kayıt

Mono No Aware

 1. 1
  hoş gelmiş 8. nesil yeni yazar. daim olsun.

  evhamlı biri sanırsam...
 2. 2
  Japon kültürü ve geleneğinde kökleşmiş bir kavram olan "Mono No Aware" var olan her şeyin geçici olduğunun bilincine varmaktır. Her şeyin geçici olduğunu kavrayan insan, zamanın farkına varır ve zamanla hayatın "düzen" adı altında sunduğu geçiciliğe yenileceğini de bilir. Bir anda fark ettiğimiz bir şeyin ileride kaybolacağını idrak etmek ruhumuza hüzün verir. Mono No Aware de işte tam olarak hissedilen bu hüzündür..
  • Şintoizm'de vardı bu değil mi ?
  • Bildiğim kadarıyla şintoizm ile sınırlı değil. Japonlar tarafından benimsenmiş ve japon kültürü ile tamamıyla kökleşmiş bir durum..
 3. 3
  japon bir kere akıllı yazar. hoş gelmiş 8.nesil daim olsun.
 4. 4
  Hem tespitleriyle hem yaşadıklarıyla hem de gündeme dair fikirleriyle var olan yazar. Belli ki karışık yüklemiş bir kere japon akıllı biri*. Daim olsun keyifle okuyoruz.
 5. 5
  Listelere fena halde ambargo koymuş yazar kişisi. Zirve bir yazı potansiyeli.

  Sözlüğün gelişmesine engel olan dış mihraklara ben de çok kırgınım ayrıca...
 6. 6
  Ne zaman merak ederek açtığım bir başlık olsa muhakkak kendisinin bir girdisiyle karşılaşıyorum. Hemen her konuda yazabilme beceresine sahip sanırım. Üstelik çok yönlü bir bakışaçısına sahip okuduğum kadarıyla. Bunu da bugün profilini ziyaret edince anladım ve hemen takip ettim. Takip akışında bol bol görmek dileğiyle...
 7. 7
  Muhteşem bir @2 kendisi. Peşimden takip ediliyor gibi hissediyorum daha çok yazasim geliyor. Sevklendirici.
 8. 8
  muhteşem bir yazar, aynı zamanda muhteşem bir oyun arkadaşı. Teşekkürler teşekkürler.
  • Asıl ben teşekkür ederim oyunu tekrar indirip bana oyun arkadaşlığı ettiğin için.
 9. 9
  Aslanlar gibi yazan yazarımızdır.

  (bkz: Hoş geldin melek sefalar getirdin)
 10. 10
  çocukluğunda gökhan özen'in civciv klibini izlerken annesine, "anniieeee bunların hangisi gökhan özeeen?" diye sormuş olması muhtemel yazar.

  edit: halen soruyormuş...
 11. 11
  Aslanlar gibi yazan hanım yazarımız. Sitede aslan olduğunu iddia eden gs taraftarı kişi sayısı çok olduğundan kendisinin bir hanımefendi oluşuna odaklanmaktan büyük haz alıyorum.

  Sevilen, kıymetli bir yazarımızdır. Profil fotoğrafı çok hoşuma gidiyor, açıp açıp bakıyorum.
 12. 12
  Git gide daha çok sevdiğim yazar. Yazıları tekelinde özellikle.
  Kafanı bozan olursa bir alo demen yeter. Ya da pika pika :d
 13. 13
  tebrik ettiğim yazar tanesi. en çılgın attığım dönemde*ben de aşağı yukarı bu kadar girdi giriyordum. beni o günlere götürdüğü için kırılıyorum. şaka şaka klavyene, tuşuna sağlık. :d
 14. 14
  Tebrik ettiğim oyun arkadaşım. Oyunlarda da yeniyor beni. Yenildiği savaş yok diyebiliriz.
  • garticdee mi
  • Kelimelikte iyi :)
 15. 15
  Çok çok tebrik ettiğim yazarımız..

  (bkz: Ellerine sağlık hadi durma kutla bu zafer senin yüreğine sağlık)
 16. 16
  Daaa tanışmak nasip olmadığı için,kendisi hakkında bir fikir beyan edemicigim.üzgünüm.
 17. 17
  Fark ettiğim üzere geceleri buraya gelip karınca gibi çalışıyor. Kalemi de kuvvetli, ellerine sağlık.
 18. 18
  Gecenin 1 yarısı bile bizi bilgiye boğan über yazarımız. Sözlüğün son wonderkid'i.. Kendisinden önce zaphod beeblebrox balonu elimizden patladığı için çok de seyapmıyorum.. Ayrıca tematik mod da tavsiye ediyorum. Kekw.
 19. 19
  Tek tabanca takılsa da asla avare , berdüşt , zırzop sıfatına girmeyen adeta kartal bir kardeş. Yolun açık ola yiğenim
 20. 20
  Adının sedef yahut Nihal olduğuna, yaşının max. 23 olduğuna, ev işlerinden anladığına, cumhuriyet dönemi Türk edebiyatını sevdiğine, yaprak dökümü izlemiş olduğuna eminim, ama kanıtlayamam. ya da üst düzey bir sırtlan. siper alın.*
  Şarkı: www.youtube.com/...
  • Bizden sorulur :p
 21. 21
  dikkatleri üzerine çekmek amacıyla ilk başlar da tanım başlıkları açmıştır. arap kültürünü ve medeniyeti hiç sevmez. fars kültürüyle arap kültürünü karıştırmasından kendisinin sadece google amcadan kelimelerin anlamlarına bakarak entry ve başlık giren harun abimsi yazardır. bilakis #1926382 şu entariye cevap olarak sırtlandır.
  • Tanım başlıkları açmaya devam ediyorum ama tematik mod kullandığım için Frame düşmüyor. Tematik moddan da sogukmus bura sayesinde haberdar olmuştum. O günden beri de ukde doldururken bu modu tercih ediyorum. Yani sandığın gibi dikkat çekmek değil niyetim. Farsça kökenli kelimlerin anlamını Google'den baktığım doğru bunu inkar etmedim hiç. Benim içinde faydalı oluyor. Bu sayede Türkçede kullanılan bir çok kelimenin kökeni hangi fiile dayandığını öğrenmiş oldum. Harun abi konusunda yorum yapmayacağım. Açıkçası bu konudaki düşüncen umrumda değil istediğini düşünebilirsin.
 22. 22
  Bu aralar Bence diyorum sonra linçlemeyin amk bkznı sıkça kullanan yazar. Linçleneceğin günler de gelecek ka ça maz sın.
 23. 23
  farklı havası olan, muhteşem biridir. bu kadar.
 24. 24
  (bkz: dik dur eğilme bu millet seninle)

  acın acımdır kardeşim.
  • Teşekkür ederim Ed. Bir garticzede olarak bundan sonraki hayatımda olabildiğince dik durmaya devam edeceğim.
  • Duruşun çakalları titretiyor yiğidim xd
 25. 25
  Oyuna hep geç gelen, geldiğinde son ele yetişen ve oyun bittiğinde de haberi olmayıp çizim yapmaya devam eden yazar. Maksimum 2 el... bir gün hem birinci olacaksın hem de el kaçırmayacaksın.

  #inandikbizsizlere
  • Bir gün mutlaka!*