kayıt

Herkesin mükemmel olduğu yanılgısı

 1. 1
  Değersizlik hissinin sonucu ya da sebebi olabilir.

  Bir süreliğine insanın kendisini çevresindeki insanlardan tamamen uzaklaştırması bu durumlarda çok iyi geliyor ama ne yazık ki bu mümkün değil çünkü günümüz dünyasında her birey başkalarına bağımlı yaşıyor. :/

  İnsanlarla iletişimi minimal düzeye indirmek, insanları gözlemlemeye bir süreliğine ara vermek ve dikkati başka yöne odaklamak da işe yarayabilir.
 2. 2
  Mükemmel olduğunu düşündüğünüz kişinin sizi kırması ile sizi yerle bir edecek yanılgıdır. Her zaman herkesin hata yapabileceğini, sizi üzebileceğini düşünüp buna göre haraket etmelisiniz. Böylelikle kırılma düzeyiniz minimuma iniyor ve kendinize savunma mekanizması oluşturuyorsunuz. Diğer türlü fazla iyi niyetli oluyoruz ve kalkanlarımızi indiriyoruz, gelen geçen kırıyor ve eziyor.
 3. 3
  #1849842 nolu girdide bahsettiğim üzere maske takılan dönemde bolca yaşadığımdır xd. İş yerinde yeni tanıştığım herkesi yemek yerken maskesiz görünce şoklara uğruyorum. Kimse maskeli haliyle zihnimde oluşturduğu algı kadar güzel çıkmıyor. Büyük hayal kırıklığı...
 4. 4
  Aslında iş görür Bi yanılgı, narsisizme vardırmazsanız faydası var.
  (bkz: Herkes herkesin herkesidir)
 5. 5
  önce herkesi mükemmel olarak kabul ederim ve bunu ispatlaması için karşı tarafa fırsat veririm.
  bir ev inşa eder gibi güvenimi kat kat çıkarır veya her şey yerle bir olur.
  hayal kırıklığı yaşamamdan daha kötüsü ne olabilir ki.
 6. 6
  olumlu yönlere bakmaktan mutlu olan insanların yapabileceği yanılgı. allahtan bende öyle bir olay yok.
 7. 7
  haklı ve eleştirinin kabul edilir olduğu yanılgı. yine de insanın kendini geliştirebilme çabasında bir hedef koyabilmesi zararsızdır.

  (bkz: iğneli fıçıdan kurtulmak)