kahoot

 1. 1
  kahoot, oyun tabanlı bir öğretme platformudur. ecnebi okullarında sık sık oynanmaktadır, türkiyede ise genelde özel üniversitelerde görülür. öğrenciler telefonlarından oyuna girer, yansıtılan soruyu cevaplandırır. doğru ve hızlı cevaplandıranlar yüksek puan alır.
 2. 2
  ilk gittiğim üniversitenin hazırlık sınıfında vardı bu. evet ikinci üniversiteyi okuduğumu da belli ettiğime göre entryme devam edebilirim. öğrenciler bu zamazingoya girmeden önce kendilerine bir nick seçiyorlardı. hep böyle abuk sabuk nickler seçmek adettendi ama ben hep adım soyadımla girerdim bu oyuna. gel zaman git zaman çok göze battığım için sınıfın hepsi benim adım ve soyadımla girer olmuştu bu dalgaya.*
 3. 3
  mükemmel bir uygulama. yeni sınıfımdaki Türkçe öğretmenimiz kullanıyor bu uygulamayı. öğretmen ya da oyunu başlatan kişi test konusunu seçer, ekranda oyun kodu çıkar, öğrenciler oyun kodunu telefonlarına yazar, kendilerine nick de yazarlar(tabiki en sevdiğim kısım bu), oyuna başlanır.
  soruların şıkları a,b,c değil birbirinden farklı renkleri olan şekillerdir. soru ve cevapları akıllı tahtada ya da oyunun açıldığı cihazda gösterilir oyuncuların telefonunda ise sadece şıkları belirten şekiller olur. dendiği gibi doğru ve hızlı cevap verenler yüksek puan alır.
  not: ortaokuldayım sadece özel üniversitelerde yok.
  eksi sonrası edit: ortaokuldayım diye eksi attın dimi.
  • üzmeyin lan çocuğu! kim eksi attı delikanlı gibi çıksın ortaya.
  • ehehe
 4. 4
  Üniversiteye gelip de kurtulamayacağınız aslında eğlenceli ama her yerde de gördükçe “abiii gene mi amk” ya diyeceğiniz eğitici ve öğretici bir uygulama.