worlds 2020
- 1league of legends 2020 dünya şampiyonası. ön eleme turları dün itibariyle bitmiş turnuva. temsilcimiz supermassive sanki soloq oynarmışçasına gruplara kalma maçında 3-0 ile ezildi. ruslar iyi koydu valla. her grupta 4 takım olmak üzere toplam 4 grup var.
a grubu
- g2 esports (avrupa)
- machi esports (tayvan)
- suning (çin)
- team liquid (kuzey amerika)
b grubu
- damwon gaming (güney kore)
- jd gaming (çin)
- psg talon (tayvan)
- rogue (avrupa)
c grubu
- fnatic (avrupa)
- gen.g (güney kore)
- lgd gaming (çin)
- team solomid (kuzey amerika)
d grubu
- drx (güney kore)
- flyquest (kuzey amerika)
- top esports (çin)
- unicorns of love (rusya)
team solomid destekçisiyiz tabiki. top lane oyuncusu türk. maçlar 3 ekim'de başlayacak. - 2turnuvanın açılış maçında d grubunda çin temsilcisi top esports kuzey amerika ekibi flyquest'in üzerinden silindir gibi geçti. top esports akali ve camille pickleriyle duman etti rakibini.
- 3günün ikinci maçında kore ekibi drx, rus temsilcisi unicorns of love'ın adeta içinden geçti. çin ve kore takımlarına diğer bölgelerin takımları rakip olamıyor.
- 4günün 3. maçı da tek taraflı geçti. avrupa ekibi rogue, tayvan temsilcisi psg talon'u skor vermeden tokatladı. kafa kafaya giden bi karşılaşma izleyemedik henüz.
- 5günün 4. maçında turnuvanın favorilerinden olan 2 takım karşılaştı. kore ekibi damwon, çin ekibi jd gaming'i duman etti. maçın başında biraz mücadele vardı ama sonrasında yine tek tarafa döndü. yine beklediğimiz mücadeleyi bulamadık. kore ekibi diğer takımlara çok net bir mesaj verdi. bir mallık yapmazlarsa 2020'nin dünya şampiyonu olacaklar yüksek ihtimalle.
- 6günün 5. maçında yine kore vs çin karşılaşması izledik. kore ekibi gen.g, çin ekibi lgd gaming'i mağlup etti. şu ana kadar en iyi maç oldu. maç bi o tarafa bi bu tarafa gitti.
sıradaki maç destekçisi olduğum team solomid ve fnatic maçı. - 7günün son maçında avrupa ekibi fnatic, kuzey amerika ekibi team solomid'i çok iyi bir oyunla mağlup etti. yarın kaldığımız yerden devam.
- 8ikinci günün ilk maçı a grubu ile başladı. tayvan ekibi machi, kuzey amerika temsilcisi team liquid'i doğru oynayarak mağlup etti. batı ekipleri çok silik performans gösteriyor bu turnuvada. geçen turnuvalarda bu kadar kötü değillerdi.
- 9Jensen denen ibnenin kıçının tokatlanmasını izlemek her zaman zevk veriyor bana.
Tabi tüm sene boyunca na ve eu spot ışıkları altında oluyor ama günün sonunda Tayvan ekibi gelip küsküyü veriyor. Her turnuvada trolleyen 1 Çin takımı olur. O gruplardan birine denk gelen EU takımı da üst tura çıkar. Bakalım bu sene kim olacak. - 10a grubunun ikinci maçında avrupa ekibi g2, çin ekibi suning'i mağlup etti. şu ana kadar turnuvanın en iyi maçı oldu kesinlikle. iki takım da satmak için elinden geleni yaptı.
- 11Daha erken eşleşmiyorlarsa damwon- tes finali olur damwon kazanır.
- 12ne turnuvası olduğunu anlayamadığım turnuva. * ilk girdiden son girdiye kadar okudum ama ne turnuvası olduğu konusunda fikrim yok. bunu yaşayan sadece ben isem sıkıntı büyük amk.
- 132020 League of Legends Dünya Şampiyonası.
(bkz: League of Legends) - 14günün sonuçlanan diğer 3 karşılaşması:
damwon-rogue: 1-0
jd gaming-psg talon:1-0
gen.g-team solomid:1-0
avrupa ve amerika ekipleri resmen sürklase oldu. - 15En sevdiğim Blind pick renekton.
Pickleyen takım gözümde direkt şu konumda oluyor.
Kaç senelik tsm fanı olarak Keşke gelmesemiydik aq diyorum. Hani adam gibi oyun oynasak bir şey demeyeceğim ama yok, daha oyun başlamadan kaybettik. - 16günün son maçında çin ekibi lgd, avrupa ekibi fnatic'i net bir oyunla mağlup etti. batı takımları bu turnuvaya gelmesin amk ya. uzak doğu temsilcileri gelsin sadece. bi boka yaramıyorlar.
- 17a grubunda maçlar tamamlandı. çin ekibi suning birinci, avrupa ekibi g2 ikinci oldu.
- 18A grubunda sıfır hata ile seçim yaptığım turnuva.
www.exkutupsozluk.com/... - 19b grubunda bugün maçlar tamamlandı. kore ekibi damwon birinci, çin ekibi jd gaming grubu ikinci bitirerek çeyrek finale yükseldi.
- 20c grubunda bugün maçlar tamamlandı. kore ekibi gen.g birinci, avrupa ekibi fnatic grubu ikinci bitirerek çeyrek finale yükseldi.
kuzey amerika'dan çok fazla takım katılıyor bu turnuvaya ama artık buna bir dur demeleri lazım. bir bok yapamıyorlar turnuvada. - 21d grubunda bugün maçlar tamamlandı. çin ekibi top esports birinci, kore ekibi drx ikinci tamamladı grubu. böylelikle grup aşaması turnuvada tamamlandı. kura çekimi yapılacak birazdan. çeyrek finale yükselen takımlar:
a: suning - g2
b: damwon - jdg
c: gen.g - fnatic
d: top - drx
edit: 8 takım içinde 3 kore 3 çin 2 avrupa takımı var. - 22çeyrek final eşleşmeleri belli oldu. top ve damwon finali için her şey hazır şu an.
top esports - fnatic
suning - jdg
gen.g - g2
damwon - drx - 23bugün turnuvanın final maçı var. damwon ve suning arasında oynanıyor. ilk maçı damwon kazandı.
- birazdan 1-1 olacak.
- oldu bile, bin ve sofm şov yaptı xd
- çin adamın amına kor xd
- 24suning skoru 1-1'e getirdi. bin penta attı, sofm rengar ile korku saldı. çok büyük oynadılar.
- 253. maçta damwon kazanarak skoru 2-1'e getirdi. damwon karşısında bu turnuvada suning gibi direnç koyan bir takım olmadı. iyi mücadele ediyor suning.