dedenin torunları arasında ayrım yapması

 1. 1
  Çok doğaldır.

  Anne baba bile evlatları içinde ayrım yaparken dedenin neyi eksik? Yap dedecim en sevdiğin torununa daha fazla harçlık ver xd.
 2. 2
  genelde en buyuk torunu en cok sevmesiyle olandIr.
 3. 3
  dedem öldüğünde çok küçüktüm ve bu durumun farkında değildim. aklım başıma gelmeye başladığında gördüm ki beni diğer torunları kadar sevmemiş, ben de onu sevmiyorum o yüzden. dondurma sözünü de tutmadı zaten xd.
 4. 4
  Çıkarcı, iki yüzlü ve saman altından su yürüten torununu daha çok sever genelde. Sadece torun için değil evlatları için de aynı şeyi uyguluyorlar. Ben bir kere dürüst ve ahlaklı olan çocuğunun tarafını tuttuğunu görmedim bu büyüklerin. Garip.
 5. 5
  Rahmetli beni baya severdi.
  Çünkü baya kendisine benzerdim ben. Hatta dedem babam büyük kuzenim ve ben yan yana geldiğimizde bir insanın küçüklükten büyüklüğe tüm evreleri görülüyordu xd
 6. 6
  baba tarafının en büyük torunu olduğumdan rahmetli bir ayrı severdi anlardım anne tarafında en büyük ya da en küçük torun olmadığım halde rahmetli bir ayrı severdi onuda bilirdim. onun nedeni kanımca en küçük çocuğu olan annemi çok sevmesi nedeniyle kardeşimi ve beni çok severdi. çok tasvip etmediği bir hayatımız olduğu halde diğer torunlarına nazaran bir farklıydı bize karşı.

  t : çok normal olandır. ben daha 1'den fazla çocuğunu aynı derecede seven ebeveyn görmedim dededen nasıl bekleyelim. dengeyi iyi kuran ve kuramayan göze batıyor sadece.
 7. 7
  istemeye istemeye yapılıyorsa normal karşılarım ancak bilerek isteyerek, yapıldığında küçük çocukların psikolojisini etkileyeceğinden eminim.