlemleriniz kolaylıkla gerçekleşmektedir. Schengen vizesi için gerekli olan bu evrakları eksiksiz karşılamanız gerektiğini unutmayın. Bu belgeler birçok vize için aynıdır. Hangi vizeye başvurursanız başvurun bu belgelerinizin olması gerektiğini unutmayın. Her vize için aynı titizlikle belgelerinizi vermeniz gerekir.